REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2014, 15:01 komentarzy 5

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Ma poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Rondo na Herbsta i Romera już prawie oddane do użytku. Kierowcy korzystają już z przejazdu, mimo że wciąż są zakazy wjazdu.

  Inwestycja powstała w imponującym tempie - w ramach ursynowskich cudów przedwyborczych. Prace rozpoczęły się 11 listopada - przez ten czas wybudowano rondo, wylano asfalt oraz wyremontowano chodniki w okolicy. Budowa ronda pochłonęła 580 tysięcy złotych. 

  Okoliczni mieszkańcy chwalą powstanie ronda. - Nie było tygodnia bez stłuczki czy wypadku w tym miejscu - mówi pani Ewa. W ubiegłym roku na skrzyżowaniu Herbsta i Romera doszło do wypadku z udziałem autobusu i ciężarówki. Kilka osób zostało rannych. Kierowcy mieli kłopot z pierwszeństwem przejazdu, mimo że skrzyżowanie w kształcie litery "T" teoretycznie nie powinno takich kłopotów sprawiać. Ludzie najbardziej zadowoleni są z nowych chodników wokół ronda.

  Rondo nie tylko ułatwi przejazd, ale też spowolni ruch. Mieszkańcy narzekali na zbyt szybką jazdę aut na ul. Herbsta. Na odcinku pomiędzy aleją KEN i Pileckiego znajduje się kilka wyspowych przejść dla pieszych. - Przechodzimy przez nie z duszą na ramieniu - mówiła nam w lutym pani Maria.

  Niestety przy okazji budowy ronda nie rozwiązano problemu ze ścieżką rowerową. Ta w ul. Herbsta nadal kończy się przed przystankiem "Dunikowskiego". Dzielnica co prawda prowadzi prace studialne nad powstaniem pasów rowerowych na tej ulicy, ale nie wiadomo jeszcze czy mają one szanse powstać.

  Kiedy otwarcie ronda?

  Z ronda kierowcy korzystają już dziś. Robią to półlegalnie - Od strony alei KEN w ulicy Herbsta przed rondem stoją barierki z zakazem wjazdu, niestety ktoś je staranował. Kierowcy ułatwiają sobie przejazd jadąc... lewym pasem i lewym zjeżdżając ulicą Romera! Nikt tego nie pilnuje.

  Oficjalnie rondo ma być przejezdne od niedzieli. Do soboty, do końca dnia przez ul. Herbsta nie będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej.

  AKTUALIZACJA

  Tuż po publikacji naszego artykułu z okolic ronda zniknęły barierki i znaki zakazu - rondo zostało otwarte. Można już legalnie jeździć.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mozgi 5 ponad rok temu

   rondo już dawno powinno być zrobione w tym miejscu...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jakub Greloff 4 ponad rok temuocena: 100% 

   W ramach upamiętnienia postaci zasłużonych dla Ursynowa, zachęcam do rozważenia postulatu by to bezimienne rondo nazwać imieniem Władysława Olędzkiego ( http://pl.wikipedia.org/wiki/W... ) Postać wyjątkowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 3 ponad rok temu

   Rondo już jest oficjalnie otwarte. Zniknęły znaki zakazu, znaki inormujące o objazdach, czy o ślepej uliczce.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gad 2 ponad rok temuocena: 50% 

   Pan Radny Lenarczyk sam potwierdza że była to "inwestycja", czyli jednak na sesji przesuwającej pieniądze w budżecie to Pan radny Zięciak miał rację że są naginane przepisy i to zadanie nie kwalifikuje się w budżecie jako remont i powinny być wdrożone inne procedury?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Lenarczyk - radny 1 ponad rok temuocena: 91% 

   Szanowna Redakcjo, 1. "Cuda" to zdarzają się gdzie indziej, a w tym przypadku realizacja tej inwestycji to dwuletni okres przygotowań. Projekty i uzgodnienia były gotowe na początku września br. i dzięki dużemu wparciu Zarządu Dzielnicy udało się wygospodarować fundusze na tę inwestycję. Proszę wierzyć, że jeżeli wcześniej można było by rozpocząć tę inwestycję, to jako osoba, która o nią zabiegała, to gwarantuję, że to by miało miejsce. 2. Rondo już zostało oddane do korzystania. Z wyrazami szacunku Paweł LENARCZYK radny Dzielnicy Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.545 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022