REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Podniesienie flagi państwowej przed ratuszem oraz wspólne śpiewanie powstańczych piosenek przez mieszkańców Ursynowa - to główne elementy dzielnicowych obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Poznajcie szczegóły.

  1 sierpnia - jak co roku - warszawiacy oddadzą hołd powstańcom, którzy w 1944 roku chwycili za broń i przeciwstawili się okupantowi niemieckiemu. Cena, jaką zapłacili za to sami powstańcy i całe miasto, była ogromna - tysiące ofiar i konsekwentne wyburzanie stolicy przez hitlerowców. Do dziś trwa spór o to, czy Powstanie Warszawskie było słusznym wyborem.

  Bogaty program obchodów rocznicowych

  Ursynów włączy się w obchody 76. rocznicy wybuchu powstania. Właśnie poznaliśmy program przygotowany przez dzielnicę.

  W sobotę, 1 sierpnia o godz. 17:00 - czyli w godzinę "W" - przed ratuszem przy al. KEN 61 nastąpi uroczyste wciągnięcie flag na maszty przy dźwiękach syren alarmowych. Harcerze na minutę zablokują przejazd przez skrzyżowanie al. KEN i ul. Gandhi, odpalone zostaną biało-czerwone race, mieszkańcy minutą ciszy oddadzą hołd powstańcom.

  Wcześniej, o godz. 9:00, odbędzie się uroczyste złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed pamiątkowym głazem oraz Tablicą Memoratywną na ogrodzeniu Toru Wyścigów Konnych przy ul. Puławskiej 266. Tablica upamiętnia starć powstańców z hitlerowcami na terenie Toru Służewiec.

  Wspólne śpiewanie na tyłach ratusza

  Główną atrakcją obchodów rocznicy będzie wieczorny koncert piosenek powstańczych. Koncert poprowadzą wykonawcy z zespołu wokalnego Ars Chori oraz chóru Ave z Białołęki pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego. Chóry będą intonować pieśni, a głównym wykonawcą będzie publiczność. Wszyscy dostaną śpiewniki z tekstami 15 piosenek, a melodie raczej każdy zna.

  - Wspólnie zaśpiewamy takie piosenki powstańcze jak: „Hej Chłopcy bagnet na broń”, „Marsz Mokotowa”, „Serce w plecaku”, „Sanitariusza Małgorzatka”, „Pałacyk Michla” czy „Warszawskie dzieci” - zachęca ursynowski ratusz.

  Koncert odbędzie się w sobotę, 1 sierpnia o godz. 17:30 na parkingu przy ratuszu - al. KEN 61. Wstęp wolny. Ze względu na pandemię liczba uczestników została ograniczona do 150 osób na terenie imprezy. Każdy uczestnik przy wejściu będzie miał zmierzoną temperaturę (dopuszczalna to do 37 stopni Celsjusza). Trzeba przy sobie mieć telefon, bo na miejscu będziemy rejestrować się do udziału w imprezie poprzez wysłanie smsa pod wskazany przez organizatora numer.

  ZOBACZ: PROGRAM OBCHODÓW ROCZNICY POWSTANIA W CAŁEJ WARSZAWIE

  ZOBACZ: Tak Ursynów śpiewał piosenki powstańcze w ubiegłym roku

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.3127 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020