REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W blokach komunalnych przy ul. Kłobuckie jest 189 mieszkań

  W blokach komunalnych przy ul. Kłobuckie jest 189 mieszkań (Apacz)

  Ursynów już prawie rok temu mógł zlikwidować kolejkę oczekujących na mieszkania komunalne. Tymczasem gigantyczna inwestycja przy ulicy Kłobuckiej opóźniła się o rok. Urząd Dzielnicy przyznaje, że w jej trakcie popełniono wiele błędów.

  Problemy z budową pojawiły się już na samym początku: - Zaważyły dwa czynniki. Po pierwsze źle zbadano poziom wód gruntowych. Po drugie przetarg wygrało konsorcjum, które nigdy nie prowadziło takiej inwestycji. Firma zbankrutowała – mówi Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

  Obecny zarząd dzielnicy nie ma jednak sobie nic do zarzucenia: - Gdy zaczynaliśmy kadencję, zastaliśmy rozkopany plac budowy, zalany wodą. Głównym problemem był wysoki poziom wód gruntowych, którego nie uwzględniono w projekcie. Zalało fundamenty, później poziom -1 – opowiada burmistrz i dodaje: - Zgłosiliśmy inwestycję do sprawdzenia przez Urząd Miasta Warszawy. Kontrola już została przeprowadzona i nadal czekamy na odpowiedź.

  Naprawa pochłonęła czas oraz dodatkowe pieniądze - 3,7 miliona złotych. Niektóre elementy trzeba było skuć i dodatkowo zabezpieczyć przez wodą. W ten sposób inwestycja, która do roku powinna być już gotowa, nadal czeka na odbiór. Czekają także mieszkańcy. 

  - Ja po prostu nie mam gdzie mieszkać, muszę czekać. Jestem facetem w średnim wieku i cały czas jestem u mamy. Na 32 metrach mieszkamy w piątkę. Te lokale są dla mnie zbawieniem – mówi Jacek, który na mieszkanie komunalne na Ursynowie czeka już około 7 lat.

  W tej chwili w budynkach przy ulicy Kłobuckiej trwają odbiory. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się tam w drugim kwartale tego roku. Bloki mają niemal w pełni zaspokoić potrzeby mieszkańców. W tej chwili na przydział lokalu komunalnego czeka około 200 osób. W budynkach przy Kłobuckiej jest 189 mieszkań. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zniechęcony 2 ponad rok temu

   rok opóźnienia a na budowie tylko trzech robotników ,którzy się męczą aby zdążyć do czerwca bo nie ma komu robić wstyd,wstyd

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 1 ponad rok temu

   Potrzeby zaspokoją może w 50 %, reszta to układziki !!!! i przekręt... rodzina jednoosobowa jest BEEEE i ci którzy tyrają na te biedną stolice od 30 lat, Brak słów i brak wyobraźni urzędników !!!!. Zal i WSTYD mi !!!!!.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3987 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021