REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2018, 19:16 komentarzy 47

  (SK)

  Robert Kempa został ponownie burmistrzem dzielnicy. Rada Dzielnicy wybrała także 4 wiceburmistrzów. Oto relacja z sesji rady minuta po minucie.

  19:15 - zakończyło się głosowanie, podczas którego radni wybierali wiceprzewodniczących Rady Dzielnicy w kadencji 2018-2023. Katarzyna Polak z PiS dostała 25 głosów (wszyscy radni byli za), Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa - 20 głosów, Karolina Zdrodowska z Nowoczesnej - 22 głosy, Kamil Orzeł z Projektu Ursynów - 5 głosów. Wiceprzewodniczącymi rady zostali: Katarzyna Polak, Piotr Skubiszewski i Karolina Zdrodowska.

  19:17 - przewodniczący Michał Matejka (PO) zamknął obrady wznowionej I sesji. Za chwilę rozpocznie się formalnie II sesja, na której poznamy kandydatów na wiceburmistrzów Ursynowa.

  19:37 - radni powoli zbierają się w sali obrad. Za chwilę rozpoczęcie sesji, na której zapadną kluczowe decyzje. Wśród publiczności są już kandydaci na zastępców burmistrzów. Z naszych informacji wynika, że są to: Piotr Zalewski (PO, dotychczasowy zastępca), Jakub Berent z Nowoczesnej, Bartosz Dominiak z Otwartego Ursynowa. W sali pojawił się też Klaudiusz Ostrowski z Platformy Obywatelskiej Wilanów. Czyżby miał zostać piątym wiceburmistrzem?

  19:44 - druga dziś sesja rady otwarta. Na pierwszy ogień wybór burmistrza Ursynowa. Kluby zgłaszają przedstawicieli do komisji skrutacyjnej, bo głosowanie będzie tajne. Ciekawe czy Robert Kempa będzie miał kontrkandydatów?

  19:48 - Tomasz Sieradz z Koalicji Obywatelskiej zgłasza kandydaturę Roberta Kempy na burmistrza Ursynowa. - O panu burmistrzu można byłoby dużo mówić, ale Kempa jest tak powszechnie znany i lubiany (choć ma oponentów), że nie trzeba go przedstawiać - mówi Sieradz.

  Kempa: - Chciałem podziękować za rekomendację i wyrażam zgodę na kandydowanie. 

  Kontrkandydatów nie ma, pytań też nie. Radni od razu przechodzą do organizacji głosowania. Przypomnijmy, będzie ono tajne. Po chwili burmistrz wrócił do podpisywania sterty dokumentów. Wybór, wyborem, ale robota musi iść do przodu...

  19:56 - komisja skrutacyjna już pracuje. Radni za chwilę będą głosować.

  20:00 - radni już zagłosowali, komisja przechodzi do liczenia głosów. 5 minut przerwy.

  20:05 - Burmistrz Robert Kempa wybrany na ponowną kadencję. Za było 17 radnych, przeciw 7, wstrzymała się jedna osoba.

  - Dziękuję mieszkańcom, bo to dzięki ich wyborowi jestem tutaj - mówi Kempa.

  20:08 - Chcemy, aby nasza dzielnica była miejscem przyjaznym, pełnym zieleni, gdzie w jeszcze większym stopniu wspiera się rodziny. To szczególnie ważne w kontekście źle przygotowanej reformie oświaty - mówi burmistrz. Kempa pokrótce przedstawił program, o którym piszemy tutaj. - Teraz zabieram się do pracy - zakończył.

  20:13 - przewodniczący ogłosił 5 minut przerwy. Po niej przedstawienie kandydatów na wiceburmistrzów. Będzie ich pięciu. Trzech z nich siedzi w jednym rzędzie i czeka na wyniki głosowania. Na zdjęciu od lewej: Klaudiusz Ostrowski, Jakub Berent (obok niego były radny Tomasz Krasowski) i trzeci kandydat - Bartosz Dominiak. Wiceburmistrz Piotr Zalewski czeka przy stoliku zarządu.

  20:22 - w tej chwili radni ustalają ilu członków ma liczyć zarząd. Michał Matejka (PO) proponuje, by było to pięć osób. Radni - przy jednym głosie sprzeciwu Bartosza Zawadzkiego z Projektu Ursynów - popierają tę propozycję. A więc zarząd Ursynowa będzie liczył aż 5 osób - burmistrz plus 4 zastępców.

  20:25 - Teraz czas na zgłaszanie kandydatów na wiceburmistrzów Ursynowa. Na mównicy Robert Kempa. Przedstawia kandydatów:

  • Jakub Berent - warszawiak z wyboru, mieszkaniec Ursynowa, były dziennikarz, członek zarządu Nowoczesnej, związany z branżą PR i marketingiem, entuzjasta nowych technologii, ma 35 lat.
  • Bartosz Dominiak - absolwent SGH w Warszawie i Colegium Civitas w Warszawie, pracował w instytucjach centralnych i samorządowych, był radnym miejskim, pracował jako naczelnik Wydziału Promocji, ekspert z zakresu smart city w Polsce, wiceprzewodniczący Otwartego Ursynowa. Uwielbia wędrówki górskie, gromadzi stare wydawnictwa poświęcone górom, ukończył ultramaraton górski
  • Klaudiusz Ostrowski - absolwent UŁ i Społecznej Akademii Nauk, od 2005 roku pracował w urzędzie marszałkowskim woj. mazowieckiego, pracuje w Mazowieckiej Jednostece Wdrażania Programów Unijnych, zarządzał wielomilionowymi projektami, od 2013 roku przez pięć kolejnych edycji w zespole ds. Budżetu Partycypacyjnego w Wilanowie. Pomysłodawca street workout parku w 2016 r. Interesuje się literaturą sci-fi. Ma 35 lat
  • Piotr Zalewski - samorządowiec, wychowany na Ursynowie, dotychczasowy wiceburmistrz. - Nie wymaga dodatkowych informacji na jego temat, bo wszyscy go Państwo znacie i doceniacie jego pracę - mówi burmistrz.

  20:31 - Burmistrz: - Proszę o poparcie tych kandydatów. Pozwólcie Państwo nam realizować nasz program - kończy Kempa. 

  Radny Antoni Pomianowski kąśliwie dodaje, że burmistrz zapomniał, że Bartosz Dominiak był szefem wydziału propag... promocji (poprawił się Pomianowski), za kadencji Piotra Guziała.

  Pomianowski: - Trwa moda na zwężanie ulic. Moje pytanie jest takie: które ulice Pan burmistrz planuje w pierwszej kolejności zwęzić? Otwarty Ursynów opowiadał się za projektami wytyczania pasów rowerowych i zwężania ulic.

  Radny Kamil Orzeł pyta kandydata Dominiaka: - Czy podziela Pan tę opinię Piotra Skubiszewskiego? Radny cytuje wpis z Facebooka sprzed 60 dni o "intelektualnym bankructwie PO" autorstwa kandydata, który świadczy o tym, że w przeszłości nowi koalicjanci nie byli przyjaciółmi.

  Radny Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów położył na mównicy puchar. - To Pokojowa Nagroda Nobla dla burmistrza  - kpił z nowej koalicji, która składa się z byłych wrogów politycznych.

  20:40 - To było do przewidzenia. Opozycja wytyka Otwartemu Ursynowowi, że wcześniej ostro krytykował burmistrza Kempę i PO, a teraz jest w koalicji. - Co dalej z bazarkiem "Na dołku", czy zgodnie z pomysłem OU zostanie przeniesiony na tył parkingu urzędu, czy będzie kilka mini targów, czy też zostanie na Polaka? - pyta Antosiuk. Radny kontynuuje. - Co dalej ze sprawą DOK Ursynów i tzw. aferą trollgate, którą nagłośnił Otwarty Ursynów? Czy mamy się spodziewać zmian personalnych w DOK Ursynów? 

  Burmistrz Kempa odpowiada: - Jako anegdotę będę kiedyś opowiadał, że współrządziłem z następującymi ugrupowaniami: Nasz Ursynów, PiS, PO, Projekt Ursynów, IMU i Otwarty Ursynów. Czyli wszystkimi.

  20:44 - Mateusz Rojewski z PiS pyta o budżet partycypacyjny. Część zwycięskich projektów nie jest realizowana - zarzuca. - Chciałbym zaproponować to, co działa z powodzeniem w Gdańsku - panele obywatelskie, w których to obywatele decydują na co wydać pieniądze. Jeśli wybrani losowo paneliści opowiedzą się za projektem, to zarząd ma obowiązek realizacji takiej inwestycji - mówi Rojewski.

  Burmistrz Kempa odpowiada na pierwsze pytania: - Zarządowi i koalicji przede wszystkim będzie przyświecała pokora i szacunek dla mieszkańców - odpowiada na zarzuty radnych Pomianowskiego, Antosiuka i Orła.

  - Nie jest mi znany postulat OU, w którym są przeciwko kierowcom. Chodzi o zrównoważony transport, uwzględnienie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie ma nic gorszego niż napuszczanie jednych na drugich - mówi Kempa, nawiązując do pytania o zwężanie ulic.

  Kempa nie chce komentować starych cytatów z ostrej wymiany zdań między dzisiejszymi koalicjantami zamieszczonych w mediach społecznościowych. - Mieliśmy różne oceny własnych aktywności. Niemniej Ursynów jest tym dobrem, dla którego warto zakopać różnice. Wynikały one z różnic charakterologicznych, a nie programowych - twierdzi burmistrz.

  - Nie ma planów przedłużenia ul. Belgradzkiej do ul. Pileckiego. Chyba, że mieszkańcy Kazury będą mnie do tego przekonywać. Choć, chyba prędzej wyląduję na księżycu - żartuje burmistrz.

  Co z bazarkiem? - Pętla to lokalizacja tymczasowa i zawsze o tym mówiliśmy. Jeśli ze strony kupców i mieszkańców nie pojawią się inne propozycje, to lokalizacja będzie wypracowana w ramach konsultacji społecznych po 2020 roku.

  Sprawa DOK Ursynów - czy będą zmiany personalne? - Takich planów nie ma. Przypominam, że to leży w kompetencji prezydenta Warszawy, a nie naszej - mówi Kempa.

  20:56 - Bartosz Dominiak: - My przez kilka tygodni rozmawialiśmy. Wyjaśniliśmy sobie różnice w postrzeganiu przeszłości. Potrafiliśmy sobie to wyjaśnić i przedyskutować oraz dojść do konkluzji. W dzisiejszych czasach, gdy wszysycy dążą do podziałów, powinno się nam się to liczyć na plus - przekonuje kandydat Bartosz Dominiak.

  20:58 - Radny miejski Michał Szpądrowski z PiS pyta Jakuba Berenta "jako zwolennika nowych technologii" czy ma jakieś pomysły na poprawę funkcjonowania urzędu i usług publicznych na Ursynowie. A Bartosza Dominiaka, czy dalej bazarek powinien działać zamiast pętli autobusowej na ul. Polaka.

  21:01 - Berent odpowiada: - Spędziliśmy dużo czasu nad tym, jak przenieść nowe technologie na szczebel samorządowy. Oferta sportowa i kulturalna jest bardzo bogata. Wielu mieszkańców nie korzysta z tego. Trzeba poprawić komunikację. Chciałbym aby strona www była nowocześniejsza - odpowiada Jakub Berent. 

  Głos z sektora opozycji: Burmistrz Dominiak będzie mógł w tym pomóc! To nawiązanie do modernizacji strony www urzędu dzielnicy w 2014 roku, którą nadzorował Dominiak. Zatrudniono wówczas znajomego grafika, który za 40 tys. złotych... zepsuł stronę. Pisaliśmy o tym tutaj.

  Kandydat Piotr Zalewski: - Plany miejscowe dla Zielonego Ursynowa wymagają ponownego przemyślenia. Chcemy dokończyć wszystkie plany dla Wysokiego Ursynowa i przemyśleli wszystkie propozycje dla Zielonego Ursynowa. One będą tworzyły nowy ład przestrzenny.

  Bartosz Dominiak: - O bazarek nie będę musiał walczyć. Mieszkańcy poparli warzywno-owocowe bazarki w ramach Budżetu Partycypacyjnego - mówi.

  21:08 - Antoni Pomianowski do Klaudiusza Ostrowskiego - kandydata na wiceburmistrza. - Jest pan mieszkańcem Wilanowa. Co Pan wie o naszej dzielnicy? Co Pana przywiodło na Ursynów?

  Pomianowski drąży sprawę strony internetowej urzędu dzielnicy. Przypomina fakty z naszego artykułu. I prosi o wyjaśnienie tych okoliczności. A burmistrza pyta: - Co się zmieniło, że na początku kadencji postanowił Pan się rozstać z B. Dominiakiem, a dziś zgłasza go do pracy w urzędzie dzielnicy? - pyta Pomianowski.

  21:12 - Burmistrz Kempa ponawia swój apel o "poważne" pytania: - Czy w tym miejscu był sad jabłoniowy w 1974 roku czy rosły tu grusze? To nic nie wnosi do zainteresowania mieszkańców rozwojem dzielnicy - enigmatycznie odpowiada burmistrz.

  - Czas leczy rany i tę sentencję Panu zadedykuję - kończy burmistrz w kierunku A. Pomianowskiego.

  Klaudiusz Ostrowski: - Co mnie tu przywiodło? Praca na rzecz Ursynowa. Jeśli będzie Pan miał jeszcze konkretniejsze pytania, to ja jeszcze konkretniej odpowiem - mówi z kolei kandydat na zastępcę burmistrza.

  21:18 - Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów pyta o podział kompetencji między przyszłymi burmistrzami oraz o "bubelki na Cynamonowej i Dereniowej" czyli pasy rowerowe, za których "fatalne wdrożenie" burmistrz Kempa był kiedyś krytykowany przez Otwarty Ursynów.

  Kempa: - Dobrym zwyczajem jest, że podział kompetencji nastąpi bezpośrednio po zakończeniu sesji rady dzielnicy. Zarząd się spotka na pierwszym posiedzeniu. Zaproponuję ten podział. Chciałbym dojść tu do konsensusu. Rozmowa buduje - mówi Kempa.

  - Przypominam każdemu, że wszystkie rozwiązania projektuje pracownia projektowa, a następnie opiniuje je Biuro Mobilności i Transportu. Projekty drogowe muszą być zgodne z rozporządzeniem ministra infrastruktury - odpowiada Kempa na zarzuty dot. Dereniowej i Cynamonowej.

  21:24 - Obradom radnych przysłuchują się działacze lokalni, mieszkańcy i dziennikarze. A na pierwszym planie - były wiceburmistrz Ursynowa Wojciech Matyjasiak, dziś wiceburmistrz w Śródmieściu oraz działaczka Otwartego Ursynowa, Alicja Zawgorodna.

  21:27 - Znów pytania o przyszłość bazarku oraz o przekształcenia wieczystego użytkowania we własność w spółdzielniach. Radny Rojewski z PiS pyta o Imielin, gdzie mieszkańcy nie mogą być uwłaszczeni ze względu na roszczenia do gruntów.

  - Po zakończeniu kwestii roszczeń mieszkańcy będą mogli się uwłaszczyć, bo spółdzielnia posiada "roszczenia" w rozumieniu ustawy przekształceniowej - odpowiada Robert Kempa.

  21:31 Dominiak odpowiada Bartoszowi Zawadzkiemu z PU na pytania o bazarek: - Uważaliśmy, że grozi nam ta tymczasowość na wiele lat. Teraz, dzięki podpisanej umowie koalicyjnej, mamy pewność, że bazarek się przeniesie po wybudowaniu POW - odpowiada Bartosz Dominiak.

  Maciej Anosiuk z PU pyta o problem mieszkańców osiedla Kazury z tranzytem przez środek osiedla. Kandydat Piotr Zalewski: - To wymaga analiz - odpowiada. A burmistrz Kempa dodaje, że spółdzielnia "Wyżyny" otrzymała propozycje od dzielnicy dotyczące organizacji ruchu wokół przyszłego żłobka przy Kazury i ograniczenia tranzytu.

  21:43 - Radni już nieco znudzeni pytaniami i odpowiedziami. Prawie wszyscy siedzą z nosami w telefonach. Kiedy głosowanie?

  21:45 - Radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów (niedoszły koalicjant KO) pyta o losy doniesienia do prokuratury na burmistrza Kempę, które złożył Otwarty Ursynów w sprawie bazarku. A radny Kamil Radziwiłł pyta o źle oświetlone przejścia na ul. Kłobuckiej. 

  Bartosz Dominiak odpowiada radnym opozycji. - Żyjemy w państwie prawa, pod rządami konstytucji z 1997 roku. Nie pytamy co 3 dni prokuratury, ale zawiadomienia o umorzeniu sprawy nie dostaliśmy - mówi Dominiak o sprawie bazarku.

  A Kempa odpowiada ws. ul. Kłobuckiej: - Wkrótce ZDM ma ogłosić przetarg na koncepcję przebudowy tej ulicy. Są trzy projekty z budżetu partycypacyjnego, które czekają na realizację przez ZDM. Podzielam stanowisko drogowców, że te projekty powinny być realizowane jako całość - dodaje Kempa. Czyli - remontu ulicy doczekamy się nie tak szybko.

  21:56 - Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa: - Rozgrzebujecie stare, nieważne rzeczy - pije do pytań opozycji.

  - Bankructwo widzę w Waszych działaniach. Nie zadajecie żadnych pytań merytorycznych. Nawiązujecie tylko do przeszłości. My zdecydowaliśmy o zawarciu koalicji, bo myślimy o przyszłości. Przedstawiśmy program, który liczy 6 stron - mówi Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  - Jestem przekonany, że ta koalicja jest bardzo wartościowa. Dwa ugrupowania, które w przeszłości się sprzeczały potrafią ze sobą rozmawiać. Czekają nas duże wyzwania, m.in. związane z budową POW, reformą edukacji - kontynuuje przewodniczący OU.

  - Bardzo Wam do twarzy, gdy siedzicie przy jednym stole - wyzłośliwia się Piotr Skubiszewski, nawiązując do układu stołów w sali obrad. PiS i Projekt Ursynów siedzą obok siebie. Antoni Pomianowski ripostuje: - Przed chwilą siedział Pan koło mnie!

  Opozycja skarży się, że nie dostaje odpowiedzi na zadane pytania. I je powtarza. Radny Pomianowski przypomina dawne słowa Bartosza Dominiaka, że "zarząd Ursynowa jest zobowiązany do zrealizowania projektu z BP dot. Stryjeńskich, czyli zwężenia ulicy".

  22:05 - Pomianowski pyta o to, kiedy powstaną wreszcie nowe parki, m.in. park na Psiej Górce. Pyta też o to, co z autobusami na ul. Migdałowej (po zamknięciu Lanciego), kiedy będą i dlaczego dzielnica nie może się w tej sprawie porozumieć ze spółdzielnią "Przy Metrze".

  Burmistrz: - W 2015 roku zmieniliśmy regulamin zamówień publicznych. W mojej ocenie ten regulamin jest najbardziej restrykcyjny w całym mieście. Zachowaliśmy transparentność - mówi Kempa, odpowiadając na powtarzające się pytania o aferę ze stroną internetową z 2014 roku.

  - Listy ulic przewidzianych do zwężeń nie ma. Razem z mieszkańcami i ZDM będziemy przygotowywać sieć dróg rowerowych i na tej podstawie rozmawiać o przyszłości danych ulic. Na wielu z nich jesteśmy w stanie pogodzić interesy różnych grup - odpowiada Kempa na kolejne pytania radnych.

  - W sprawie parków liczę na dobrą współpracę z nową koordynator ds. miejskiej zieleni. Zamiast analizowania wypowiedzi w mediach społecznościowych, zapraszam do zapoznania się z naszym programem - kwituje Kempa.

  Sprawa autobusów na Migdałowej: - Kierunkowa odpowiedź do spółdzielni została wysłana. Mamy propozycję zapłaty za wydzierżawienie tej ulicy, by ZTM puścił tam autobusy - mówi szef zarządu dzielnicy. - Podobne rozwiązania będziemy proponować ws. Karczunkowskiej, by wybudować chodnik - dodaje Robert Kempa.

  22:17 - Radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów jest "głęboko zaniepokojony", że radny Piotr Skubiszewski (lider OU) udziela odpowiedzi na pytania kierowane do kandydatów na zastępców burmistrza. Apeluje o umożliwienie udzielenia odpowiedzi przez kandydatów. - To na nich mamy głosować - przypomina Orzeł i ponawia pytanie o dawne wypowiedzi członków Otwartego Ursynowa pod adresem PO. Pyta też Bartosza Dominiaka o sprawę sądową przed sądem pracy, jaką wytoczył urzędowi dzielnicy.

  22:31 - Radni ciągle zadają pytania. W dodatku te same, skarżą się na brak odpowiedzi.

  Bartosz Dominiak: - Dobre pomysły trzeba kontynuować sprzed pięciu, trzech czy jednej kadencji. Kwestię bazarku zapisaliśmy w umowie koalicyjnej. Po zakończeniu budowy tunelu, bazar wróci na swoje miejsce - mówi kandydat. I powtarza, że wybieranie przez radnych wypowiedzi sprzed wielu miesięcy to kula w płot. - Były inne okoliczności - mówi Dominiak. Potwierdza, że podał miasto do sądu pracy i po 3,5 roku wygrał sprawę. - Rozstrzygnęła niezależna instancja i temat został zamknięty. Życzyłbym sobie, by wszyscy w tym kraju rozstrzygali w ten sposób swoje spory i godzili się - mówi kandydat na wiceburmistrza.

  22:41 - Radni nadal "grillują" kandydatów. Na mównicę wkroczył Kamil Orzeł. Ponawia apel o konkretne odpowiedzi. - Ubiega się Pan o głosy nie tylko radnych koalicji, ale wszystkich. Nie mieliśmy okazji patrzeć Panu głęboko w oczy podczas spotkań koalicyjnych - mówi radny. I znów zadaje pytanie o sąd pracy. Co gorsze, zapowiada, że "przed nami wiele godzin pytań". Tymczasem radni koalicji mają już dość.

  Z innej beczki - zdjęcie choniki bożonarodzeniowej w sali obrad ursynowskiego ratusza. Ciekawe co myśli o tym, co się tutaj dzieje :)

  Radna Szymańska (KO) głośno komentuje: - To głupota czy cynizm? - kieruje pytanie do radnych opozycji zadających pytania.

  22:51 - Bartosz Dominiak odpowiada na pytania o zwężenia ulic. - Będziemy to wszystko konsultować - mówi. Na resztę pytań - jak twierdzi kandydat - radni uzyskali odpowiedź.

  Burmistrz Kempa mówi o ogrodniku dzielnicowym, którego chcą powołać koalicjanci. Pytanie o tę funkcję zadał Maciej Antosiuk z PU. - Nie ma mowy o nowym etacie. To będzie ktoś kto zajmie się koordynacją działań związanych z zielenią miejską. W mieście już tacy koordynatorzy są - mówi Kempa.

  Już prawie nikt nie słucha burmistrza. Radny Robert Wojciechowski z KO przynosi w siatce zakupy - ciastka i przekąski dla wygłodniałych radnych. Wcześniej klub PiS posila się zakupionym ptasim mleczkiem. - Może trzeba zamówić pizzę! - proponuje ktoś z widowni.

  22:57 - Tyle razy, ile dziś Pana usłyszałem, to nigdy nie miałem okazji w poprzedniej kadencji - mówi Paweł Lenarczyk z Otwartego Ursynowa do radnego Orła. I wypomina, że radny nie pyta o sprawy programowe, tylko koncentruje się na historycznych wypowiedziach na Facebooku.

  Dzisiejsze obrady trwają już 5 godzin. Kiedy to się skończy? Kiedy głosowania? Nic nie wskazuje na to, by nastąpiły szybko. W kuluarach usłyszeliśmy, że opozycja zamierza "grillować" koalicję "do upadłego".

  23:14 - Pytania zadaje Antoni Pomianowski. Pyta m.in. o dziwne sformułowanie w porozumieniu koalicyjnym: "wprowadzenie ewaluacji wszystkich działań o charakterze projektowym, prowadzonych przez urząd dzielnicy". Pyta też Klaudiusza Ostrowskiego i Jakuba Berenta o to, jakie umiejętności z dotychczasowej pracy chce wykorzystać na Ursynowie.

  Klaudiusz Ostrowski: - Przed zamieszkaniem na Wilanowie, mieszkałem na Ursynowie. Ursynów jest mi znany Korzystam z oferty kulturalnej i gastronomicznej tej dzielnicy, korzystam z zajęć w czasie wolnym - odpowiada kandydat.

  - Kieruję wydziałem informacji i szkolenia beneficjentów. Jestem odpowiedzialny za duże konferencje organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych - mówi Ostrowski. Kandydat ma kompetencje w dziedzinie social media, zarządzania ryzykiem, komunikacji wewnętrznej, przetargów unijnych.

  23:34 - Ponieważ jest DOPIERO 23:30, to przeczytam nasze porozumienie programowe - mówi radny Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa. I czyta osiem punktów umowy, które my publikujemy w osobnym artykule.

  23:50 - Skubiszewski zakończył prezentację programu. Radny Antosiuk, bardzo dziś aktywny, zadaje kolejne pytania. Do Dominiaka o to, co robił jako radny miejski, a do Jakuba Berenta oraz Klaudiusza Ostrowskiego o to, jak oceniają poprzednią kadencję.

  - Gwarantuję, że robiłem dużo. M. in. zabiegałem o szpital południowy, byłem w komisji sportu, komisji budżetu czy infrastruktury. Złożyłem około 250 interpelacji, regularnie bywałem na posiedzeniach Rady Dzielnicy - mówi Bartosz Dominiak. Co było dobrego w poprzedniej kadencji? - Np. zmiana profilu działania wydziału promocji na wydział komunikacji społecznej. Cieszę się, że mój pomysł przedstawiciel Projektu Ursynów (wiceburmistrz Łukasz Ciołko odpowiedziany za ten wydział - dop. redakcja) zrealizował. Chwaliłem też radnego Malesę za pomysł garażówek. Dobre rzeczy należy kontynuować po poprzednikach. Ta zasada powinna obowiązywać zawsze - mówi Dominiak. 

  Czas na Jakuba Berenta. Jak mówi, był zadowolony z jakości obsługi przez urząd dzielnicy. A co się nie podobało w poprzedniej kadencji? - Upolitycznienie posiedzeń rady i poziom emocji politycznego sporu. Mam nadzieję, że w tej kadencji będziemy się poświęcać meyrtorycznym sprawom - mówi kandydat.

  - Laurkę wystawili mieszkańcy, ja nie jestem kompetentny. Mam nadzieję, że nasza kadencja będzie najbardziej kompetentna - mówi Klaudiusz Ostrowski. - Męczycie wszystkich radnych pytaniami, pozwólcie nam zacząć pracę na rzecz Ursynowa. Ja jestem bardzo konkretny - mówi do opozycji Ostrowski.

  Ale opozycja się nie poddaje. Radny Orzeł znów zadaje pytania, powołując się na stary wpis Bartosza Dominiaka z Facebooka o przedłużeniu ul. Belgradzkiej, co autor uznał za wyrzucenie pieniędzy w błoto. Rady pyta: - Który jeszcze projekt PO uważa Pan za wyrzucanie pieniędzy w błoto?

  Burmistrz Kempa ripostuje i apeluje o zakończenie "bezsensownych" pytań. - Apeluję w imieniu pracowników urzędu, którzy obsługują tę sesję rady. Największą wartością w kampanii wyborczej była nauczka, że hejt dla samego hejtu w naszej dzielnicy się nie sprawdza, czego dowodem są wyniki wyborów - mówił burmistrz. - Te pytania są bezproduktywne - dodaje Bartosz Dominiak.

  Radny Zawadzki (PU) obiecuje, że opozycja już kończy z pytaniami i pyta o pomysł 100 złotych dla uczniów na zajęcia pozaszkolne. - Ile to będzie kosztowało podatników? - pyta. Interesuje go też możliwość powstania hali targowej na Ursynowie.

  - W koncepcji zagospodarowania parku nad POW są przewidziane pawilony handlowe, a nie hala targowa - odpowiada burmistrz. - Projekty będą przedstawiane mieszkańcom i to oni zdecydują - dodaje. A programem "100+" będzie zarządzać miasto, bo to obietnica Rafała Trzaskowskiego.

  - Te pytania były zadawane kilkanaście razy. My naprawdę wytrzymamy, możemy być tu do rana. Tylko jeśli tak Państwo postrzegacie swoje obowiązki, to gratuluję - kąśliwie kończy burmistrz. Radny Tomasz Sieradz z KO apeluje o wzajemny szacunek. - Część pytań jest "od czapy". I jest kierowana po to, by kogoś upokorzyć i udowodnić, że jest kimś, kim nie jest - mówi.

  - Każdy kandydat jest doskonale wykształcony i z dużym doświadczeniem zawodowym - kontynuuje Tomasz Sieradz. - Nie bardzo rozumiem, dlaczego mając przedstawione kwalifikacje, staracie się Państwo deprecjonować kolegów. Jeśli tak zaczynamy kadencję, to nie wróży to dobrze współpracy koalicji z opozycją.

  - Może nie byłoby takiej sytuacji, gdyby na pytania odpowiadali kandydaci, a nie osoby, które nie były pytane - skomentował Bartosz Zawadzki. - Proszę Państwa o zrozumienie, że mamy zdecydować wspólnie o składzie zarządu 150-tysięcznej dzielnicy z półmiliardowym budżetem. Nie dziwcie się, że chcemy ich dobrze poznać - mówi Antoni Pomianowski. - Trochę mnie dziwi, że Państwo z koalicji nie zadajecie pytań - dodaje. I... zadaje kolejne pytania. - Gdzie nowe tereny zielone na Zielonym Ursynowie? Tworzenie nowych szkół średnich - czy powstanie liceum z klasami sportowymi? Kolejne kwestie: uwalnianie chodników od samochodów, termin budowy chodnika na Trombity, w jakim terminie powstanie odwodnienie ul. Gawota.

  - To są pytania do koalicji, a nie do kandydatów na członków zarządu. To pytania programowe. Jak to zrealizować? Jest jeszcze za wcześnie, to będziemy wypracowywali z radnymi i mieszkańcami - odpowiada wiceburmistrz Piotr Zalewski.

  00:34 - Do sali obrad wrócił burmistrz Kempa, więc odpowiada na pytania Antoniego Pomianowskiego. Rozważane jest powstanie szkoły technicznej, a także szkoła z oddziałami specjalnymi. - Najpierw analizy, a potem konkretne typy szkół - mówi Kempa. Jeśli chodzi o ul. Gawota, będzie postulat o pieniądze na komisji w radzie miejskiej.

  00:43 - Marcin Szadowiak z PiS pyta Leszka Lenarczyka: - Jak Pan przetrawił tę koalicję? Bo siedzi Pan taki spokojny... - mówi radny. Lenarczyk senior w poprzedniej kadencji ostro atakował Paltformę Obywatelską. Dziś nie pyta i nie wypowiada się.

  00:50 - Ufff! Wreszcie! Zaczyna się głosowanie nad nazwiskami kandydatów na wiceburmistrzów. Komisja skrutacyjna pracuje. Radni pytają co to jest krzyżyk. Humory dopisują, mimo zmęczenia.

  Pięć minut przerwy i są wyniki. Oddano 24 ważnych głosów. Wiceburmistrzami zostali:

  • Piotr Zalewski (KO) - 16 za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się
  • Klaudiusz Ostrowski (KO) - 16 za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się
  • Bartosz Dominiak (OU) - 16 za, 8 przeciw
  • Jakub Berent (KO) - 17 za, 7 przeciw

  Jeden z radnych oddał nieważny głos. Ale nie dowiemy się który, bo głosowanie było tajne. Nowy zarząd przyjmuje gratulacje.

  01:00 - To koniec naszej realcji. Dziękujemy za uwagę!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 27
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkańcy PP 47 ponad rok temuocena: 50% 

   Mamy nadzieję na 5 lat spokoju :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JKS 46 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy jest też kobieta w Zarządzie Dzielnicy? Pytanie to do przedstawicieli Nowoczesnej, głoszącej równość praw dla kobiet i mężczyzn.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPisior 45 ponad rok temuocena: 55% 

   Wczoraj byliśmy świadkami narodzin dwóch koalicji. Projekt Ursynów + PiS, Otwarty Ursynów + PO i N.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcus 44 ponad rok temuocena: 46% 

   Te komentarze to jak z tym złodziejem co krzyczy "łapaj złodzieja". W takim razie przypominam: 4 lata w koalicji z PiS byli panowie Lenarczyk i Skubiszewski. Pan Dominiak był zatrudniony jako naczelnik w urzędzie, którym współrządził PiS. Pan Skubiszewski był 4 lata temu kandydatem na burmistrza popieranym przez PiS. Proszę o konkretne przykłady współpracy PU z PiS.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amaro 43 ponad rok temuocena: 70% 

   Cała działalność PU, czyli straszenie i hejtowanie, psucie prawa, kolesiostwo, nepotyzm, warcholstwo, populizm - to jeden wielki dowód na to, że PU = PiS.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek K 42 ponad rok temuocena: 47% 

   Bardzo dobrze, że Projekt Usrynów jest poza koalicją. Wczorajsza sesja udowodniła, że to chłopcy w krótkich spodenkach, żądni władzy. Ich zachowanie przypomina zachowanie PiS. Ale chyba im nie daleko, bo przecież to są prawicowcy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcus 41 ponad rok temuocena: 71% 

   Za to zachowanie Otwartego Ursynowa przypomina zachowanie pana Kałuży ze Śląska. Sprzedać wszystko byle dostać ochłapy :)))

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JS 40 ponad rok temu

   Przypomina też zachowanie posłanki i szefowej klubu .N Gasiuk-Pihowicz, która za dobre miejsce na listach do PE porzuciła swój klub parlamentarny!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Yolo 39 ponad rok temuocena: 62% 

   Najgorszy burmistrz w historii popieramy przez sprzedawczykow z Naszego Ursynowa. Aledno

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samwell 38 ponad rok temuocena: 62% 

   Ja rozumiem, że koalicja może się komuś nie podobać ale tak niemerytorycznej krytyki to dawno nie słyszałem. Większość pytań na poziomie uszczypliwości w podstawówce. Daleko mi do bycia fanem Kempy ale szanuję opanowanie przy takim zalewie głupot. Ja tylko życzę żeby z tej dziwnej koalicji wynikły pozytywy dla Ursynowa. Zawsze to lepiej niż się ciągle kłócić.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara - okręg nr. 4 37 ponad rok temuocena: 70% 

   C.d. Dużo wypowiada się o ścieżkach rowerowych i ograniczeniach dla samochodów, a gdzie był razem ze specjalistą Dominiakiem gdy deweloperzy budowali osiedla czy bloki i żadna z przyległych ulic nie została przystosowana do zwiększonego natężenia ruchu? Nie było tam dzieci czy seniorów którym zapewnić należało już w fazie projektowania godziwe warunki życia. 12 lat rządów HGW w Warszawie powinno nauczyć Skubiszewskiego że z ta ekipa jest największym szkodnikiem. Biegał, miotał się, hejtował a Urząd jak pracował 8-16 to będzie pracował. Za stołek dla Dominiaka i sobie -wiceprzewodniczącego rady sprzedał się dla PO albo był jej kretem. Głosowałam na niego do Rady Dzielnicy, a pozostałe głosy oddałam na PIS. Nie spodziewałam się takiego na…srania na własnym podwórku. W przyszłym roku wybory do Sejmu. Może PIS zmieni ustawę o m.st. Warszawie? I koniec będzie z tymi radnymi „bezradnymi” od lansu i fajansu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara - okręg nr. 4 36 ponad rok temuocena: 80% 

   Byłam wczoraj na posiedzeniu Rady, ale przed końcem wyszłam. Wielokrotnie rozmawiałam z Panem Skubiszewskim, uczestniczyłam również w kilku protestach dotyczących bazarku. Polemizowałam często z jego wybujałymi pomysłami, ale takiej żenady z jego wolty nie spodziewałam się. Przez 4 lata walczył z PO, z Kempą, a sam okazał się platformerskim kretem. Wiadomo że z tą KO nic zrobi wbrew żałosnym obietnicom. Świadczy o tym niby Porozumienie koalicyjne. Na większość punktów tego porozumienia (wraz z załącznikiem) Dzielnica nie ma najmniejszego wpływu. Zależna jest od zarządu miasta. Co za bzdury wypisuje tam Pan Skubiszewski. Co może wypowiadać się np. w kwestii reformy systemu edukacji (to są kompetencje Ministerstwa). Radni mogą co najwyżej postulować, a „miasto” może przeznaczyć jakieś środki na budowę nowego przedszkola czy żłobka (jak będzie to zgodne z MPZP). To samo dotyczy służby zdrowia.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPisior 35 ponad rok temuocena: 50% 

   Refoma edukacji spowodowała problemy z miejscami. Niech się Pani pogodzi, że PiS zrobił ją źle. Na dzieciach się nie eksperymentuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 34 ponad rok temuocena: 62% 

   Kempa - największy szkodnik na Ursynowie, który pozwężał ulice, zniszczył istniejącą od lat, dobrą infrastrukturę komunikacyjną a na koniec puścił przez środek osiedli autostradę dla dla przyjezdnych z okolicznych wiosek. Sprowadził na spokojny i zadbany Ursynów hałas, smród, niekończące się korki i tysiące "wyścigowców" zagrażających bezpieczeństwu. Na Miłość Boską dlaczego on ?!?!?!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 33 ponad rok temuocena: 88% 

   W towarzystwie Dominiaka i Otwartego Ursynowa możemy się spodziewać kolejnych zwężeń

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 32 ponad rok temuocena: 83% 

   I kolejnych szkodliwych "inwestycji" jak centrum handlowe wielkości trzech Arkadii na Kabatach.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaromiry 31 ponad rok temuocena: 86% 

   Super, znów SMB Jary bedzie miała wejścia w dzielnicy. Najpierw Pomianowski teraz Dominiak. JARY górą

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ł,Ć 30 ponad rok temuocena: 71% 

   Hahaha. Może i ktoś będzie miał dojścia ale mieszkańcy będą z tego mieli tyle co po krowach na pastwisku zostaje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikt 29 ponad rok temuocena: 95% 

   Ale SYF !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał__Kuski 28 ponad rok temuocena: 91% 

   "Bartosz Dominiak -..... ukończył ultramaraton górski" Aaaale to chyba dawno było?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wałek Ruski 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Pewnie zdobył Kopę Cwila.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 26 ponad rok temuocena: 100% 

   Dlaczego mamy tylko 4 v-ce burmistrzów? Ja - nie bez kozery - postuluję zwiększyć ich liczbę, będzie więcej zadowolonych z koalicji... ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kędzior 25 ponad rok temuocena: 56% 

   I bardzo dobrze. Tak powinno być już dawno. Koalicja PO z Projektem była jedynie wynikiem głupiej pisowskiej polityki Guziała. Cieszy, że Kempa, Sieradz, Matejka, Skubiszewski i Lenarczykowie, mimo tego co się wydarzyło w 2014 r., byli w stanie usiąść do stołu, rozmawiać i stworzyć porozumienie. To bardzo dobrze świadczy o tych ludziach, że nie żywią do siebie urazy. Projekt Ursynów skompromitował się wczoraj - zero meteorytyki, pieniactwo, a Pomianowski zachowywał się jak pajac (nie chce się wierzyć, że tak niedojrzała osoba była członkiem zarządu). Dobrze, że PU został odsunięty od żłoba. Projekt Ursynów to ukryta opcja PiS.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 24 ponad rok temuocena: 82% 

   Mijasz się z prawdą - o czym to świadczy masz napisane w poście poniżej. Pomianowski to taki sam żart jak i dominiak na stanowisku wiceburmistrza.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wałek Ruski 23 ponad rok temuocena: 80% 

   Niom. Panowie z OU byli już w SLD, SDPL, jeden nawet śpiewał międzynarodówkę na zlocie SLD. Ich szefem był Piotr Guział, mieli koalicję z PIS, poparli Wojciechowicza, prywatnie wychwalają Biedronia, a teraz są w koalicji z PO i N. Miota ich jak szatan, proszę szanownego pana. Niechże raczą więc przyjąć moje najgorętsze podziękowania, że tak się poświęcają, bo wszystko to tylko dla dobra mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPisior 22 ponad rok temuocena: 75% 

   Ale Pomianowski to przecież pajac.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 21 ponad rok temuocena: 84% 

   Wybory pokazały jedno: kempa ma g... do powiedzenia. PO i OU oszukała wszystkich idąc na układ. skubiszewski walcząc o stołek dla dominiaka jasno pokazał jak go nie ma wśród ludzi ou. KORYTO i jeszcze raz KORYTO się liczy. No ale czego spodziewać się po bandzie darmozjadów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ehh 20 ponad rok temuocena: 93% 

   Kto jak kto, ale "politycy" powinni bardziej ważyć słowa, bo potem traci się wiarygodność. No, ale cóż - takich mamy "polityków"...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPisior 19 ponad rok temuocena: 33% 

   A ty tak jawnie za PiS? Dobrze się stało. Ważne, że PiS nie tworzy koalicję. Gdyby OU było poza KO, to jeden człowiek by wypadł z KO i kto wie co by się działo. A tak jest ok. Podobno Pomianowski to już się układał z PiS, ale okazało się, że PO dostała 13 głowów. To go zabolało.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wernychora z Kazury 18 ponad rok temuocena: 27% 

   Kto weźmie się za tą kulturę w końcu!? Należy wyburzyć stare dziadowskie komunistyczne beznadziejne Domy Kultury! Zrównać z ziemią te gniazdo starych komuchów! Wspaniała dyrektora Rusinowska powinna być burmistrzem od kultury! Piękna, uczciwa i dobra kobieta!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 17 ponad rok temuocena: 57% 

   Czyli będzie nadal brudno, z zaniedbanymi trawnikami i zielenią, bez iluminacji świątecznych, z armagedonem komunikacyjnym, z priorytetowym bazarkiem. Grajdołu ciąg dalszy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniecUrsy 16 ponad rok temuocena: 74% 

   brak pytań co nowy zarząd ma w planach i co che realizować dla dzielnicy, a tylko odnoszenie się do wpisów na fb.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniecUrsy 15 ponad rok temuocena: 57% 

   Śmiechu warte, Projekt Ursynów który tworzył koalicje z PO a teraz aktaują ich. Urządzili sobie szopkę z tej sesji rady dzielnicy. Nie szanują mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ehh 14 ponad rok temuocena: 80% 

   Żal im d..pę ściska - bo "miało być tak pięknie"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kędzior 13 ponad rok temuocena: 50% 

   Projekt Ursynów krytykował wczoraj Dominiaka absolwenta SGH, a sami wystawili na członka zarządu osobę bez studiów. Tak wygląda ich profesjonalizm i standard. Oglądając część sesji, nie chciało mi się siedzieć przed kompem do końca, utwierdzam się w przekonaniu, że paliwem tych ludzi na wczorajszej sesji było rozgoryczenie, że zostali wywaleni z koalicji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rainbow Dash 12 ponad rok temuocena: 88% 

   Ładna choinka

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imiel 11 ponad rok temuocena: 96% 

   Dominiak??? HAHAHAHA. Choć to przez łzy śmiech jest. Już widzę, jak byli jego pracownicy się "cieszą"...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~komentatot 10 ponad rok temuocena: 78% 

   A może czas już skończyć to przedstawienie, bo publiczność nie dopisała. Nikogo to tokowanie - poza aktorami - nie interesuje. Czas podpisać protokoły i udać się na spoczynek. Dobranoc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazia 9 ponad rok temuocena: 100% 

   to bardzo zła wiadomość

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jasnowidz 8 ponad rok temuocena: 94% 

   to przykra wiadomość

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 7 ponad rok temuocena: 83% 

   To jest żałosne. I

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 6 ponad rok temuocena: 82% 

   Skubiszewski nieźle zrobił w balona mieszkańców Polaka, teraz za rączki z Karczewskim się trzymają buhaha

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samwell 5 ponad rok temuocena: 57% 

   A co mógł więcej zrobić? Bazarek jest faktem i mógł dalej co najwyżej krytykować. Nic by z tego nie wynikło. Jako koalicjant ma przynajmniej wpływ na to, że bazarek jest tymczasowy i zostanie przeniesiony po ukończeniu POW. Nasadzenia wzdłuż KEN są faktem i nici z parkingu zamiast trawnika - dla mnie to lepsze niż bezowocna krytyka.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 4 ponad rok temuocena: 67% 

   Skoro nic nie mógł zrobić to po co obiecywał w kampanii że zrobi? Bazarek od początku miał być tymczasowy więc sugerowanie że Pan Skubiszewski ma coś z tym wspólnego jest żałosne.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AntyPisior 3 ponad rok temuocena: 80% 

   Przecież czyytał wczoraj program koalicji. Program mówi, że wzdłuż KEN będą drzewa, a bazar ma się wynieść poza pętlę po budowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ivonna 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Skubiszewski zrobił dla nas mieszkańców Polaka i osób po drugiej stronie KEN bardzo dużo. Jesteśmy mu za to wdzięczni. Czepiacie się go, bo wszedł do koalicji, a osób z PU nie będzie. Czepiacie się, bo jest skuteczny. Mamy teraz drzewa wzdłuż KEN i to jest bardzo dobra dla nas wiadomość. Tyle się przynajmniej udało. Ja zgłosiłam mu kilka problemów z bazarkiem, jakie on sprawia niedogodności i Pan Piotr ma zgłosić interpelacje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcus 1 ponad rok temuocena: 89% 

   Skuteczny? Może Pani jakieś konkretne przykłady tego jego "skuteczności" podać? :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4038 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021