REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 maja 2022, 11:00 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Las Kabacki to zielone płuca Warszawy i jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Ursynowa, którzy chętnie odwiedzają go, by uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie natury. Niestety, nie wszyscy traktują rezerwat z należytą troską i zapominają, że las jest przede wszystkim domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt.

  Tłumy spacerowiczów i amatorów pikników zostawiają po sobie porozrzucane butelki, maseczki, opakowania, spleśniały chleb i inne odpady, które mogą być niebezpieczne dla mieszkańców lasu. Problem narasta wraz z rosnącymi temperaturami, kiedy w lesie pojawia się coraz więcej ludzi.

  Z drugiej strony, powstają się też inicjatywy na rzecz ochrony zielonych płuc Ursynowa. Jedną z nich jest rodzinna "Akcja sprzątania Lasu Kabackiego" zaplanowana na sobotę 7 maja, którą organizuje szkoła językowa Sokrates.

  - Od lat staramy się kształtować u naszych uczniów postawy proekologiczne – mówi dyrektor szkoły Magdalena Rowecka.

  - Rok temu zainicjowaliśmy akcję sprzątania Lasu Kabackiego i zachęceni fantastycznym odzewem, z jakim spotkały się wiosenne porządki w rezerwacie, postanowiliśmy powtórzyć to wydarzenie. Po słonecznej majówce z pewnością w lesie pojawiło się sporo śmieci i będzie co sprzątać - dodaje Rowecka.

  Przyjdź, posprzątaj nasz las!

  Pomysł sprzątania lasu spodobał się władzom dzielnicy Ursynów i inicjatywa została objęta patronatem burmistrza. Akcji patronuje też wydawnictwo National Geographic Learning, a jej partnerem jest liceum Fundacji Primus, którego uczniowie będą dyżurować na stoisku przy wejściu do lasu i wydawać worki oraz rękawice ochronne. Organizatorzy liczą również na udział uczniów z innych szkół oraz miłośników Lasu Kabackiego, którzy w tym dniu wybiorą się tu na spacer. Na uczestników czekają niespodzianki i nagrody ufundowane przez Sokratesa oraz wydawnictwo National Geographic Learning.

  Akcja będzie trwać od 10 do 16, a worki na śmieci oraz rękawice będzie można pobrać na stoisku na polance przy wejściu do lasu od ul. Moczydłowskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miłosz 10 19 dni temuocena: 33% 

   Moglibyście z trochę większym wyprzedzeniem takie informacje podawać.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 9 19 dni temuocena: 100% 

   Była też wcześniej informacja w kalendarzu imprez na haloursynow.pl przecież

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PPP 8 19 dni temuocena: 60% 

   @Aster, pies ma cztery łapy i po sobie ani nie posprząta ani do smyczy się nie przypnie;) skoro Bóg stworzył zwierzęta i je ocalił przed potopem, znaczy, że trzeba dbać o nie wszystkie? Zresztą na osiedlach nie jest lepiej. Niedziela, 7 rano_ cisza i spokój _ nagle dzika pańcia z loskotem okno otwiera i wrzeszczy: proszę zabrać tego psa_ tu posadziłam kwiatka _ ważniejszy mój kwiatek niż pies! Jakaś tabliczka, informacja _ nie, skądże _ dzika pobudka osiedla wygodniejsza? Cóż, każdy dowartosciowuje się jak potrafi?

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 7 19 dni temuocena: 50% 

   Nie wiem czy to cos ze mna jest nie tak, czy po prostu Twoj post nie ma zadnego sensu. Czytam go juz 5 raz i nie rozumiem co chcesz w nim przekazać, ani dlaczego piszesz do mnie.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 6 20 dni temuocena: 54% 

   To o co powinno zadbać miasto, jego służby...nieudolność ogarną mieszkańcy. Brawo...

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 5 19 dni temuocena: 44% 

   wydaje mi się, że gdyby ludzie (mieszkańcy) nie śmiecili to by nie było problemu śmieci w lesie… ale to tylko takie moje domysły… wiem że łatwiej zwalić winę na miasto i napisać, że to Trzaskowski tam nocą śmieci podrzuca.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lasek 4 20 dni temuocena: 35% 

   Bardzo dobra i niestety potrzebna inicjatywa. Proponuję też inną akcję - sprzątanie Lasu Kabackiego z psiarzy i ich czworonożnych ulubieńców

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 3 20 dni temuocena: 100% 

   Oczywiście, jest zakaz wstępu do LK z psami, który mało kto respektuje. Ale już zupełnie. nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie takiemu właścicielowi, aby wziął swojego pieska na smycz. To jest jakiś atawizm, że piesek musi się wybiegać bez uwięzi? Żeby było jasne, sam mam psa, którego wyprowadzam na spacery (nie do LK) zawsze na smyczy i jakoś nie widzę, aby mój pies był z tego powodu nieszczęśliwy.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 2 19 dni temuocena: 50% 

   Ale to chyba nie właściciele psów rozrzucają wszędzie chleb czy inne bułki, resztki z obiadów, śmieci z McDonaldsa, kanapki, butelki po wódzie, puszki po coli i piwie itp. I to nie tylko w lesie, ale w innych miejscach na Kabatach też.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 1 19 dni temuocena: 44% 

   @jot to inna mentalność, śmieci i imprezowa część lasu jest ok, ale pies samo zło, kto to widział żeby z psem do lasu chodzić.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.473 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022