REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  1 kwietnia - w ursynowskim urzędzie kolejki

  1 kwietnia - w ursynowskim urzędzie kolejki (SK)

  REKLAMA

  11 tysięcy rodzin z Ursynowa korzysta z programu Rodzina 500+. Aby dostawać pieniądze od października, trzeba złożyć nowy wniosek. Urząd dzielnicy już szykuje się na przyjęcie większej liczby interesantów.

  W kwietniu w ratuszu na zarejestrowanie wniosku czekało się w kolejce kilkadziesiąt minut. Dla wszystkich - także dla urzędników - procedury programu 500+ były wówczas nowością. Stąd dużo pytań o sposób wypełniania formularzy, wątpliwości urzędników i sporo zamieszania. Na Ursynowie padł też elektroniczny system kolejkowy, co spowodowało chwilowe problemy ze złożeniem wniosku. 

  1 sierpnia rusza kolejna tura składania wniosków o wypłatę świadczenia z programu 500+. Urząd od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do tego dnia. 

  - Przeprowadziliśmy dużo szkoleń, dostosowaliśmy urlopy, przeprowadziliśmy analizę tego co działo się od kwietnia. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jesteśmy gotowi - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Na interesantów czekać będą 4 stanowiska obsługi, będzie również wyspa informacyjna - dla mieszkańców, którzy chcą o coś zapytać lub poprosić o pomoc w wypełnianiu wniosku. Przy programie będzie pracowało 10 urzędników.

  Niestety - osoby, które mają już przyznane świadczenie do końca września, będą musiały wypełniać wszystkie rubryczki jeszcze raz. Formularze - decyzją ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - zostały zmienione. Nie ma systemu, który pozwoliłby na proste przedłużenie prawa do świadczenia. A więc wniosek złożyć trzeba.

  Urząd nie spodziewa się jednak bardzo długich kolejek - 75% mieszkańców w poprzedniej edycji programu zroniło to elektronicznie. Teraz też będzie taka możliwość - poprzez systemy transakcyjne banków oraz platformę PUAP.

  Ursynowski urząd osobiście odwiedzi zatem przez dwa miesiące około 4 tysięcy wnioskodawców. To niedużo, biorąc po uwagę fakt, że mamy okres wakacyjny i część osób nie pojawi się w pierwszych dniach przyjmowania wniosków. Mimo to burmistrz apeluje, by wnioski składać jak najszybciej.

  - Na decyzję o przyznaniu świadczenia się czeka. Jeśli ktoś złoży wniosek 29 września, na dwa dni przed końcowym terminem, to szanse na decyzję urzędników są minimalne - przyznaje Kempa. W takiej sytuacji beneficjent dostanie pieniądze dopiero w następnym miesiącu.

  Warto przyjść w sierpniu z jeszcze jednego powodu - we wrześniu i październiku na przyjmowanie wniosków "nałoży się" okres przyjmowania wniosków o inne świadczenia m.in. rodzinne. Jak zapewnia burmistrz obie sprawy będzie można załatwić podczas jednej rozmowy z urzędnikiem, stojąc tylko w jednej kolejce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~OverLord 5 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Jak ruszalo 500+ to niktore banki zajmowaly sie formalnosciami. Nie wiecie czy przy przedluzeniu tez tak jest? Nie moge sie doszukac info na stronie swojego banku... Dzieki za pomoc.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sędzia 4 8 miesięcy temuocena: 29% 

   Biedaludzie z slumsu za te drobne to zrobią wszystko!Nawet na PiS zagłosują.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pankracy 3 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Dobrze, że prezydent przyśpieszył dzisiaj proces rozpadu tradycyjnych złóg partyjnych takich jak pis i po, może juz niedługo nie będziemy musieli czytać tak durnych komentarzy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 2 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Wyobrażaliście sobie jakby wyglądała nasza dzielnica gdyby choć te 5,5 mln (11.000x500zł) trafiło miesięcznie na rzecz inwestycji dla wszystkich mieszkańców Ursynowa ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogna 1 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Proponujesz zrzutkę ? :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.122 sekundy
  REKLAMA