REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Pileckiego powróciło rondo. Z jednodniowym opóźnieniem wdrożono w tym miejscu nową organizację ruchu. Zmiany zaszły nie tylko dla kierowców. Chodnik i ścieżka rowerowa przeniesiono na południowo-wschodnią stronę skrzyżowania. 

  Pierwotnie firma Astaldi, wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy, zapowiadała oddanie do użytku części ronda u zbiegu Płaskowickiej i Pileckiego na wtorek, 5 maja. Prace ostatecznie zakończyły się z kilkudziesięciogodzinnym poślizgiem. Tym samym przestały obowiązywać zasady ruchu wprowadzone w tym miejscu rok temu, na czas budowy tunelu POW.

  Co się zmieniło?

  Na skrzyżowaniu odtworzona została dawna nitka ul. Pileckiego prowadząca do ronda, a co za tym idzie wyłączono z ruchu pierwszy z czterech bypassów na Ursynowie, które powstały po to, by możliwa była budowa tunelu obwodnicy. Ruch pieszy i rowerowy przeniesiono na południowo-wschodnią stronę skrzyżowania, czyli bliżej Dereniowej. Piesi chwalę sobie tę zmianę.

  - Cieszę, bo mam trochę bliżej do przystanku po drugiej stronie Płaskowickiej, no i jest nadzieja, że zbliża się ku końcowi budowa w tym miejscu - mówi pan Henryk z ul. Pileckiego.

  Podobnie myśli inna mieszkanka tej ulicy, która również z ulgą przyjęła zmiany. - Nareszcie wracamy do normalności i jest nadzieja, że to już bliżej niż dalej. Ja mam już tak dość tej budowy, że słów brak! Te ciężarówki, spaliny, hałas dzień w dzień... Zwariować można! - mówi pani Elżbieta.

  Kierowcy uczą się ronda

  Istotne zmiany zaszły również dla kierowców, którzy zamiast zwykłego skrzyżowania ze światłami, znów muszą przestawić się na ruch okrężny z ograniczeniami. Wlot od strony Płaskowickiej i osiedlowej części ul. Pileckiego jest bowiem tylko jednojezdniowy.

  - Ja tam nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy dla pieszych. Trzeba się tylko przestawić dosłownie na drugą stronę ulicy i tyle.  Ale kierowcy jakoś nie mogą się połapać na tym nowym rondzie, takie mam przynajmniej wrażenie - ocenia pan Mirosław z Pileckiego.

  Rzeczywiście, wielu kierowców bardzo ostrożnie wjeżdża na rondo, ucząc się nowych zasad ruchu.

  Na razie nie znamy terminu przywrócenia kolejnego ronda zliwkidowanego na czas budowy POW - przy skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej z ulicami Stryjeńskich i Dereniową. Firma Astaldi nie chce podawać nawet przybliżonych terminów ukończenia prac.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 5 19 dni temuocena: 33% 

   A Dereniowa/Stryjeńskich? tam jest majstersztyk sabotażu. Zrobili w/w ale poprawy w dojeździe nie ma, znają się na dywersyjnej robocie, hi, hi.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 4 20 dni temuocena: 61% 

   Dlaczego wlot jest jezdniowy? Ulica miala zostac przywrócona do stanu sprzed budowy.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 3 20 dni temuocena: 64% 

   *jednojezdniowy

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 2 20 dni temuocena: 100% 

   no bo go nie skonzcyli jeszcze robić, jak skonczą t będzie.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 1 18 dni temuocena: 75% 

   No coz, zobaczymy czy tylko o to chodzi i ze to nie dywersyjna robota zwezofili. Trzeba to obserwowac co dalej.

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3227 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020