REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 czerwca 2020, 09:32

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli sądzisz, że wkładki ortopedyczne są jedynie nieistotnym dodatkiem to… jesteś w błędzie. W praktyce opisywany rodzaj produktów odgrywa dużą rolę w leczeniu i profilaktyce chorób stóp oraz stawów. Poznaj rodzaje indywidualnych wkładek ortopedycznych.

  Obecnie na polskim rynku dostępnych jest wiele typów wkładek ortopedycznych. Podstawowy podział wyróżnia wkładki gotowe (pełniące rolę profilaktyczną) oraz indywidualne (stosowane w przypadku znacznych wad anatomicznych). W niniejszym artykule skupimy się na drugim ze wspomnianych typów.

  Wkładki termoplastyczne

  Wkładki termoplastyczne tworzone są w oparciu o ocenę kliniczną technika, wywiad z pacjentem oraz atramentowy odcisk stopy. Do produkcji opisywanego rodzaju wkładek wykorzystywane są specjalne, techniczne materiały, które – po osiągnięciu odpowiedniej temperatury – można dowolnie kształtować. Wspomniana cecha umożliwia stworzenie wkładki dopasowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. A wady rozwiązania? Choć wkładki termoplastyczne są często w pełni wystarczające, to jednak - z uwagi na rodzaj materiału użytego do ich produkcji - posiadają one wyłącznie jedną twardość.

  Wkładki wykonywane komputerowo CAD/CAM

  Ten rodzaj wkładek z powodzeniem można określić mianem niemalże doskonałego. Cały proces pobierania miary rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem oraz badania klinicznego przeprowadzonego przez profesjonalnego fizjoterapeutę. Następnie ma miejsce tzw. „badanie komputerowe”. Składa się ono z trzech pomiarów. Pierwszym z nich jest zdjęcie powierzchni podeszwowej stóp, z kolei drugi i trzeci pomiar wykonywany jest przy użyciu platformy do badania sił reakcji podłoża (umożliwia on określenie rozkładu siły w trakcie chodu i stania). W oparciu o uzyskane wyniki tworzony jest indywidualny, trójwymiarowy projekt wkładek ortopedycznych. Następnie wspomniany projekt zostaje przeniesiony do frezarki CNC, która wykonuje wkładki z komponentu o odpowiedniej twardości. Na koniec wkładki są wyklejane materiałem z jonami srebra.

  Wkładki na podstawie miary gipsowej

  Wkładki na podstawie miary gipsowej to jeden z najdoskonalszych typów opisywanego produktu. Jak wskazuje na to już sama nazwa, powstają one w oparciu o miarę gipsową. W celu jej pobrania tworzony jest gipsowy odlew stopy. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wyprodukowanie wkładki z niemalże dowolnego materiału np. włókna węglowego, polipropylenu bądź pianki EVA. Warto dodać, iż wkładki na podstawie miary gipsowej polecane są głównie pacjentom, u których nie sprawdziły się ani wkładki wykonywane termoplastyczne, ani komputerowo CAD/CAM.

  Więcej informacji na temat wkładek znajdziesz na stronie https://zow-warszawa.com.pl/wkladki-ortopedyczne/. Warto dodać, iż wszystkie, opisane rodzaje produktów dostępne są w ofercie Zakładów Ortopedycznych im. Wacława Omiotka (https://zow-warszawa.com.pl/).

  Artykuł załadowany: 0.2654 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020