REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ariankakontrardzeniak)

  Niespełna roczna Ariana przyszła na świat zdrowa. Uczyła się chodzić i mówić, gdy lekarze wykryli u niej złośliwego guza mózgu. W najbliższą niedzielę rodzice, przyjacie i sąsiedzi dziewczynki organizują jej pierwsze urodziny. Będzie to okazja do wsparcia leczenia dziecka. Czasu zostało bardzo mało - lekarze dają Ariance czas tylko do... 17 stycznia.

  Arianka jest pierwszą i jedyną córką naszych sąsiadów z Ursynowa - pani Gracjany i pana Daniela. Dotychczas dorastała jak każde inne dziecko - miała stawiać swoje pierwsze kroki i pierwszy raz powiedzieć "mama". 

  Pewnego dnia dziewczynka zachorowała na typową dla dzieci "trzydniówkę". Nie zapowiadało to niczego złego. Po przebyciu choroby zaczęła się gorzej czuć, dużo spać i wymiotować. Początkowo lekarze bagatelizowali ten problem. Przy kolejnej wizycie na szpitalnym SOR diagnoza okazała się najgorsza z możliwych - guz mózgu.

  Najpierw na SOR powiedzieli, że dziecko jest w dobrym stanie. Po kolejnej wizycie w szpitalu wyszedł guz. Okazało się, że jest zlokalizowany w pniu mózgu i sytuacja jest trudna - okazał się złośliwy - mówi mama Arianki.

  Zostało tylko kilka dni...

  Szansa na leczenie dziewczynki pojawiła się dopiero poza granicami kraju. Jednak operacja oraz pobyt w szpitalu w USA kosztuje 2 mln dolarów, czyli ponad 8 mln złotych. Rodzice Arianki poza kosztami leczenia muszą pokryć również koszty za transport dziewczynki do Children's Hospital w St. Louis.

  Zbiórka ruszyła na początku grudnia i do końca roku rodzice Arianki musieli uzbierać 9 milionów złotych. Cel był piekielnie trudny do zrealizowania - niestety wciąż nie udało się uzbierać potrzebnej kwoty, choć jest blisko.

  Dzięki doraźnej pomocy w polskim szpitalu udało się wywalczyć dodatkowych kilkanaście dni dla Arianki. Lekarze z Ameryki mogliby przyjąć dziewczynkę już dziś, jednak warunkiem podjęcia leczenia jest uzbieranie pełnej kwoty. Zostało więc naprawdę mało czasu...

  - Widać w niej cały czas wolę walki i dziecięcą iskrę nadziei. Arianka mimo swojej choroby i przeciwności losu w dalszym ciągu stara się bawić i czerpać z tego radość - mówi wolontariuszka ze zbiórek na rzecz Arianki.

  Charytatywne urodziny

  11 stycznia Arianka skończy roczek. Z okazji jej urodzin rodzice i sąsiedzi organizują dla niej wyjątkowy prezent - charytatywną imprezę urodzinową, która odbędzie się w niedzielę 9 stycznia o godz. 11 w korytarzu bloku przy ul. Kłobuckiej 8a.

  - Podczas zabawy będzie można kupić sąsiedzkie wypieki, przetwory i wylicytować różne rzeczy np. koszulki piłkarzy, piękne zdobienia z makramy i inne drobiazgi. Będą również zabawy dla dzieci i... być może pojawią się ciekawi goście - strażacy z ursynowskiej jednostki pożarniczej - informują wolontariusze.

  Cały dochód ze sprzedanego jedzenia i licytacji zostanie przekazany na rzecz chorej dziewczynki. Osoby, które chciałyby wesprzeć Ariankę nie tylko w jej urodziny, mogą to zrobić, licytując przedmioty na Facebooku lub wpłacać darowizny na portalu siepomaga.pl. W chwili publikacji artykułu brakuje jeszcze ponad 3 mln złotych! Czasu jest niewiele - zbiórka zakończy się 17 stycznia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 43

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5371 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022