REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Apacz)

  Ospa wietrzna zaatakowała ursynowskie przedszkola. Wraz z nią pojawiły się inne choroby: wszawica i szkarlatyna. Rodzice są zaniepokojeni. W obawie o zdrowie dzieci, pozostają z nimi w domach. Niestety niektórym nie udało się uchronić przed jesiennym atakiem chorób zakaźnych.

  Tak jest co roku. Ospa wietrzna zawsze pojawia się późną jesienią i wczesną wiosną. Ospę i szkarlatynę wyleczyć jest stosunkowo łatwo. Gorzej z wszawicą nad którą trudno jest zapanować.

  - Najpierw w przedszkolu pojawiły się wszy. Całe szczęście moja córka nie zwiozła towarzyszy na głowie z przedszkola do domu. Jednak już po kilku dniach okazało się, że część dzieci w przedszkolu zachorowało na ospę. Tym razem córka się nie uchroniła. Od tygodnia siedzę z nią w domu. Teraz od innych rodziców dowiedziałam się, że niektóre dzieci chorują także na szkarlatynę. Boję się bo gdy córka wyzdrowieje i pójdzie do przedszkola może znowu zachorować – mówi jedna z mam, której pociecha uczęszcza do przedszkola przy Warchałowskiego.

  Do problemu chorób zakaźnych typu ospa czy szkarlatyna, rodzice zdążyli już przywyknąć. Jednak w dalszym ciągu nie potrafią poradzić sobie z wszawicą.

  - W ciągu jednego roku szkolnego, moja córka trzy razy przyniosła wszy z przedszkola. To ogromny problem, szczególnie wśród rodziców, którzy wszawice uważają za temat wstydliwy. Zamiast zgłosić przypadek wszawicy do dyrekcji placówki, siedzą cicho i udają, że nic się nie dzieje – mówi pani Marzena, mama dwóch dziewczynek w wieku przedszkolnym.

  Placówki oświatowe robią co mogą. Wśród rodziców przeprowadzają cykliczne akcje informacyjne dotyczące wszawicy i sposoby na pozbycie się problemu. W niektórych szkołach na przykład w SP 330 przy Mandarynki, na początku roku szkolnego rodzice podpisywali zgodę na sprawdzanie głów swoich dzieci przez pielęgniarkę. To ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wszawicy w placówce.

  Jeżeli rodzice zauważą, że dziecko często drapie się po głowie, powinni sprawdzić czy aby ich pociecha nie ma wszy. Gnidy – czyli jajeczka wszy bardzo często występują we włosach przy uszach i karku. Jajka są jasne, błyszczące, mocno przytwierdzone do włosów.

  Obecnie w aptekach jest mnóstwo ogólnodostępnych szamponów, które zwalczają te niechciane pasożyty. Wystarczy tylko kilka zabiegów i problem powinien zniknąć. Lepiej jednak zapobiegać niż leczyć. Dlatego należy uczulić nasze dziecko, aby nie używało szczotek do włosów czy grzebieni koleżanek i nie zakładało nie swoich nakryć głowy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koń Trojan 1 ponad rok temuocena: 86% 

   Ależ odkrywczy artykuł..... Już naprawdę brakuje tematów???

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.463 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022