REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Ursynów znany jest z zieleni, sprzyjającej weekendowej rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. W obrębie tej dzielnicy znajdują się bowiem aż dwa rezerwaty przyrody, w których można odetchnąć nieco od wielkomiejskiego gwaru, a także nieco potrenować. Przedstawimy wam tu dwa rezerwaty, które powinien odwiedzić każdy mieszkaniec.

  Las Kabacki

  Nazwa tego dużego rezerwatu pochodzi od wsi Kabaty, która obecnie już nie istnieje. Jest to bodaj jeden z najpopularniejszych terenów zielonych w kraju i w każdy weekend zjeżdżają do niego tysiące warszawiaków, aby odpocząć od pracy w stolicy. Las Kabacki zajmuje powierzchnię ponad 900 hektarów, a ochroną prawną został objęty w 1980 roku, choć jego historia jako terenu rekreacyjnego sięga czasów przedwojennych.

  Gleby bardzo wysokiej jakości sprawiają, że fauna i flora jest tutaj bardzo bogata i obejmuje między innymi ponad stuletnie starodrzewie, z bukami, sosnami i dębami. Gęsty las sprzyja zwierzętom, wśród których znajdziemy między innymi sarny, lisy, borsuki, dziki, a niekiedy nawet wilki, choć te trzymają się na ogół z dala od człowieka. W tym lesie znajdują się też pomniki i tablice upamiętniające różne wydarzenia historyczne. Znajdowała się tam między innymi siedziba placówki deszyfrantów, zajmującej się rozpracowywaniem szyfrów niemieckich przed II Wojną Światową. To wyjątkowe miejsce, godne odwiedzenia, szczególnie jeśli akurat mieszkasz niedaleko.

  Skarpa Ursynowska

  To rezerwat przyrody typu krajobrazowego, co oznacza, że świetnie nadaje się na długie, piesze wycieczki. Jest on znacznie mniejszy niż Las Kabacki, ponieważ zajmuje tylko nieco ponad 20 hektarów. Nie oznacza to jednak wcale, że nie warto go wiedzić. Tereny grędów i łęgów na torfowiskach robią bardzo duże wrażenie i z pewnością spodobają się wam, jeśli nie macie często okazji zwiedzać takich podmokłych rejonów. Występuje tam wiele ptactwa,  a więc to też dobre miejsce do bird watchingu. W końcu jest tam też zespół pałacowo-parkowy, pochodzący jeszcze z XIX wieku i założony przez ród Lubomirskich.

  Dawniej mieszkał tam poeta epoki oświecenia Julian Ursyn Niemcewicz, a przyroda musiała inspirować go do twórczości. Pamiątek historycznych jest tam więcej, choć wiele z nich nie zostało już w dobrym stanie. Nie ma tu takich starodrzewów jak w Lesie Kabackim, ale nie przeszkadza to licznym zwierzętom, na jakie można natrafić podczas pieszych czy rowerowych wycieczek. Żyje tu wiele gatunków chronionych, w tym również rzadkie jaszczurki i płazy. 

  Sport w rezerwatach na Ursynowie

  Choć rezerwaty przyrody cechują się licznymi ograniczeniami w aktywności, jaką możemy w nich prowadzić, jest to świetne miejsce na uprawianie sportu. Oba rezerwaty posiadają wytyczone ścieżki i szlaki turystyczne, po których możemy jeździć na rowerach, a także biegać i uprawiać inne ćwiczenia kardio. To popularne miejsce na sport i przy odrobinie szczęścia możemy tam nawet natrafić na reprezentantów Polski, ćwiczących wytrzymałość i kondycję. Pamiętaj jedynie, aby przestrzegać zasad, takich jak nie hałasowanie, a także nie podchodzenie blisko do napotkanych zwierząt. Jeśli interesuje cię sport zawodowy, po udanym treningu warto wygodnie obstawić zakłady online w smartfonie, korzystając z możliwości jakie daje PZBuk bukmacher. To operator zakładów sportowych posiadający w ofercie tysiące wydarzeń zakłady wielu dyscyplin, lig i drużyn z całego świata, a do tego zapewniający ciekawe bonusy, a nawet aplikację na urządzenia mobilne, dla osób które chcą typować w każdym miejscu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3755 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021