REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Minął rok od przebudowy skrzyżowania Stryjeńskich i Przy Bażantarni. Z myślą o pieszych poszerzono wysepki i postawiono sygnalizację świetlną. Korzystają z niej również rowerzyści, którzy po swojej ścieżce mogą objechać całe skrzyżowanie. Zapytaliśmy mieszkańców czy dzięki tym zmianom czują się teraz bezpieczniej przekraczając jezdnię.

  Skrzyżowanie ul. Stryjeńskich i ul. Przy Bażantarni należało przez lata do najniebezpieczniejszych punktów na drogowej mapie Ursynowa. Piesi bali się wkraczać na pasy, bo nie mieli pewności, czy rozpędzone samochody zdążą zahamować. Czasami musieli przepuścić wiele aut, zanim któryś z kierowców się zatrzymał. Przez to wydarzył się tu niejeden wypadek.

  Po tym jak pod samochód wpadło dziecko, jeden z mieszkanców napisał petycję, popartą przez prawie 600 osób, w której domagał się budowy sygnalizacji świetlnej. Kilkuletni nacisk na dzielnicę i Zarząd Dróg Miejskich przyniósł pożądany skutek. Pod koniec kwietnia 2019 roku u zbiegu Stryjeńskich i Przy Bażntarni stanęły światła.

  - Czy  to był dobry pomysł? Najlepszy! Dobrze jest. Na pewno bezpieczniej. Dużo ludzi do sklepu chodzi i ma ułatwione zadanie, bo nie musi z siatami uciekać przed samochodami - mówi pan Krzysztof.

  "Nadal trzeba być czujnym"

  Poprawiła się też droga dzieci do szkoły, które wprawdzie teraz się uczą w domach, ale przez wiele miesięcy rodzice nie musieli już drżeć o ich życie, pozwalając im na samodzielne dotarcie na lekcje. Wcześniej, wielu z nich wolało ze względów bezpieczeństwa wozić je do podstawówki przy Małcużyńskiego samochodami, choć mieli do pokonania dystans zaledwie kilkuset metrów.

  - Nie chcę już pamiętać, jak ciężko było czasami przejść przez Stryjeńskich. Teraz jest komfortowo, chociaż nigdy nie warto zapominać o czujności. Kierowcy lubią łamać prawo, zwłaszcza jak im się spieszy, to na czerwonym pojadą - ocenia pan Miłosz.

  Oprócz budowy sygnalizacji świetlnej, rok temu poszerzono również wysepki, czyli azyle dla pieszych oraz wybudowano ścieżkę rowerową wokół całego skrzyżowania.

  -  Oczywiście, od kiedy są światła czuję się o niebo bezpieczniej i przede wszystkim spokojniej, ale to nie znaczy, że jestem całkiem zadowolona. Mniej się boję kierowców, a bardziej rowerzystów, co nie trzymają się ścieżki, tylko lubią na chodnik zjeżdżać - narzeka pani Emilia.

  Wybudowanie świateł i udogodnień dla pieszych kosztowało 1,2 mln złotych. I z perspektywy pieszych były to dobrze wydane pieniądze. Władze miasta do dziś żałują, że w 2013 roku do przebudowania skrzyżowania nie zobowiązały budującego się wówczas sklepu Lida. Sygnalizacja na Stryjeńskich powstałaby dużo wcześniej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lola 19 dzisiaj 07:15

   A mi się nie podoba. Nie miałam nigdy problemu z przejściem, a teraz kiedy są światła, trzeba bardzo długo kwitnąć w oczekiwaniu na zielone.

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osobykomentarz zgłoszony do moderacji
  • ~Mieciu 18 11 dni temu

   Nigdy nie będzie bezpiecznie jak urzędas będzie urzędasem a nie człowiekiem:) są miejsca na Ursynowie w których aż prosiło się o rondo ale gdzie tam przecież oni wiedzą lepiej.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Słoik i Pani Nakrętka 17 11 dni temuocena: 67% 

   od jutra jezdze ze swojej wsi do Warszawy rowerem. Nie bedę powodowal korków i smrodzil na ulicach. Moja bardzo wielka wina to bylo straszenie pieszych i rowerzystów Ursynowa oraz jazda na czerwonym swietle. Bardzo żaluje swojego buractwa

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Smutne 16 12 dni temuocena: 63% 

   "Rok ze światłami na Stryjeńskich. Czy jest bezpieczniej?" - Ja bym zapytał o pierwszy kwartał z nowymi światłami na KENie. Więcej zdarzeń drogowych niż bez nowych świateł. Przyjmijcie do wiadomości że przejścia dla pieszych ze światłami czy bez, to są miejsca w których powstają sytuacje niebezpieczne. Ani pasy ani światła nikogo nie zatrzymają. Więcej takich miejsc to więcej wypadków. Więc zanim beztrosko zaplanujecie kolejne super pomysły na następne przejścia i światła zastanówcie się czy to na pewno potrzebne.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 15 12 dni temuocena: 67% 

   Zlikwidowanie prawoskrętu z Belgradzkiej mógł wymyślić tylko jakiś odmóżdżony urzędas. Teraz skręcając w Stryjeńskich dopiero jest niebezpiecznie dla pieszych, bo cykl świateł jest krótki i kierowcy cisną by przejechać

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzelam karpiami w dziki 14 13 dni temuocena: 59% 

   Nigdy nie bedzie bezpiecznie jak sie piesi i rowerzysci nie beda rozgladac. Wystarczy popatrzec, ile osob zgineło przez ostatnie dwa lata pod kołami tramwaju na przejsciach dla pieszych, wlazac pod kola na czerwonym swietle.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Albert 13 13 dni temuocena: 59% 

   im więcej przejść ze światłami tym lepiej. tak w ogóle to Warszawa powinna zostać zamknięta dla prywatnych samochodów osobowych. Możliwość jazdy, tylko dla odpowiednich służb i zaopatrzenia sklepów. Transport publiczny jest na tyle dobry, że spokojnie można się obejść bez samochodu.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzelam karpiami w dziki 12 13 dni temuocena: 40% 

   Zamknieta dla prywatnych aut. Piękne. I w pjong jangu to już działa.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 17 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DariaK 11 13 dni temuocena: 33% 

   Zgadza się. Tylko auta z tablicami rejestracyjnymi WI, WD i WE na lewym brzegu. Reszta LU, LLU, WR do mamusi do domciu i parkowanie obok słoiczków.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 9 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 13 dni temuocena: 53% 

   Nie przesadzasz? Też jestem za komunikacją miejską,ale zacznij myśleć.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kramer 9 13 dni temuocena: 21% 

   Cicho, to wariat...

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ekolog 8 12 dni temuocena: 67% 

   Albert, w pełni popieram! Zwężanie jezdni, poszerzanie chodników i coraz mniej ulic dla ruchu samochodowego! Takie ruchy powinny skutecznie zniechęcić do korzystania z aut i spowodować ich zamianę ich na rowery i transport publiczny. Więcej drzew i zieleni!!!

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 7 11 dni temuocena: 100% 

   ~ekolog, uważam że w ogóle powinno się zlikwidowac jakąkolwiek komunikację "samochodową". A w dalszej konsekwencji, wytłuc ludzkosc, jako tę najbardziej zagrażajacą "drzewom i zieleni". Bez nas (ludzi) przyroda sobie poradzi, z nami (ludźmi) niekoniecznie, wniosek prosty więc... howgh!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek 6 13 dni temuocena: 43% 

   Wincyj świateł i progów zwalniających! Zakorkujmy Ursynów już całkiem :-/

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trololololo 5 13 dni temuocena: 59% 

   Hahahaha dobry bait i trol widzę :)

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 4 13 dni temuocena: 63% 

   Więcej takiej patologii ,jak ty w samochodach zabijających niewinnych ludzi...........MISZCZOWIE kierownicy. Byle debil potrafiący jedynie wcisnąć pedał gazu.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ComingHome 3 13 dni temuocena: 42% 

   Stryjeńskich wciąż najniebezpieczniejszą ulicą na Ursynowie! Zrobić ją na wzór Rosoła - dwupasmowa, ale z pasem zieleni pomiędzy pasami. Z zakazami skrętu w lewo, z możliwością zawrócenia na wys. Belgradzkiej i Przy Bazantarni. ULICA ŚMIERCIIIIII! Zróbcie coś z tym - halo Ursynów, Panie Burmistrzu, Radni!!!

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trolololo 2 13 dni temuocena: 55% 

   Hahahaha dobry bait i trol widzę :)

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 1 13 dni temuocena: 60% 

   Na taki wpis trudno rozsądnie odpowiedzieć. Akurat w tym miejscu światła i przebudowa były potrzebne. Ale generalnie jest to ulica jak inne. I nie są potrzebne istotne przebudowy. Postawa jaką prezentujesz szkodzi społeczeństwu. Jak boisz się przejść przez ulicę to przeprowadź się na wieś. Ale i tam trudno już znaleźć bezpieczniejsze miejsca.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 18 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4236 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020