REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2018, 15:59 komentarzy 27

  (SK)

  Warszawski PiS pochwalił się listami kandydatów do rad dzielnicowych. Na Ursynowie startuje troje z pięciu dotychczasowych radnych. Prestiżową listę na Kabatach otworzy potomek arystokratów.

  Dziesięć dni temu lokalny PiS ujawnił listy... Platformy Obywatelskiej, które udało mu się potajemnie zdobyć. Dziś Prawo i Sprawiedliwość pokazało oficjalnie swoich kandydatów. Podkreślając, że jako pierwsze ugrupowanie zarejestrowało je w Państwowej Komisji Wyborczej. 

  Kogo więc znajdziemy na tych listach? Część nazwisk może być dobrze znana, bo są to obecni radni (o ponowny mandat nie ubiegają się tylko Paweł Bogdan oraz Michał Szpądrowski), a część to powtórka sprzed czterech lat.

  Ursynowski PiS wyraźnie stawia na młodych. Obok doświadczonej radnej Katarzyny Polak i Marcina Szadowiaka, jedynkami w pozostałych okręgach są bardzo młodzi działacze. Ta strategia przyniosła sukces w 2014 roku, gdy PiS zdobył 5 mandatów, w tym na Kabatach, gdzie radnym został Paweł Bogdan (teraz nie kandyduje, wyprowadza się z Ursynowa).

  Okręg nr 1 - Zielony Ursynów

  Listę otwiera tu 22-letni student Piotr Świątkowski, od wielu lat działacz Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Na dwójce jest Iwona Jaskółowska, autorka projektu źródełek wody pitnej na Ursynowie w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Dalej lekarz Ireneusz Dzik, i bliżej nieznani: Marcin Chmiel, Irena Kuczyńska, Iwona Wilczyńska-Bączyk.

  Na ostatnim miejscu mieszkanka Zielonego Ursynowa Grażyna Łaska, społeczniczka, przez wiele lat szefowa osiedla Jeziorki.

  Okręg 2 - Stokłosy

  W okręgu drugim, obejmującym Stokłosy, listę otwiera obecny radny Marcin Szadowiak, prawnik i szef komisji rewizyjnej, który w 2014 roku dostał się do rady z Zielonego Ursynowa. Z drugiego miejsca wystartuje Artur Krysztofiak, przewodniczący Rady Nadzorczej SMB "Stokłosy", w przeszłości działacz Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 319.

  Na trójce znalazł się Jakub Roguski - 24-letni społecznik, który bez powodzenia startował w poprzednich wyborach. Podobnie jak czwarta Dorota Jaśkowska. Z piątego miejsca startuje Jadwiga Brzozowska-Lipczyńska, na Ursynowie nieznana, za to na Żoliborzu prowadzi Żoliborską Fundację Charytatywną. Z miejsca szóstego kandyduje Barbara Miecznikowska, działaczka oświatowa mokotowskiej "Solidarności". Z ostatniego miejsca w dwójce kandyduje Andrzej Zabłocki - ojciec Wojciecha, byłego radnego Ursynowa, obecnie burmistrza Pragi Północ.

  Kto w trójce, na Imielinie?

  W swoim tradycyjnym okręgu, z pierwszego miejsca wystartuje radna od 4 kadencji Katarzyna Polak. Na początku obecnej kadencji była przewodniczącą, a później wiceprzewodniczącą ursynowskiej rady.

  Na drugim miejscu zaskoczenie - radna Barbara Rylska, która w poprzednich wyborach startowała z okręgu, w którym mieszka, czyli sąsiedniej "czwórki". Wystawienie jej na drugiej pozycji, w mocno obsadzonym okręgu wyborczym jest zaskakujące. Ale PiS liczy tu na dwa mandaty.

  Na dalszych miejscach, jak pokazują poprzednie wybory raczej nie biorących, są mało znane nazwiska: Kinga Jaśkowska (harcerka, córka kandydatki z okręgu nr 2), Iwona Napiórkowska (ekonomistka), Jan Malewski (budowlaniec, przedsiębiorca), Leonard Skarbek (prawnik, właściciel kancelarii praw patentowego i autorskiego) oraz członek propisowskiego Stowarzyszenia Wizja dla Warszawy - Andrzej Brzozowski-Oleksiak, student prawa, absolwent Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu AK "Parasol".

  Lista w "okręgu śmierci"

  Na terenie, gdzie startują niemal sami liderzy ursynowskich ugrupowań (z PO, NU+OU, IMU), jedynką PiS będzie Mateusz Rojewski, działacz młodzieżówki PiS, który wrócił na Ursynów z Krakowa gdzie studiował, szef wspomnianego Stowarzyszenia Wizja dla Warszawy. Ostatnio bardzo aktywny w mediach społecznościowych. W 2015 roku wygrał zakład z red. Jackiem Żakowskim  o to, że Andrzej Duda wygra w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Stawką był jeżdżący Fiat 126p.

  Drugie miejsce przypadło popularyzatorowi historii Żołnierzy Wyklętych - Wojciechowi Mrozowi. Za to trójka to postać znana w kręgach oświatowych - Ewa Peret jest prezesem Autorskiego Towarzystwa Edukacyjnego, które prowadzi SLO nr 4 "Parasol" na Hawajskiej.

  Dalsze miejsca to kandydatki z poprzednich wyborów - Monika Stadnicka i Wanda Rucińska. A także Alicja Wiśniewska oraz Sławomir Kreczmarski - działacz Forum Młodych PiS.

  Kabaty dla arystokraty?

  Listę na Kabatach otwiera Karol Radziwiłł, 25-letni przedsiębiorca, prawnik, drugi z synów dr. Konstantego Radziwiłła (byłego ministra zdrowia), który chce się dostać do Rady Dzielnicy. W poprzednich wyborach z Zielonego Ursynowa, z list Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa z powodzeniem kandydował Michał Radziwiłł, który w połowie kadencji zrezygnował z mandatu, wybierając habit zakonnika.

  Na drugim miejscu, kandydatka o znajomym nazwisku - Anna Lew-Starowicz. To żona Rafała Lwa-Starowicza, syna słynnego seksuologa. Z trzeciego miejsca startuje przedsiębiorca Krzysztof Fido, a z czwartego - Agnieszka Tutak, pacjentka, która walczy o sprawiedliwość z lekarzem, który jej zdaniem ją oszpecił.

  Dalsze miejsca to: Czesław Andrusiewicz, Teresa Polak - matka radnej Katarzyny Polak oraz kandydat z 2014 roku - Wojciech Bobrowski, sympatyk PiS, aktywny na forach internetowych.

  Ursynowski PiS liczy na minimum 6 mandatów w przyszłej Radzie Dzielnicy. W tej chwili ma pięciu radnych i znajduje się w opozycji.

  Do Rady Miasta z okręgu Ursynów-Wilanów na jedynce wystartuje Michał Szpądrowski, dotychczas radny dzielnicy. Na liście są też Ewa Smalcerz (obecna radna) oraz Jolanta Kasztelan (do niedawna w PO, w lipcu poparła Patryka Jakiego). 

  Zapowiadaną wcześniej niespodzianką w wyborach do sejmiku samorządowego woj. mazowieckiego będzie Wojciech Zabłocki z Ursynowa, który w tej kadencji jest burmistrzem Pragi Północ. Będzie kandydował z okręgu prawobrzeżnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 132

  • 26
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 23
   WKURZONY
  • 47
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Paweł W-wa 27 ponad rok temuocena: 73% 

   No to teraz już wiecie, że jak wygra PIS to wszyscy uczciwi mogą się pakować ale nie zrobimy tego ponieważ PIS przegra a Ursynów będzie się rozwijał dalej bez tych szkodników i czarnej zarazy :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aleks 26 ponad rok temuocena: 50% 

   Cenzura nie puściła mojego komcia, a szkoda, bo warto przypominać, że dotacje na czarną zarazę nigdy nie stały na tak wysokim poziomie jak za Kempy i Ciołki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 25 ponad rok temuocena: 80% 

   A kto powiedział że samorządowcy nie obawiają się czarnej zarazy i PIS ? Każdy powinien się obawiać ale tez walczyć jak tylko potrafi i ma odwagę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ warszawiak 24 ponad rok temuocena: 100% 

   A ty czereśniaku gdzieś się urodził Tylko PIS gwarantuje uczciwośc i pokona złodziei z PO i tych zaszyfrowanych w jakiś komitetach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec67 23 ponad rok temuocena: 82% 

   Guzial właśnie dołaczył do zwolenników PISu. wyglada ze głosując na jego organizacje nasz ursynow i otwarty ursynow wspierasz pis. zostaje szukać prawdziwych bezpartyjnych.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 22 ponad rok temuocena: 0% 

   Mieszkaniec 67 czy dokładnie wysłuchałeś Piotra Skubiszewskiego? Czy piszesz po to aby coś napisać? Otwarty Ursynów nie jest organizacją Piotra Guziała. Przeczytaj dokładnie artykuł w Halo Ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aleks 21 ponad rok temuocena: 67% 

   @Fanusia muszą tak pisać, bo tak w sztabie wyborczym ustalili (tj gabinecie burmistrza), że każdy kto nie z nimi to pisowiec. Największą bękę to miałem właśnie wczoraj z burmistrza Kempy. Strasznie się zagotował i wyszedł z niego niezły prostak na facebooku.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebek 20 ponad rok temuocena: 73% 

   Nepotyzm w każdym możliwym wydaniu. Co to za bezobciachowe środowisko!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaki 19 ponad rok temuocena: 68% 

   Wyścig świń do koryta...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chamzewsi 18 ponad rok temuocena: 82% 

   PRZECZ Z KOMUNA! NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zgred 17 ponad rok temuocena: 68% 

   No cuz w arystokratycznych glowkach tez moze sie co nie co popieprzyc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kaPO 16 ponad rok temuocena: 40% 

   -zgred analfabeto, naucz się pisać po polsku...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanusia 15 ponad rok temu

   Cuż pisze się przez ó. cóż. Naucz się pisać. A może ty byś startował w wyborach i uzdrowił całe to g......

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 14 ponad rok temuocena: 81% 

   25 letni przedsiębiorca! buahahahah...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziś 13 ponad rok temuocena: 70% 

   O co ci chodzi. W wieku 18 lat zakładasz jdg i już jesteś przedsiębiorcą. Możesz jechać na stratach 7 lat i juz masz taki staż firmy w wieku 25 lat. Słowem, jesteś w biznesie wyjadaczem. Chłe chłe.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 12 ponad rok temuocena: 100% 

   Czego chcesz, z pewnością sam do wszystkiego doszedł. Tymi ręcami jaśniepańskimi! Taki zdolny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 11 ponad rok temuocena: 80% 

   Artur Krzysztosiak? Hahahaha.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszka 10 ponad rok temuocena: 83% 

   co za układ. rodzinna sitwa bez żadnego wstydu... no ale z drugiej strony czego innego się po PiSie spodziewać

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miasto Jest Nasze 9 ponad rok temuocena: 71% 

   Radny Melasa to syn Wojciecha Melasy - pracownika ratusza z PO, Radny Matejko wystawił swoją żonę na jedynkę w innym okręgu - również z PO - nie zapominajmy o tym!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lease 8 ponad rok temuocena: 36% 

   Mocne i fajne listy, najprawdopodobniej PiS i Guział będą w koalicji rządzić Ursynowem w przyszłej kadencji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 7 ponad rok temuocena: 75% 

   Tu się zgina dziób pingwina!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiodres 6 ponad rok temuocena: 12% 

   Wróżenie z fusów, równie dobrze PO może się dogadać z PiSem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 5 ponad rok temuocena: 77% 

   Taaaa guzieł już robił laskę jakiemu na fejsbuniu... ŻE NA DA

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alcybiodres 4 ponad rok temuocena: 50% 

   @granat ziewowi pewnie płacą za te hejty, normalnie ludzie mają ciekawsze rzeczy do roboty

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 3 ponad rok temuocena: 0% 

   ~granat - no i co? łyso ci? jednak zrobił te laskę Z zona czy bez, i czyja zoną - bez różnicy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 2 ponad rok temuocena: 67% 

   A to z niego taki je.baka, aaa no tak. Pier.doli 3 po 3 żeby tylko do koryta sie dopchać. I juź z patyniem się zblatował fraj3r jeden. Ale guzieł zawsze lubił robic za kasę...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Tu za dużo ogarniętych ludzi mieszka żeby Pisowcy wygrali.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4528 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023