REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2021, 12:50 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  W tym roku nie będzie uroczystości rocznicowych na miejscu katastrofy samolotu IŁ 62M "Kościuszko", który spadł na Las Kabacki w 1987 roku. Organizatorzy odwołali tradycyjne spotkanie i mszę świętą ze względu na pandemię.

  W niedzielę, 9 maja obchodzić będziemy 34. rocznicę największej tragedii w historii polskiego lotnictwa cywilnego. Na skraju Lasu Kabackiego spadł samolot IŁ 62M "Kościuszko", na pokładzie którego leciały 183 osoby. Pilotom po serii awarii i pożarów, które zmusiły ich do zawrócenia z trasy lotu do Nowego Jorku, do szczęśliwego lądowania na Okęciu zabrakło zaledwie 40 sekund.

  Co roku na miejscu katastrofy w Lesie Kabackim, przy pomniku i symbolicznym krzyżu odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary. Księża z pobliskiej parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odprawiają mszę świętą, spotykają się rodziny zmarłych, żyjący świadkowie katastrofy, okoliczni mieszkańcy i przedstawiele władz lokalnych. Są też zawsze pracownicy PLL LOT, którzy oddają cześć załodze "Kościuszki".

  Uroczystości odwołane z powodu pandemii

  W tym roku ze względu na pandemię uroczystości na miejscu katastrofy nie będzie. Ich organizatorka - Sława Mielżyńska-Łykowska, żona nawigatora z załogi tego rejsu, odwołała je.

  - W tym roku, w porozumieniu z ministrem Michałem Dworczykiem, odwołuję uroczystości ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Nie będzie uroczystości w Lesie Kabackim o godz. 11, jak i uroczystej wieczornej mszy świętej w archikatedrze św. Jana o godz. 19. Proszę nie przyjeżdżać - informuje Sława Mielżyńska-Łykowska.

  Również parafia w Józefosławiu nie organizuje w tym roku mszy polowej na miejscu katastrofy. - Otrzymaliśmy prośbę o modlitwę w intencji ofiar katastrofy na mszy świętej w naszym kościele - słyszymy w parafii.

  W ubiegłym roku uroczystości przy pomniku w Lesie Kabackim również się nie odbyły. Organizatorzy mają nadzieję, że za rok, w 35. rocznicę tego tragicznego wydarzenia, uda się zorganizować bardziej uroczyste spotkanie.

  ZOBACZ VIDEO: 30. rocznica katastrofy w Lesie Kabackim (2017). "Do dziś przeżywamy tę tragedię. Tego nie da się zapomnieć"

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~malgosia1973 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Nie będzie obchodów na dużej otwartej leśnej przestrzeni. Można się za to pomodlić w kościele. Żelazna logika pandemiczna.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4232 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021