REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  Recepta na stres, poprawa nastroju, nauka prawidłowego oddechu i kojący ruch wśród drzew. Tak właśnie wyglądają czwartkowe zajęcia z qigong w parku przy Bażantarni. Ćwiczenia to próba "opanowania energii życiowej". Tę starożytną, chińską technikę z powodzeniem zaszczepia na Ursynowie Kluboteka Dojrzałego Człowieka. 

  Qigong składa się z dwóch słów - "qi" oznacza energię życiową, zaś "gong" to perfekcyjne opanowanie czegoś. W pewnym uproszczeniu chiński qigong nazwiemy więc mistrzowskim posługiwaniem się energią życiową. 

  - Ćwiczenia mają już kilka tysięcy lat. Według chińskiej tradycji jesteśmy częścią natury i w każdej chwili naszego życia czerpiemy energię wszechświata. Ta porusza się w meridianach, czyli w kanałach - w ciele znajduje się ich gęsta sieć - mówi Hanna Kwiatkowska, instruktorka qigong. 

  W naszej kulturze energia jest ignorowana, często wręcz zbywana ironicznym uśmieszkiem. Jednak ćwiczący przyznają, że qigong rzeczywiście wpływa na ich życie. Dotlenia organizm, wycisza, pokrzepia, dodaje sił i wigoru. Ćwiczenia nie są wymagające fizycznie, choć, aby poczuć energetyczny przepływ, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

  - Ważne jest to, żeby się wyciszyć i w trakcie ćwiczeń nie myśleć o codziennych problemach, bolączkach i trudach - dodaje Hanna Kwiatkowska. 

  Wczorajsze ćwiczenia miały w sobie pierwiastek magiczny. Kiedy mieszkańcy w skupieniu oddawali się powolnym ruchom, wśród nich krążył barwny motyl. Siadał na rękach, przy twarzach i... tkwił bez ruchu, jakby też brał udział w zajęciach i uczył się pobierania i wykorzystania własnej energii.

  Qigong pojawił się w dzielnicy dzięki pomysłowi Kluboteki Dorosłego Człowieka, którą finansowo wsparła dzielnica.

  - Zależało nam, żeby zaproponować mieszkańcom takie ćwiczenia w wakacje. W środy spotykamy się na "śmiechowanie", czwartki poświęcamy na chiński qigong. Zwykle przychodzą osoby starsze, ale zapraszamy wszystkich bez wyjątku - mówi Magda Dąbrowska, prezes Fundacji Kluboteka Dojrzałego Człowieka.

  Zajęcia potrwają do końca wakacji - choć pożegnalne spotkanie odbędzie się już we wrześniu. Kolejne spotkania z energią życiową i błogim ruchem na łonie natury odbywać się będą we wszystkie czwartki wakacji. Ćwiczenia są bezpłatne.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDAJĄ ĆWICZENIA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kamil 3 7 miesięcy temuocena: 0% 

   Chińczyki do afryki. Ursynów tylko dla Lublina! Czysty biały Ursynów stolicą Warszawy!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 2 7 miesięcy temu

   Brawo kobietki, ruch to zdrowie!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tutejsza 1 7 miesięcy temu

   Brawo Dziewczyny! Ja tu nie widzę "osób starszych" :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1262 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018