REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  To pierwsza taka akcja na Zielonym Ursynowie. Na parkingu przed Miejscem Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej w sobotę będzie można wziąć udział w sąsiedzkiej wymianie roślin ogrodowych.

  Od ponad roku MAL przy ul. Kłobuckiej z wielkim powodzeniem prowadzi punkt wymiany roślin doniczkowych. Teraz na Zielonym Ursynowie powstaje kolejne takie miejsce. Tym razem jednak, dzielić się będzie można roślinami uprawianymi w ogrodach.

  - Pomysł zrodził się wśród sąsiadów. Okazuje się, że wiele osób ma piękne rośliny, którymi chce się podzielić z innymi. Teraz, przy takiej pogodzie, bujnie się one rozrastają, więc bez uszczerbku można to robić - mówi Marzena Zientara, koordynatorka Miejsca Aktywności Lokalnej przy ul. Kajakowej. 

  Wymieniać można się bylinami, krzewami oraz drzewkami ozdobnymi i owocowymi, a także wszelkimi ekologicznymi środkami, służącymi do pielęgnacji ogrodu. Organizatorzy proszą, aby wszystkie rośliny przynosić i odbierać tylko w ekologicznych torebkach

  - Starajmy się nie używać do tego plastiku. Zasada wymiany jest prosta - przyjmujemy formułę sztuka za sztukę, ale jeżeli właściciele roślin się zgodzą to może też być sztuka za uśmiech. Zapraszamy ogrodników amatorów oraz tych bardziej doświadczonych do podzielenia się roślinami ze swoich ogródków z sąsiadami z Ursynowa - mówi Marzena Zientara. 

  Sąsiedzka wymiana roślin ogrodowych odbędzie się na parkingu przed MAL-em, przy ul. Kajakowej 12b (przy DOK Ursynów) w sobotę, 8 sierpnia, w godzinach 18:00-19:30. Wszyscy uczestnicy imprezy muszą zachować dystans społeczny, a także zdezynfekować ręce dostępnymi na miejscu środkami. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4496 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020