REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Góra śmieci przy Warusie przy ul. Nugat

  Góra śmieci przy Warusie przy ul. Nugat (nadesłane)

  Przed marketem Warus przy ul. Nugat od kilku tygodni tworzy się góra śmieci, której nikt nie wywozi. Mieszkańcy są zbulwersowani. - Tylko czekać, aż pojawią się szczury! - mówią zniesmaczeni. Kto odpowiada za ten bałagan?

  To widok jak z zalanego niegdyś śmieciami Neapolu. Walające się kartony, resztki jedzenia z firmy cateringowej, brak segregacji. Wszystko przed wejściem do... popularnego marketu spożywczego. Mieszkańcy nie zostawiają suchej nitki na sklepie.

  - To jest straszne! W jakim mieście my żyjemy? Od tygodni rośnie góra śmieci i nikt tego nie wywozi. Zaraz będą tu szczury. Dziwię się sklepowi, że doprowadza do takiej sytuacji, ja bym do takiego sklepu nie weszła - mówi nam pani Anna, mieszkanka osiedla przy Kopcińskiego.

  "Nasze skargi pozostają bez działań"

  Jak ustaliliśmy altanka śmietnikowa przy Warusie jest wspólną przestrzenią do składowania dla kilku firm: sklepu,  firmy cateringowej i pizzerii. 1 sierpnia 2020 roku, decyzją radnych, firmy zostały wyłączone z miejskiego systemu wywozu śmieci, a więc - teoretycznie - same muszą zadbać o ich usuwanie. Na przykład, zawierając umowę z firmą, która zajmuje się gospodarką odpadami. Ratusz wprowadził tę zmianę, bo okazało się, że firmy ponosiły, dzięki niskim stawkom zagwarantowanym im w ustawie śmieciowej, zaledwie 12 proc. kosztów systemu, a ich śmieci stanowiły nawet 30 proc. odpadów wytwarzanych w mieście. W efekcie zwykli mieszkańcy dorzucali się do rachunków firmy. W skali całej Warszawy były to koszty rzędu 220-300 mln złotych.

  Ale przy Nugat sytuacja jest inna. Sklep Warus, pizzeria i catering wynajmują lokale od spółdzielni "Na Skraju".

  - W umowie mamy zagwarantowany odbiór odpadów przez spółdzielnię "Na Skraju". Nasze skargi, prośby, e-maile, telefony pozostają bez konkretnych działań z jej strony. Kazano nam czekać na decyzję urzędu miasta i zarządu spółdzielni w tej sprawie. Bardzo bym chciała, aby spółdzielnia jak najszybciej sprzątnęła zaistniały bałagan. Bałagan, do którego nie powinna dopuścić - mówi nam Agnieszka Kozieł, dyrektor ds. handlowych w
  Warus sp. z o.o.

  W przypadku budynków i gruntów, które są wynajmowane przez kilka firm umowę na wywóz śmieci powinien zawrzeć wynajmujący. I większość ursynowskich spółdzielni wywiązała się z tego obowiązku. W ostatnich tygodniach na lokalach użytkowych informacje o odrębnych pojemnikach na odpady dla działalności gospodarczych umieściła np. największa z nich SMB "Jary".

  Góra śmieci wkrótce zniknie?

  Ale spółdzielnia "Na Skraju", która wynajmuje Warusowi pawilon przy ul. Nugat, jeszcze nie zdążyła zawrzeć swojej umowy. Jak powiedział nam jej prezes Robert Poszwiński wszystko przez nieścisłości w interpretacji uchwały radnych. Spółdzielnia miała się dowiedzieć od miasta o tym jak postępować w przypadku wielu najemców już po wejściu w życie nowego prawa.

  - Okazało się, że to my musimy podpisać umowę dla całej nieruchomości, a nie każdy podmiot osobno dla siebie - słyszymy w "Na Skraju".

  Spółdzielnia negocjuje jeszcze warunki wywozu z dwiema firmami i - jak zapowiada prezes Poszwiński - do końca przyszłego tygodnia problem ze śmieciami powinien zostać rozwiązany. A po zawarciu z miastem obiecanej przez samorząd jeszcze na wrzesień umowy dzierżawy gruntu w rejonie ul. Nugat, być może powstaną osobne altanki dla najemców.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krzysztof 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   Upłynęło 14 dni od publikacji tej śmieciowej sprawy i w merutum ( wywozu, sprzątnięcia ...) żadna ze służb nie ma mocy sprawczej ! Panie Prezydencie Trzaskowski, to dla Pana nie powinno być za trudne do realizacji i może się Pan wykazać swoją władzą i sprawczą mocą ! Czy na wszystko musi reagować "Nowogrodzka) by było normalnie na Ursynowie Obstawiam dalszą niemoc.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 10 3 miesiące temuocena: 100% 

   Umowy między podmiotami swoją drogą, że Sklep kontra spółdzielnia i miasto, no okej, ale góry śmieci zalegają ciągle przed blokami w innych miejscach. To za mała częstotliwość wywozu czy to my produkujemy za dużo odpadów? Co się z tymi śmieciami teraz porobiło... Kiedyś tak nie było!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 9 3 miesiące temuocena: 100% 

   Obowiązek ma ten, obowiązek na tamten i jak widać, to spychologia ma się w najlepsze. Więc jak zwykle, musi dojść do ekstremalnej sytuacji ......, by potem triumfalnie ogłosić sukces, który ktoś po prostu wcześniej zawalił. Od nas zwykłych obywateli oczekuje się zrozumienia ustanowionego prawa śmieciowego, a Ci ci co je "ustanawiali" muszą zaciągać opinii i analiz prawnych. A ja się pytam: kto za to odpowie personalnie i materialnie ? Jestem też ciekaw, jak zareaguje sanepid na ten artykuł ? Bo ma podane wszystko na tacy !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 8 3 miesiące temuocena: 100% 

   Na bank szczury już są. W okolicy już od dawna je widać. Poza tym ze SM Na Skraju to jakaś patologia. W Manhattanach trwa remont- kładzione są na korytarzach gresy. Od 2 miesięcy nie są sprzątane piętra i nikt ze Spółdzielni w tym nie widzi problemu. Śmietniki na papier są połamane i woda leje się do środka. Pojemniki na bio są dziurawe i całość tego zakisłego syfu wylewa się na ziemię na parkingu. Zgłaszane problemy administratorka kwituje, że są wydumanymi. Kierownik obiecuje dopilnować sprawy i nic się nie zmienia... Tylko czynsze ciągle w górę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 7 3 miesiące temu

   Na gresy mają pieniądze...

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Burmistrz Ursynowa 6 3 miesiące temuocena: 92% 

   O a na zdjęciu z tyłu widać jak urzędnicy z Ratusza opiekują się zielenią przy ul. Nugat. W tle za śmietnikiem uschnięte drzewo. Zapewne zakupione z naszych podatków, tj. z Budżetu Partycypacyjnego. Czyli kolejne drzewa na Ursynowie które szlag trafił. Brawo Robert Kempa i Bartosz Dominiak. Powinni Wam za te drzewa z pensji podcinać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 5 3 miesiące temuocena: 93% 

   Jest wiele kikutów po uschniętych drzewach na Ursynowie. Niestety, mamy takiego "fachurę" odpowiedzialnego za zieleń. To co jeszcze nie padło to jest na najlepszej drodze aby dołączyć do tego drzewka że zdjęcia. ...A chłopcy się bawią "za nasze".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michalurs 4 3 miesiące temuocena: 80% 

   Czy to prawda że spółdzielnia chce wykurzyc najemców by wybudować blok na terenie pawilonu przy Nugat 4? Brak zysków z najmu byłby dobrym argumentem na walnym zgromadzeniu

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 3 3 miesiące temuocena: 100% 

   Ale pasztet!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Trzeba to wszystko spakować i wypieprzyć przed drzwi spółdzielni. To znacznie przyspieszy działania w tej sprawie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 3 miesiące temuocena: 100% 

   Dlaczego spółdzielni wrzucać przed drzwi. Ja bym wrzucił do środka to od razu by się zabrali za sprzątanie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3392 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020