REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Rondo otwarte

  Rondo otwarte (SK)

  Skrzyżowanie Surowieckiego i Romera jest już otwarte dla kierowców. Drogowcy zakończyli budowę ronda. Zapytaliśmy kierowców i mieszkańców jak się jeździ - i czy na Ursynowie powinny powstawać kolejne ronda?

  Mieszkańcy Puszczyka, Pięciolinii i Cybisa - czyli okolic skrzyżowania domagali się poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Niby znaki o pierwszeństwie przejazdu były czytelne, ale sporo kierowców albo ich nie zauważało, albo je lekceważyło - stąd na krzyżówce Romera i Surowieckiego co chwilę były stłuczki. W godzinach szczytu kierowcy jadący od strony Puławskiej mieli utrudnione włączenie się do ruchu na skrzyżowaniu - tworzyły się korki. Czy teraz po wybudowaniu ronda sytuacja się zmieni?

  - Na pewno będzie bezpieczniej - ocenia pani Joanna, mieszkanka bloku przy Pięciolinii. - Już widać, że przed rondem kierowcy zwalniają i ten ruch jest dużo płynniejszy. Myślę, że mieszkańcy są zadowoleni - dodaje.

  Mieszkańcy chwalą też równy i gładki asfalt oraz podreperowanie chodników. Ich zdaniem po zakończeniu sąsiednich inwestycji budowlanych (budują sie tam dwa nowe bloki) okolica zyska na estetyce. 

  - Dobrze, że nowy asfalt pojawił się nie tylko na samym skrzyżowaniu, ale też na odcinku w kierunku Puławskiej. Choć mogliby już pociągnąć do końca - komentuje pan Zbigniew.

  Co o rondzie myślą kierowcy?

  Kierowcy o powstających na Ursynowie rondach nie mają zbyt dobrej opinii. 

  - Może to i dobry pomysł, ale Polacy nie umieją zachować się na rondzie. Bardzo często widzę kierowców jadących nieprzepisowo, albo takich, którzy po prostu nie wiedzą co zrobić będąc już na środku ronda! - opowiada pan Aleksander. Tacy kierowcy blokują ruch i paradoksalnie powodują większe korki. Sytuacja ta dotyczy jednak głównie dużych rond - dwupasmowych, a nie takiego jak na Surowieckiego. - Tu problemem mogą być kierowcy, którzy - tak jak gdzie indziej na Ursynowie - nie sygnalizują swoich zamiarów - dodaje Aleksander. Dlatego Pan Aleksander jest przeciwnkiem powstawania małych rond.

  - Mnie się wydaje, że ruch tu będzie dużo płynniejszy, niż gdy ronda nie było - mówi z kolei Marek, inny napotkany przez nas kierowca. - Wreszcie przejazd od Janowskiego będzie łatwiejszy i szybszy, ale zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie - komentuje.

  Czas i praktyka pokażą więc czy wybudowanie ronda w tym miejscu było słuszną decyzją. W założeniach ma ono uspokoić i usprawnić ruch, sprawić, że piesi będą czuli się bezpieczniej. Kolejne rondo dzielnica planuje wybudować na skrzyżowaniu Romera i Herbsta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.705 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021