REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Niezmiernie trudno byłoby sobie wyobrazić polski dom czy mieszkanie pozbawione parapetów. Przede wszystkim są one atrakcyjną ozdobą okna (na której zazwyczaj ustawiamy kwiatki i pamiątki), ale w pewnym stopniu chronią również przed utratą ciepła. Niestety, nawet najpiękniejsze kamienne parapety – marmurowe, granitowe, konglomeratowe czy lastrykowe – z czasem się ścierają i nie wyglądają równie efektywnie, jak dawniej. Czy można je odnowić? Oczywiście. Czy to łatwe? To zależy.

  Polerowanie parapetów – dlaczego i kiedy?

  Z racji na to, że parapety nie tylko służą jako ozdoba i wykończenie framugi okiennej, ale również jako podest dla kwiatów, ozdób (no i kotów), to z czasem ulegają one zarysowaniom, zmatowieniom i innym delikatnym uszkodzeniom. Kamień jest oczywiście materiałem bardzo twardym, ale nie znaczy to, że niezniszczalnym. Dodatkowo struktura parapetu jest osłabiana przez niemal ciągłą ekspozycję na promienie UV, które mogą nawet spowodować odbarwienia jego wierzchniej warstwy. Jeśli dodatkowo jest on pokryty powłoką lakierniczą, to już po kilku, kilkunastu miesiącach narażenia na promieniowanie słoneczne może ona mieć skłonności do schodzenia, pozostawiając mało estetyczny efekt. Innym czynnikiem, który negatywnie odbija się na stanie i trwałości parapetów, jest woda – kondensująca się na skutek różnicy temperatur, a także ściekająca z podlewanych kwiatów.

  Wymiana parapetów jest bardzo kłopotliwym i kosztownym przedsięwzięciem – wymaga wykuwania i ponownego wmurowania tego elementu, należy również mieć na uwadze samo okno, które można podczas tej czynności bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem wydaje się szlifowanie parapetów – czynność, dzięki której na nowo można przywrócić ich pierwotny wygląd, a nawet usunąć większość odkształceń.

  Usuwanie rys z parapetu – to możliwe!

  Głębokie i płytkie, długie i krótkie – wszystkie rysy i uszkodzenia na powierzchni kamiennego parapetu bardzo negatywnie odbijają się na jego wyglądzie. Szczególnie jeśli zdecydowałeś się na wspaniałe parapety z marmuru, granitu czy konglomeratu. Porysowane parapety lastryko – materiał, który najczęściej spotykany jest w budynkach z lat PRL – również nie wygląda najlepiej. Na szczęście wcale nie musisz go wyrzucać i decydować się na wydatki liczone w setkach złotych. Firma polerująca parapety perfekcyjnie odnowi również Twój parapet, dzięki czemu znów będzie wyglądał jak nowy. Zamiast tygodniami czekać na nowy element, użerać się z fachowcami i rozkuwać ściany, możesz odnowić swój dom szybko, czysto i o wiele taniej.

  Polerowanie parapetów z kamienia – czemu nie warto samodzielnie?

  Teoretycznie za polerowanie parapetu z lastryko czy innych popularnych materiałów można by się zabrać samodzielnie. Wiele osób (zwłaszcza tych z manualnym zacięciem) pomyśli, że to przecież nic nadzwyczajnego, wystarczy tarcza polerska, maszyna i odrobina cierpliwości. Niestety sprawa nie jest taka prosta – zwykłe urządzenia szlifierskie okazują się niewystarczające, a powszechnie dostępne tarcze do kamienia – za słabe. Nawet posiadając odpowiednie wyposażenie, prawdopodobnie nie poradzisz sobie z samodzielnym wykonaniem prac – wymaga ona bowiem sporo precyzji, doświadczenia i „pewnej ręki” podczas prowadzenia maszyny – tak, by nie tworzyć nierówności i zagłębień. Dobrze wykonane polerowanie parapetów z kamienia sprawi, że będą one nie do odróżnienia w porównaniu z nowymi, natomiast jeśli podczas tej czynności popełniono błędy, to efekt może być wręcz opłakany, a późniejsza poprawa – praktycznie niemożliwa.

  Warto również podkreślić, że polerowanie parapetów z marmuru, granitu czy nawet lastryko to zadanie wymagające cierpliwości, podczas którego powstają ogromne ilości hałasu i pyłu, dlatego podejmując się renowacji parapetu, należy mieć zarówno sprzęt chroniący słuch, jak i odsysający powstający pył (tu nie tylko mowa o zapyleniu pomieszczenia, ale również wdychaniu go podczas pracy).

  Polerowanie granitu, marmuru, lastryko – potrzeba profesjonalnego podejścia

  Kamienie wykorzystywane do produkcji parapetów należą do najtwardszych wykorzystywanych w budownictwie. Z tego powodu do ich polerowania trzeba wykorzystać odpowiednie materiały. W skład takiego zestawu powinny wchodzić między innymi diamentowe podkładki polerskie o różnej gradacji, szlifierka wolnoobrotowa lub zmienoobrotowa wyposażona w wodne chłodzenie – tylko wówczas wytrzyma on trudy długotrwałej intensywnej eksploatacji.

  W zależności od głębokości i rozmiaru rys na parapecie dobiera się odpowiednią gradację, by zdjąć ilość materiału wystarczającą do zniwelowania istniejących nierówności. Podkładki sukcesywnie się zmienia na drobniejsze, aż w końcu, najczęściej po przepolerowaniu całości padem o granulacji 3000, uzyskać wysoki połysk. Bardzo podobnie wykonuje się polerowanie parapetów z konglometratu i innych powszechnie wykorzystywanych materiałów. Dobre narzędzia, cierpliwość i doświadczenie to klucz do sukcesu w tej branży.

  Odnawianie parapetu z lastryko, granitu i marmuru – gdzie szukać pomocy?

  Jeśli parapety w Twoim domu nie wyglądają już jak dawniej, to z pewnością zainteresowała Cię możliwość ich odnowienia i przywrócenia pierwotnego wyglądu, włączając w to wykończenie na wysoki połysk. Być może zastanawiasz się, kto mógłby skutecznie i estetycznie wykonać taką usługę. Firma polerująca parapety FineGlass świadczy usługi polerskie na różnych płaszczyznach – głównie szklanych – i zajmuje się naprawą uszkodzeń.

  Zdobyte przez lata doświadczenie przy pracy z tak delikatnym i wymagającym materiałem, jakim jest szkło, pozwala na oferowanie wysokiej jakości usług polerskich na innego rodzaju powierzchniach – w tym na kamiennych parapetach. Możesz mieć pewność, że będą parapety bedą wolne nie tylko od zarysowań i innych defektów, ale również po wykonaniu prac nie pojawią się na nich nierówności i zagłębienia – Twoje parapety będą wypolerowane „na szkło”. A kto wie, może przy okazji zdecydujesz się przyjrzeć swoim oknom i pozbyć się szpecących niedoskonałości? Z FineGlass możesz liczyć na kompleksową obsługę, która nie skończy się tylko na parapetach!

  Więcej informacji na stronie firmy polerującej parapety http://fineglass.pl/

  Artykuł załadowany: 0.4236 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021