REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2019, 14:33 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Remont przystanku na Dereniowej

  Remont przystanku na Dereniowej (SK)

  Gruntowany remont przejdą jeszcze w wakacje dwa przystanki autobusowe na Ursynowie - na Herbsta i na Dereniowej. Prace przy tym drugim już trwają. Wiąże się z nimi utrudnienie dla pasażerów.

  W całej Warszawie ZTM w tym roku wybuduje nowe przystanki w 17 miejscach, wyremontuje ponad 30 przystanków i trzy pętle zamontuje też ok. 20 wiat przystankowych. Plany dotyczące Ursynowa są bardzo skromne. Remont obejmie zaledwie dwa przystanki: Dunikowskiego 01 przy ul. Herbsta oraz Miklaszewskiego 02 przy hali sportowej UCSiR na Dereniowej.

  - Remont polega na wymianie uszkodzonej nawierzchni betonowej na nową, wymianie krawężników oraz naprawie peronu. W zależności od wyników badań nośności warstw konstrukcyjnych, wymianie może ulec również podbudowa na zatokach - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Dróg Miejskich.

  Oba przystanki zostaną przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. Zarówno na Herbsta jak i Dereniowej zniszczone są płyty betonowe, na które wjeżdżają autobusy. Były one popękane i mogły uszkadzać podwozia autobusów.

  W związku z remontem zatoki przystankowej przystanek Miklaszewskiego 02 (w kierunku Ciszewskiego) od 8 sierpnia nie działa. W jego zastępstwie uruchamiono przystanek tymczasowy o nazwie Miklaszewskiego 52 około 80 metrów za remontowaną zatoką, odjeżdżają z niego autobusy 136 i 504. Są też nieduże utrudnienia dla kierowców - zwężenie ul. Dereniowej (związane z trwającymi także pracami kanalizacyjnymi) oraz dla rowerzystów - brak pasa rowerowego na odcinku ok. 150 metrów.

  - Przy Herbsta przydałoby się przesunąć wiatę, tak aby przejście chodkiem było szersze - mówią mieszkańcy korzystający z tego przystanku. Sprawa będzie jednak trudna. Chodnik jest tak wąski, że sama wiata z trudem się tam mieści.

  Na razie nie będzie remontu innych zatok autobusowych na Ursynowie. Zdaniem przewoźników obsługujących linie autobusowe wybrane dwa przystanki mają najgorszą nawierzchnię.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wqr... 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Skazał bym na dożywotnią jazdę na rowerze po ścieżce na dereniowej tego idiotę ,który je tak beznadziejnie i niebezpiecznie zaprojektował. Ścieżki nagle się urywają bez koncepcji co dalej ... ludzie przecież tam jeżdżą autobusy ! Ich kierowcy nie mają szans zobaczyć roweru.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Zwężanie jezdni na ursynowie to kompletny nonsens. Ścieżka rowerowa niby jest ale po co i dla kogo. W zasadzie rowerami i tak jeżdżą po chodniku bo z dziećmi, bo po wydzielonej jezdni niebezpiecznie, a tych których widziałem to raczej rzadkość..

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

   przystanek autobusowy przy Puszczyka 18 zapraszam zobaczyć..

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.311 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020