REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej jest korekcja nosa, zwana także rhinoplastyką. Wiele osób cierpi z powodu swojego nosa. Uważają, że jest zbyt duży, zbyt wąski lub krzywy. Nos jako centralna część twarzy rzuca się w oczy od pierwszego wejrzenia. Z tego względu wiele osób decyduje się na skorygowanie kształtu nosa.

  Wskazania do zabiegu

  Jednym ze wskazań do zabiegu są względy estetyczne. Rhinoplastyka wykonywana jest w celu zmniejszenia lub wyprostowania nosa, a także usunięcia garbka czy zmniejszenie nozdrzy. Do innych wskazań należą także problemy zdrowotne, takie jak kłopoty z oddychaniem spowodowane niedrożnością nosa. Korekta nosa polega wówczas na wyprostowaniu krzywej przegrody nosowej.

  Przeciwwskazania

  W niektórych wypadkach skorzystanie z zabiegu korekcji nosa nie będzie możliwe. Przede wszystkim wykluczone jest przeprowadzenie zabiegu w czasie ciąży bądź w okresie karmienia piersi. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także zaburzenia krzepliwości krwi czy problemy z nadciśnieniem tętniczym. Zabiegowi nie mogą się poddać osoby z nieuregulowaną cukrzycą. Czasowym przeciwwskazaniem jest infekcja skóry lub śluzówek w obrębie miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi.

  Zalecenia przed zabiegiem

  Każda operacja plastyczna poprzedzana jest konsultacją z lekarzem chirurgiem, który będzie ją przeprowadzał. Ma ona na celu nie tylko poznanie oczekiwań pacjenta co do ostatecznego efektu, lecz także i zapoznanie się  lekarza z aktualnymi wynikami badań. Lekarz w czasie pierwszej konsultacji przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, by ocenić, czy przeprowadzenie zabiegu będzie możliwe. W czasie konsultacji lekarz może zlecić dodatkowe badania. Osoby palące powinny powstrzymać się od palenia w ciągu tygodnia przed zabiegiem. Niewskazane jest także przyjmowanie aspiryny.

  W dniu zabiegu

  W czasie konsultacji lekarz informuje pacjenta, o której powinien stawić się w klinice. Korekcja nosa wiąże się z koniecznością co najmniej jednodniowego pobytu, by sprawdzić, czy nie wystąpią powikłania. W ciągu kilku dni po zabiegu mogą się utrzymywać obrzęki i zasinienie, a także dolegliwości bólowe. Przez kilka miesięcy po zabiegu należy chronić nos przed urazami i unikać skrajnych temperatur ze względu na dużą wrażliwość nosa na zmiany temperatury. W ciągu kwartału po zabiegu wykluczona jest także większa aktywność fizyczna. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po zakończeniu procesu gojenia, czyli około roku po zabiegu. Operację plastyczną nosa warto wykonać u doświadczonych specjalistów. W Warszawie jest to klinika chirurgii plastycznej Timeless.

  Artykuł załadowany: 0.2543 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021