REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Las Kabacki to zielone płuca Warszawy i jedno z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Ursynowa, którzy chętnie odwiedzają go, by uciec od miejskiego zgiełku i odpocząć na łonie natury. Niestety, nie wszyscy traktują rezerwat z należytą troską i zapominają, że las jest przede wszystkim domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt.

  Tłumy spacerowiczów i amatorów pikników zostawiają po sobie porozrzucane butelki, maseczki, opakowania, spleśniały chleb i inne odpady, które mogą być niebezpieczne dla mieszkańców lasu. Problem narasta wraz z rosnącymi temperaturami, kiedy w lesie pojawia się coraz więcej ludzi.

  Z drugiej strony, powstają się też inicjatywy na rzecz ochrony zielonych płuc Ursynowa. Jedną z nich jest rodzinna "Akcja sprzątania Lasu Kabackiego" zaplanowana na sobotę 15 maja, którą organizuje szkoła językowa Sokrates.

  - Od lat staramy się kształtować u naszych uczniów postawy proekologiczne – mówi dyrektor szkoły, Magdalena Rowecka.

  - Angażujemy ich w projekty mające na celu ograniczenie ilości produkowanych odpadów, wyposażamy w torby wielokrotnego użytku, a kubeczki jednorazowe zastąpiliśmy bidonami. Sadzimy drzewa, wydajemy publikacje z praktycznymi wskazówkami, jak dbać o środowisko naturalne. A w tym roku postanowiliśmy posprzątać Las Kabacki i po miesiącach lockdownu zachęcić naszych uczniów i nauczycieli, by połączyli aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z pożytecznym i zadbali o ten piękny zakątek naszej dzielnicy - dodaje Rowecka.

  Przyjdź, posprzątaj nasz las!

  Pomysł sprzątania lasu spodobał się władzom dzielnicy Ursynów i inicjatywa została objęta patronatem burmistrza. Akcji patronuje też wydawnictwo National Geographic Learning, a jej partnerem jest liceum Fundacji Primus, którego uczniowie planują sprzątać las całymi klasami. Organizatorzy liczą również na udział uczniów z innych szkół oraz miłośników Lasu Kabackiego, którzy w tym dniu wybiorą się tam na spacer.

  Akcja będzie trwać od 10 do 17 , a worki na śmieci oraz rękawice będzie można pobrać na stoisku na polance przy wejściu do lasu od ul. Moczydłowskiej. Dla uczestników przewidziane są nagrody ufundowane przez szkołę Sokrates oraz wydawnictwo National Geographic Learning.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kadi 2 miesiąc temuocena: 71% 

   Super! Oby jak najwięcej osób skorzystało z zaproszenia. Polecam wszystkim niezależnie od organizowanych akcji - jak widzisz śmiecia w lesie to podnieś go i wrzuć do najbliższego śmietnika :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hołownia Hołownia Hołownia 1 miesiąc temuocena: 63% 

   1 dzień sprzątania 364 dni straszenia zwierząt, hałasu i tony śmieci. Las powinien być strefą ciszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4762 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021