REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2019, 19:30 komentarzy 2

  (SK)

  Rój pszczół osiadł na jednym z drzew w centrum Kabat u zbiegu ul. Rosoła i Jeżewskiego. Mieszkańcy wezwali straż pożarną. Specjalny, pszczeli patrol zebrał rójkę, która trafi do jednego z warszawskich pszczelarzy.

  Nietypowa interwencja straży pożarnej na Kabatach. Po południu, około 17:00, jedna z mieszkanek zauważyła na gałęzi drzewa rój pszczół. Przestraszyła się nie na żarty, bo naturalna rójka - choć składa się ze spokojnych i nieco ospałych owadów - u laików budzi strach. Pszczoły zgromadziły się na trawniku na drzewie, stojącym tuż przy skrzyżowaniu ul. Jeżewskiego i Rosoła, w miejscu gdzie uczęszcza dużo przchodniów. Zgromadzenie owadów przypominało kokon i miało ok. 40-50 cm długości.

  O nietypowym znalezisku mieszkańcy powiadomili spółdzielnię mieszkaniową „Osiedle Kabaty” oraz służby. Po godz. 18:00 na miejscu pojawiła się straż pożarna, przysłano też specjalny „pszczeli” patrol. Dwóch strażaków ubranych w charakterystyczne kombinezony pszczelarskie, z siatkami na twarzach, zabrało się za usuwanie rójki.

  - Ten rój nie stanowił żadnego zagrożenia dla przechodniów, ale usuwamy je w takich przypadkach, bo mogą obok przechodzić alergicy uczuleni na jad pszczół - mówi nam strażak.

  Przed godz. 19:00 po roju nie było już śladu. Strażacy przenieśli go do specjalnej drewnianej skrzyni i zapakowali do auta. 

  - Pszczoły trafią do pszczelarza, więc na pewno nie zginą - zapewniali strażacy. W najbliższym sąsiedztwie latało trochę oburzonych pszczół, dlatego patrol odczekał jeszcze kilkanaście minut, by ostatnie owady odleciały i poszukały sobie nowej rodziny.

  Naturalna rójka to pszczela rodzina (z robotnicami i królową), która uciekła z ula i szuka warunków do rozmnażania. Zazwyczaj pszczoły wywiadowczynie szukają spokojnych miejsc do osiedlenia się i to w tych miejscach robotnice zaczynają produkować plastry. Owady obsiadają gęsto w rólce królową, stwarzając jej - dosłownie - cieplarniane warunki. W przypadku gdy pojawi się czerw (czyli larwy pszczele) rój przekształca się w pszczelą rodzinę. Jeśli tak się nie stanie, owady opuszczają wybrane miejsce i szukają nowych rodzin. W okresie roju pszczoły są osłabione, bo ich funkcjonowanie przestawione jest na oszczędzanie energii, nie powinny więc nikogo ukąsić. Nie wolno jednak dotykać rójki, ani jej drażnić, gdyż owady mogą wówczas całą chmarą zaatakować.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 76

  • 47
   BARDZO PRZYDATNY
  • 16
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nowowsteczny 2 ponad rok temuocena: 33% 

   skandal! biedne pszczoły terroryzować! A one takie małe! jak można być tak bezdusznym dla miejskich pszczół! Drzewa tną wszedzie to teraz jeszcze obozy dla pszczół! Tolerancja!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adrzej 1 ponad rok temu

   Pierdół im się w ten głupi Sagan w czasach chorób takich jak waroza itp przczoly na dziko giną bez pszczelarzy w niektórych częściach Azji i południowej Ameryki już pszczół nie ma nie masz o tym zielonego pojęcia to się nie wypowiadaj usiadł na gałęzi długo nie posiedzi bo robi przeskok

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3101 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020