REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 maja 2020, 09:23 komentarzy 1
  Rondo przy Płaskowickiej i Roentgena

  Rondo przy Płaskowickiej i Roentgena (SK)

  Radni z komisji ds. nazewnictwa zgodzili się na nadanie jednemu z warszawskich rond imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko wskazuje na to, że imię orkiestry Jurka Owsiaka otrzyma rondo na Ursynowie.

  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nikomu przedstawiać nie trzeba. Coroczne finały, podczas których Polacy zbierają miliony złotych na wsparcie służby zdrowia, to znak rozpoznawczy Jurka Owsiaka już od 28 lat.

  Na pomysł uhonorowania WOŚP wpadło jakiś czas temu Warszawskie Forum Samorządowe. Organizacja wystosowała petycję w tej sprawie do prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Ale ponieważ miała ona błędy formalne, ratusz ją odrzucił. Wówczas do akcji wkroczyli radni.

  - Grupa radnych Koalicji Obywatelskiej uznała, że ta petycja jest na tyle istotna, że złożyła wniosek do ratusza. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zasługuje na takie wyróżnienie - mówi Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy.

  W ostatnią środę komisja ds. nazewnictwa przychyliła się do tego wniosku. Z banku wolnych nazw wybrano nawet lokalizację dla WOŚP. Najbardziej radnym odpowiadało bezimienne rondo na Ursynowie - na skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej i Roentgena, które kilka lat temu mieszkańcy chcieli nazwać imieniem prof. Zbigniewa Religi (taka nazwa widnieje nawet na mapach Google), ale decyzji nie zatwierdzono. Religa dostał bulwar na Żoliborzu.

  Wszystko wskazuje na to, że tym razem nic nie przeszkodzi nazwaniu rond przy "Auchan". Odpowiednia uchwała radnych miejskich ma zostać przegłosowania w lipcu.

  - Do czego czasu musimy uzyskać opinię ursynowskiej rady dzielnicy, ale mam nadzieję, że nie będzie z tym kłopotu. Większość w radzie ma koalicja z udziałem KO, a wnioskodawcami są również radni KO. Liczymy też na poparcie ze strony radnych PiS. Poza tym, Jurek Owsiak mieszka na Ursynowie, więc będzie się czuł szczególnie wyróżniony - mówi Potapowicz.

  Warszawa nie będzie pierwszym miastem, które będzie miało obiekt nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Most im. WOŚP istnieje w Darłowie, a ronda - w Skarżysku-Kamiennej, Zduńskiej Woli czy Gorzowie Wlkp.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 113

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 12
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 13
   NIEPRZYDATNY
  • 27
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Sąsiad 1 6 dni temuocena: 13% 

   Bardzo dobry pomysł, rondo istotne i znane a bez nazwy :-)

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3639 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020