REKLAMAA1-TEFAL  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2020, 08:32 komentarzy 6

  (SK)

  Do końca października letnie ujęcie wody oligoceńskiej przy ul. Dereniowej będzie nieczynne. Trwa remont z powodu awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dzielnica naprawia też dach, który groził zawaleniem.

  Od kilku dni letnie ujęcie wody jest wyłączone z użytkowania. Prace remontowe ruszyły po ulewie, która zalała parking położony obok oligocenki, ale remont był zaplanowany wcześniej i nie ma z tym nic wspólnego.

  - Remont ujęcia przeprowadzany jest z powodu przecieku instalacji wodno-kanalizacyjnej zewnętrznego punktu poboru wody oraz złego stanu konstrukcji więźby dachowej, grożącej zawaleniem się oraz z powodu uszkodzonych płytek schodowych na wejściu do zimowego punktu poboru wody - informuje Kamila Terpiał, rzeczniczka urzędu dzielnicy.

  Remont potrwa do 30 października, a kosztuje ponad 58 tys. złotych. Po jego zakończeniu ujęcie wody oligoceńskiej na wolnym powietrzu będzie jak nowe. Dzięki nowej instalacji oraz wymienionemu korytu pod kranami mieszkańcy mogą mieć pewność, że woda będzie czysta, a nowy stalowy dach ochroni przed deszczem. Naprawiona zostanie też posadzka, która pozostawiała już wiele do życzenia.

  Na Ursynowie ujęcia wody oligoceńskiej wciąż są popularne. Działa pięć studni głębinowych. Oprócz tej remontowanej, przy ul. Romera, na Dzierzby i Buszyckiej oraz Ciszewskiego obok SGGW.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mega 6 miesiąc temuocena: 22% 

   Oczy przecieram ze zdumienia! R E M O N T U J Ą ! Nareszcie coś remontują, a nie dokładają tekturowego niedźwiedzia , czy motylka, albo prymitywny mural! Tak trzymać ! Remontować naprawiać , poprawiać to co służy mieszkańcom .

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Tak, to prawda, że kranówka jest w Warszawie lepsza niż oligoceńska, oligoceńska nie może długo stać w baniakach, a ludzie nabierają ją do pojemników pełnych bakterii. ALE - stan kranówki zależy nie tylko od tego co wpływa do bloku, ale też od tego jaki jest stan węzła i wewnętrznej instalacji - w wielu przypadkach remontów nie było od dawna. Poza tym przy zmianie opłaty za śmiecie odnoszę wrażenie, że woda oligoceńska zyska na popularności (co niekoniecznie pozytywnie odbije się na zdrowiu). Tak czy inaczej - nieważna czy korzystasz czy nie, niech remontują, dajmy żyć innym tak jak chcą, jeśli to nie szkodzi ogółowi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga #Silnirazem 4 miesiąc temuocena: 8% 

   Powinni zdemontować na stałe, bo ja tam nie chodzę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mario 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Ktoś jeszcze targa taką wodę? Przecież kranówka w stolicy od lat jest lepsza niż niektóre butelkowe. Zresztą zawsze można kupić dzbanek z filtrem i poprawić jakość.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnie 2 miesiąc temuocena: 67% 

   Jeśli zdarzy się poważna awaria wodociągów lub uszkodzenie wskutek np. działań wojennych to studnie w mieście są jedynym sposobem zabezpieczenia ludności w wodę.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iks69 1 miesiąc temuocena: 100% 

   W związku z nową stawką za wywóz śmieci w Warszawie ( uzależnioną od zużycia wody) powinni rozważyć dobudowanie natrysków;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3907 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021