REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  ul. Jastrzębowskiego

  ul. Jastrzębowskiego (SK)

  REKLAMA

  Jest projekt radykalnych zmian na kolejnej ulicy Ursynowa! Obok ul. Beli Bartóka zwężona zostanie także ul. Jastrzębowskiego. Dzielnica ma już gotowy projekt rewolucji. Co się zmieni?

  Jastrzębowskiego to kolejna lokalna ulica Ursynowa, którą czeka rewolucja. Szeroka arteria ma zostać zwężona do jednego pasa w każdym kierunku. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych - przy przejściach pojawią się azyle. Na Jastrzębowskiego wyznaczone zostaną także wzbudzające ogromne emocje pasy rowerowe. 

  Inwestycja to realizacja projektu, który zwyciężył w III edycji Budżetu Partycypacyjnego. Jej autor Radosław Wałkuski przekonuje, że dzięki zwężeniu ulic oraz wprowadzeniu azyli radykalnie zmienia się sytuacja pieszych na drodze i to na plus. Podobne projekty wdrożono na ul. Cynamonowej oraz Dereniowej. 

  Dzielnica otrzymała właśnie od miejskiego inżyniera ruchu zgodę na realizację projektu na Jastrzębowskiego. Prace nie ruszą jednak w tym roku, tak jak zakładano. Ratusz postanowił przeprowadzić dodatkowe konsultacje społeczne, co ma ogłosić na dzisiejszym spotkaniu z mieszkańcami  w Domu Kultury "Stokłosy" przy ul. Lachmanna (godz. 19:00), organizowanym przez lokalne stowarzyszenie "Projekt Ursynów".

  Co jest w projekcie zmian na Jastrzębowskiego?

  Ulica zostanie zwężona do pasów o szerokości 3 metrów każdy. Pośrodku, pomiędzy pasami staną elementy rozdzielające, w niektórych miejscach (na wysokości spółdzielni i bloku przy ZWM 15) będą to aż 4,5 metrowe pasy zieleni. Przystanki autobusowe są bez zatoczek (tak jak teraz), ale po zwężeniu nie będzie można legalnie wyminąć stojącego autobusu.

  W przeciwieństwie do zmian na Bartóka projektant nie przewidział przesuwania przejść dla pieszych. Pozostają na swoich miejscach, czyli przy Jastrzębowskiego 3, przy Biedronce oraz przy budynku spółdzielni. Będą "obudowane" elementami poprawiającymi bezpieczeństwo, a więc wysepkami, słupkami i znakami.

  Zostają zatoki do parkowania pomiędzy blokami ZWM 11 a 15 i po drugiej stronie. Na pozostałej długości Jastrzębowskiego będzie można parkować w wyznaczonych miejscach, ale tylko równolegle do ulicy. Oznacza to, że miejsc parkingowych będzie tyle samo co obecnie. Przynajmniej tak twierdzi urząd dzielnicy. Oczywiście znikną miejsca, które były wykorzystywane do postoju nielegalnie.

  Z powodu zatok parkingowych, na których auta parkować będą poprzecznie, pasy rowerowe zostaną na ich wysokości przerwane i zastąpione tzw. sierżantami, czyli wymalowanymi strzałkami ze znakiem roweru, które informują rowerzystę o kierunku jazdy.

  Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści uważają to rozwiązanie za najsłabszy element projektu zmian na Jastrzębowskiego. - Współczuję kierowcy wyjeżdżającemu z zatoki, jeśli natrafi na rowerzystę, to wypadek murowany - mówi Arkadiusz, kierowca z Symfonii, komentujący projekt zmian na niedalekiej ul. Bartóka.

  Wg urzędu dzielnicy wymalowanie w tych miejscach "sierżantów" jest najlepszym rozwiązaniem, bo pasów - zgodnie z interpretacją przepisów przez miejskiego inżyniera ruchu - w takich miejscach nie można wyznaczać.

  ZOBACZ PROJEKT ZMIAN NA JASTRZĘBOWSKIEGO:

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  43Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Hanna Żelichowska 43 ponad rok temuocena: 75% 

   Przecież na Jastrzębowskiego są wysepki, są światła, pasy dla pieszych! A ruch jest tak niewielki, że można na tej ulicy w szachy grać ... Czy na tej ulicy był kiedykolwiek jakikolwiek wypadek? Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi? Na rowerach można przejechać między blokami lub nawet po chodnikach czy po ulicy, nie narażając się na kolizję z kimkolwiek. Uważam, że robienie tu inwestycji infrastrukturalnych jest niegospodarnością! I żeby mi tu żadnego drzewa ani krzewu nie wycięto!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BP 42 ponad rok temuocena: 17% 

   Pani Hanno. Po pierwsze dwa pasy powodują to, że kierowcy wyprzedzają-także przed pasami i znacznie przekraczają prędkość. Po drugie po chodniku nie wolno jezdzic rowerem a samochody parkuja (nielegalnie) w wielu miejscach na prawym pasie i uniemożliwiają jazdę rowerem po ulicy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka okolic Cynamonowej 41 ponad rok temuocena: 50% 

   Sytuacja na drodze tak się zmieniła na plus , że na Cynamonowej jest więcej potrąceń pieszych przez samochody. Mieszkańcy Stokłosów, protestujcie póki nie ruszyła budowa. Później będziecie już bezradni i wściekli jadąc Jastrzębowskiego czy Bartoka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 40 ponad rok temuocena: 31% 

   Jeśli tak rzeczywiście jest jak pani piszę to proszę podać statystyki - ile było potrąceń na Cynamonowej przed modernizacją, a ile po, bo coś mi się zdaję, że nie opiera się pani na żadnych danych i najzwyczajniej w świecie kręci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 39 ponad rok temuocena: 50% 

   Kurnikow - od przebudowy cynamonowej w ciągu kilku miesięcy były 4 czy. 5 potrąceń pieszych. A ile wcześniej? ZERO

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pełnynocnik_rowerowy 38 ponad rok temuocena: 62% 

   Samochody znikną z ulic i garażów. I będzie wolne miejsce na uprawę kiełek do wegeburgerów !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 37 ponad rok temuocena: 65% 

   A jarmuż. Co z jarmużem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pełnynocnik_rowerowy 36 ponad rok temuocena: 91% 

   @ stefan O nie ! Tylko nie jarmuż ani żadne warzywa kapustne, bo wtedy zamiast zmniejszania gazów cieplarnianych nastąpi ich zwiększenie. Wyobraź sobie tę chmurę nad Urzędem, a może raczej URZĘDEM.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mój nik 35 ponad rok temuocena: 49% 

   "Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa pieszych" terefere kuku... piesi zarówno na Cynamonowej jak i na Dereniowej maja w... nosie te wasze przejścia dla pieszych, łażą jak święte krowy i tak na przełaj, bo choćby przejść było co 30m to i tak za daleko... Przy przedszkolu na Teligi notorycznie rano ktoś stoi i czeka aż sznurek samochodów przejedzie Cynamonową, żeby wejść wprost w bramę przedszkola...bo do pasów za daleko! Taka mentalność.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 34 ponad rok temuocena: 60% 

   Przecież przedszkole przy Teligi przylega do Ghandi i jest spory kawałek od Cynamonowej. Szkoła jest bliżej, ale też w bramę wejść z Cynamonowej się nie da.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 33 ponad rok temuocena: 29% 

   Idąc dalej tym tropem myślenia najlepiej zlikwidować wszystkie przejścia dla pieszych. Ręcę opadają jak się czyta te komentarze orląt...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 32 ponad rok temuocena: 58% 

   "Co się zmieni?" Otóż, wcale niekoniecznie się zmieni. Mieszkańcy zdaje się nie podzielają mesjańskich pomysłów p. Wałkuskiego. co pokazali wczoraj na spotkaniu - i pokażą jeszcze nie raz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 31 ponad rok temuocena: 58% 

   Nie jest to głupie. Widzę, że dobrze rozwiązany jest lewoskręt do Biedronki (jazda prosto bez konieczności zmiany pasa, gdy ktoś skręca), no i mam nadzieję, że wyjazdy od strony Zamiany zostaną ucywilizowane - teraz przez parkujące pojazdy wyjazd na prawy pas jest jak rosyjska ruletka, nic nie widać. A Jastrzębowskiego i tak jest de facto jednopasowa. Natomiast oprotestowałbym zwęzanie Herbsta - to, co się obecnie dzieje przed al KEN po zmianie cyklu świateł i likwidacji strzałki - to masakra jakaś

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seba 30 ponad rok temuocena: 77% 

   Ludzie! czy ktoś wie ile jeszcze ulic pan Wałkuski zamierza rozpieprzyć? Niech w swoim mieszkaniu sobie zwęża co mu się podoba, od publicznych ulic wara!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 29 ponad rok temuocena: 29% 

   I właśnie takie komentarze pokazują jaki ciemny lud się tu udziela. Wałkuski zgłosił projekt do BP. Każdy mógł zgłosić jakikolwiek projekt mu się podobało. Projekt Wałkuskiego uzyskał najwięcej głosów więc powinien zostać zrealizowany.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 28 ponad rok temuocena: 81% 

   ~~Kurnikow Ale zrealizowany nie zostanie. Jest bowiem kukułczym jajem podrzuconym mieszkańcom Ursynowa, i wybranym bynajmniej nie przez nich, a stronników Zielonego Mazowsza z całej W-wy. A mieszkańcy dopiero zorientowali się, co chciało im się uszyć za plecami. I, jak widać, zachwyceni nie są.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 27 ponad rok temuocena: 17% 

   stefanie, wiem, że wychodzisz z założenia, że mieszkańcy to ciemny lud, który nic nie wie i niczym się nie interesuje i trzeba Kamila Orła, żeby ich oświecił. Moim zdaniem jednak mieszkańcy wybrali świadomie i jak na głosowanie w BP projekt uzyskał całkiem wysoki wynik i zostanie zrealizowany pomimo jazgotu populistów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 26 ponad rok temuocena: 85% 

   ~~Kurnikow Mieszkańcy nie brali w ogóle udziału w opracowywaniu i głosowaniu nad tym bzdetem. I teraz najwyraźniej nie są zachwyceni próbami bohaterskiego uratowania ich przed nimi samymi :-) I dlatego też ten "projekt" podzieli los swojego braciszka dot. Stryjeńskich. Może mały zakładzik?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz 25 ponad rok temuocena: 53% 

   Ja bym tą sygnalizację na środku Jastrzębowskiego przebudował na minirondo. Ruch odbywałby się płynniej, a równocześnie dałoby się wyznaczyć więcej miejsc parkingowych, a i pasy rowerowe mogłyby być dłuższe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 24 ponad rok temuocena: 52% 

   Cenię serwisy lokalne, ale takie nagromadzenie bzdur jak w pierwszym zdaniu naprawdę irytuje. Primo, ulica nie zostanie zwężona - przekrój i liczba pasów pozostaną bez zmian, tyle że organizacja ruchu będzie lepiej dostosowana do potrzeb lokalnych. Secundo, Jastrzębowskiego to nie jest żadna arteria, tylko ulica lokalna o znikomym natężeniu ruchu (na mapie Warszawskich Pomiarów Ruchu nawet nie zasługuje na podanie go w liczbach. Rozumiem dążenie do maksymalizacji klikalności i komentarzy, ale po co wprowadzać czytelników w błąd i budzić niepotrzebne emocje?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antek 23 ponad rok temuocena: 45% 

   Te zmiany są konieczne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 22 ponad rok temuocena: 65% 

   To chyba literówka, zamiast "konieczne" miało chyba być "komiczne".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 21 ponad rok temuocena: 37% 

   Są i szkoda, ze ludzie tego nie rozumieją i jeszcze dają się podpuszczać politykom.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 20 ponad rok temuocena: 88% 

   Ach, ci ludzie tacy ciemni, nie chcą jeździć na rowerkach i dać się uratować Wałkuskiemu :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 19 ponad rok temuocena: 62% 

   Wiecie co się zmieni? Zmieni się to że ludzie będą się wkurzać każdego dnia na wprowadzone zmiany. Ale spoko "rowerzyści" będą happy!! A i zapytajcie Wałkuskiego co macie zrobić z autami bo mi tak zaparkowane na jezdni w niczym nie przeszkadzały a teraz ich tam już nie postawicie...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mętna Woda 18 ponad rok temuocena: 40% 

   Urząd ogłosi o konsultacjach na spotkaniu organizowanym przez Projekt Ursynów. Brawo Kempa. Jestem pod wrażeniem działalności Urzędu. Kto tu jest Burmistrzem Kempa czy Orzeł.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 17 ponad rok temuocena: 40% 

   Skąd takie kuriozalne info? I kto uwierzy w taką głupotę? W sprawie Stryjeńskich też miał być konsultacje, i co? I kempa się z nich po tygodniu frajersko wycofał. Te wszystkie kempy, orły, pomianowskie i jurczynskie juz dawno powinny być wywiezione na śmietnik.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Makao 16 ponad rok temuocena: 57% 

   Wycofał się bo robi miejsce dla Projektu Orzeł aby ten mógł organizować spotkania z mieszkańcami i protestować przeciwko swoim własnym decyzjom. Dzięki Kempie jakiś Orzeł zbiera Wasze dane osobowe na przyszłe wybory, tylko pogratulować Robertowi, że nadstawia dobre imię swojej partii dla jakiegoś wyrachowanego dzieciaka z Lublina. Wstyd.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 15 ponad rok temuocena: 36% 

   Info o "konsultacjach" się sprawdziło, czyli jednak Mętna Woda blisko pokoju burmistrza urzęduje na Ken61.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 14 ponad rok temuocena: 65% 

   Azyle już są jak widać na zdjęciu. Ulica prawie jednopasmowa przez zaparkowane samochody oraz przystanki na prawym pasie. W środku Jastrzębowskiego światła przy Biedronce, zielone trzy razy dłuższe dla pieszych niż dla samochodów. Rowerzyści mogą jechać w miarę równolegle KEN, Rosoła-Anody czy alejkami między blokami. Jaka ma być korzyść z tych zmian, poza zyskiem firmy realizującej "rewolucję". Pan redaktor mógłby więcej nam napisać, również biorąc pod uwagę komentarze z artykułu o Bartoka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~REDAKCJA 13 ponad rok temuocena: 40% 

   Dziś wieczorem posłuchamy co mówią mieszkańcy i zdamy relację.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 12 ponad rok temuocena: 88% 

   Droga Redakcjo, w artykule powyżej są tylko głosy entuzjastyczne (np. p.Wałkuski) względnie neutralne (np. p.Arkadiusz) wobec "rewolucji". Tym bardziej będę ciekaw Waszej relacji z dzisiejszego spotkania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 11 ponad rok temuocena: 78% 

   elfw: korzystają jak widać Ci co maja skorzystać. Widzisz inne wytłumaczenie? Ten projekt to farsa jak i pozostałe zwężenia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 10 ponad rok temuocena: 44% 

   Nie wierze, że w mojej kochanej, inteligenckiej dzielnicy jest aż tylu tumanów, którzy są przeciwnikami poprawy bezpieczeństwa pieszych!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 9 ponad rok temuocena: 85% 

   ~~Na szczęście, w mojej ukochanej dzielnicy pedalarscy fanatycy stanowią, jak widać, pomijalną mniejszość :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurnikow 8 ponad rok temuocena: 18% 

   I na tym polega właśnie największa luka w Waszym rozumowaniu droga zgrajo populistów. Orzeł, niczym Jarosław Kaczyński wymyślił Wam wroga - lobby rowerowe i teraz tłuczecie te głupoty, a ja drogi Stefanku mam serdecznie wywalone czy będą pasy rowerowe czy nie, bo mi nie zależy na komforcie rowerzystów, ani kierowców, tylko na bezpieczeństwie pieszych, ale wątpie, żebyś był w stanie to zrozumieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • stefan 7 ponad rok temuocena: 83% 

   W d...mam Orła, i w przeciwieństwie do was, sekciarze, nie potrzebuję guru, żeby wskazywał mi kierunek :-) A żenujący szantaż moralny dot. bezpieczeństwa możesz sobie darować - nie jesteś na zebraniu komsomołu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~k 6 ponad rok temuocena: 52% 

   idioci

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil 5 ponad rok temuocena: 54% 

   Przybywajcie i dane osobowe mi oddajcie :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Befsztyk 4 ponad rok temuocena: 85% 

   No i jak to skomentowac? Przeciez tu rece opadaja...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 3 ponad rok temuocena: 86% 

   Najpierw trzeba usunac reklamy drogowe w pasie drogi ul.Jastrzebowskiego, niestety mimo zgloszen nikt nie chce reagowac. Znaki B-36 powinny byc czesciej stawiane,zeby nie parkowac na przejsciach dla pieszych i przystankach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elfw 2 ponad rok temu

   Litości, po co stawiać B-36 (po naszemu, znak zatrzymywania) tam gdzie parkować i tak absolutnie nie wolno na podstawie ogólnych przepisów? No chyba że ktoś robi i stawia te znaki i podatnik mu za to zapłaci, to wtedy chce żeby ich było jak najwięcej :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • adamm 1 ponad rok temuocena: 100% 

   elfw: Barbara ma rację. B36 zakazuje Ci parkowania a z tabliczką T-24 dałby możliwość reakcji służb mundurowych w 100%. Poza tym jak pokazuje życie w Warszawie tam gdzie nie ma B36 wszyscy parkują...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1417 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018