REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 czerwca 2021, 12:34

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Żaluzje i rolety były popularnymi osłonami okien w budynkach użyteczności publicznej, jednak coraz częściej zaczynają pojawiać się także w prywatnych domach. Co sprawia, że zaczynamy rezygnować z tradycyjnych zasłon i firanek na rzecz nowocześniejszych rozwiązań? Przede wszystkim - wygoda, lepsza ochrona przed słońcem, właściwości energooszczędne, a także ciekawy design!

  Rolety, a żaluzje - różnice

  Chociaż różnice pomiędzy roletami a żaluzjami są widoczne na pierwszy rzut oka, wciąż wiele osób stosuje te terminy zamiennie. Oczywiście jest to błąd, zwłaszcza że rolety oraz żaluzje mają inne właściwości i dają różne efekty wizualne.

  Rolety od żaluzji odróżnia materiał oraz wygląd. Rolety wykonane są najczęściej z tkaniny i bardziej przypominają tradycyjne zasłony. Żaluzje z kolei wykonane są z drewna, aluminium lub tworzyw sztucznych i zbudowane są z cienkich listewek. Oba rodzaje przesłon obsługiwane są za pomocą mechanizmu ze sznureczkiem, jednak rolety, jak sama nazwa wskazuje, "rolują się", a żaluzje można ustawić w zależności od pory dnia lub po prostu złożyć.

  Żaluzje aluminiowe na wymiar w Warszawie - oferta dostępna pod adresem https://producentrolet.pl/oferta/zaluzje-aluminiowe2.html

  A które osłony są lepsze? Odpowiedź jak zawsze w takiej sytuacji brzmi - to zależy!

  Osłony okienne, a rodzaj pomieszczenia w domu

  Rolety są bardziej uniwersalne, a żaluzje nieco bardziej funkcjonalne. Ale oba rodzaje przesłon dostępne są w takiej liczbie kolorów i materiałów, że bez problemu wybierzemy te, które najlepiej odpowiadają naszym oczekiwaniom i potrzebom.

  Najczęściej jednak rolety stosuje się w pomieszczeniach "rekreacyjnych", takich jak salon i sypialnia, a żaluzje w pozostałych wnętrzach. Najważniejszym czynnikiem decydującym o takim podziale jest to, że rolety, ze względu na swoją konstrukcję, pozwalają uzyskać bardziej domowy i przytulniejszy efekt, a żaluzje są łatwiejsze w konserwacji i pielęgnacji.

  Najpopularniejsze rodzaje żaluzji i rolet

  Oczywiście, zanim zaczniemy się zastanawiać nad zakupem rolet lub żaluzji, warto poznać ich najpopularniejsze modele. 

  • Rolety rzymskie najbardziej przypominają zasłony, ponieważ układają się w piękne fałdy.
  • Rolety dzień noc - to nowoczesny rodzaj rolet składający się z naprzemiennie ułożonych pasów transparentnego oraz kryjącego materiału, dzięki czemu można ustawić je w takim sposób, żeby całkowicie zaciemniały pomieszczenie lub przepuszczały maksymalną ilość światła.
  • Rolety w kasecie to po prostu tradycyjne rolety chowane w kasecie, która zapobiega ich kurzeniu się oraz blaknięciu. Idealne w pomieszczeniach, gdzie rolety mogą być bardziej narażone na zabrudzenia.
  • Plisy to osłona pośrednia pomiędzy roletami i żaluzjami. Rolety plisowane składają się podobnie do harmonijki, a ich ogromną zaletą jest to, że można zatrzymać je w dowolnym miejscu na ramie okiennej.

  Chociaż mówiąc o żaluzjach najczęściej stają nam przed oczami aluminiowe, niezbyt atrakcyjne osłony z biur i urzędów, warto im również dać szansę! W ofercie producentów można znaleźć żaluzje poziome i pionowe, zewnętrzne oraz wewnętrzne, wykonane z tworzyw sztucznych lub drewna. Zastosowany materiał sprawia, że będą pięknie prezentować się także w domu prywatnym.

  Zwłaszcza żaluzje drewniane cieszą się sporą popularnością, chociaż wiele osób zastanawia się, czy są praktyczne. Jak najbardziej! Wysokiej jakości żaluzje drewniane nie tylko świetnie wyglądają, ale także są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu.

  Jakie żaluzje / rolety do salonu?

  Znamy już rodzaje rolet i żaluzji, zatem które z nich będą najlepszym wyborem do salonu? Z pewnością warto rozważyć rolety rzymskie, które nadadzą wnętrzu przytulności, a przy tym zapewnią doskonałą ochronę przed słońcem i wzrokiem przechodniów. Rolety rzymskie bez problemu dopasujemy do pomieszczeń w różnych stylach.

  Świetnym wyborem do pokoju gościnnego są też żaluzje drewniane (oferta żaluzji drewnianych na wymiar w Warszawie https://producentrolet.pl/oferta/zaluzje-drewniane-25-i-50-mm.html)  Naturalna barwa drewna ociepla wnętrze i sprawia, że wygląda bardziej ekskluzywnie. Żaluzje drewniane to doskonałe uzupełnienie stylu kolonialnego, ale też rustykalnego czy skandynawskiego.

  Jakie rolety / żaluzje do kuchni?

  W przypadku kuchni warto zdecydować się na osłony łatwe w czyszczeniu, a także ściśle przylegające do okna. Idealnym wyborem będzie roleta plisowana oraz żaluzje aluminiowe. Można znaleźć je w różnych kolorach. Tego rodzaju osłony są bardzo wytrzymałe i niewymagające w konserwacji.

  Jakie rolety / żaluzje do pokoju?

  W pokoju sprawdzą się te same rozwiązania, co w salonie, ale jeśli szukamy osłon do sypialni, warto zwrócić uwagę na rolety dzień noc. Dzięki ciekawej fakturze pięknie wyglądają, a przy tym znacznie zwiększają komfort korzystania z pomieszczenia.

   

  Szukasz osłon okiennych do domu? Zaufaj profesjonalistom!

   

  Biorąc pod uwagę naprawdę bogatą ofertę obu produktów, nie ma problemu, żeby rolety zamontować na przykład w łazience, a żaluzje w domowym biurze! Zwłaszcza że w profesjonalnych firmach zajmujących się doborem osłon okiennym można skorzystać z porady specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu pomogą nam w podjęciu najlepszej decyzji.

  Doświadczoną firmą zajmującą się dystrybucją i montażem rolet jest Adeco, dekoracje okienne. Adeco oferuje pomoc w doborze osłon okiennych z dojazdem do klienta na terenie Warszawy i okolic, a także bezpłatny pomiar i wycenę okien. Warto odwiedzić ich stronę internetową i zapoznać się z pozytywnymi opiniami w Wizytówce Google.

  Artykuł załadowany: 0.289 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021