REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Na budowanej ulicy Rosnowskiego właśnie wylano asfalt. Dzielnice Ursynów i Wilanów są już więc połączone - na razie tylko placami budowy. Kiedy kierowcy skorzystają z nowej arterii?

  Pierwsze połączenie dwóch dzielnic, a raczej ich południowych rubieży, rodziło się w bólach. Wilanów rozpoczął projektowanie 1,2 km odcinka ul. Korbońskiego już w 2011 roku, dziś budowa tej ulicy praktycznie dobiegła końca.

  Ursynów swój 200-metrowy odcinek od Relaksowej projektował krócej, ale budowa rozpoczęła się dopiero w maju tego roku. Wcześniej blokowały ją urzędnicze procedury (pozwolenie na budowę wydawano aż pół roku) a potem gniazdo sójki na jednym z drzew przeznaczonych do wycinki. 

  Po ponad dwóch miesiącach prac wąwóz prowadzący w stronę gotowego wiaduktu nad ul. Gąsek przypomina już ulicę. Ekipy budowlane właśnie wylały na niej asfalt. 

  - W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa ekranów akustycznych przy drodze - zapowiada Kazimierz Bigoszewski, naczelnik dzielnicowego Wydziału Infrastruktury.

  Jednak wiele wody w Wiśle upłynie, zanim pierwsi kierowcy wjadą na Rosnowskiego. Nowa ulica musi zostać dociągnięta do Relaksowej, a budowa skrzyżowania to już inny etap budowy i część większej inwestycji - poszerzenia kabackiego odcinka ul. Rosoła, samej ul. Relaksowej oraz przebudowy skrzyżowania z Wąwozową.

  Przetarg na wykonawcę tej modernizacji dzielnica ogłosiła w połowie lipca. Na początku sierpnia unieważniono go, ponieważ oferty przekroczyły zakładany budżet. Hiszpańska firma Balzola chciała za prace 21,1 mln złotych a lokalna firma Fal-Bruk (która buduje Rosnowskiego) - oczekiwała 15,7 mln złotych. Tymczasem dzielnica do wydania ma niespełna 12 mln.

  Co dalej? Od rozpoczęcia prac na Relaksowej zależy los ul. Rosnowskiego. Burmistrz Ursynowa twierdzi, że jest wciąż szansa, by otworzyć ulicę jesienią.

  - Ogłosimy ponowny przetarg z określonym zakresem prac - zapowiada Robert Kempa. Ma to nastąpić jak najszybciej się da - być może ratuszowi uda się zmieścić w budżecie i wybrać wykonawcę, który zaraz po wakacjach przystąpi do budowy skrzyżowania, które pozwoli włączyć Rosnowskiego do ruchu.

  Dzielnica wierzy, że uda się dotrzymać terminów - czyli przebudować Rosoła i Relaksową do końca roku. Autobusy, które planuje z Konstancina na Kabatay puścić Zarząd Transportu Miejskiego pojadą Rosnowskiego najwcześniej wiosną 2018 r.

  ZOBACZ STAN PRAC NA ROSNOWSKIEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stef665 10 6 miesięcy temuocena: 39% 

   wypier.... z tą ulicą, więcej słoików do metra będzie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec 9 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Qurna, ludzie, jak się czyta te wasze ubarwione polityką, obojętnie z której strony, komentarze, to się po prostu rzygać chce, na was oczywiście, ble..........

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 8 6 miesięcy temuocena: 41% 

   Miejmy nadzieję, że jednak wszystko się opóźni, a mieszkańcy Kabat zyskają kilka dodatkowych miesięcy spokoju bez zwiększonego ruchu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~norbert bruździński 7 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Miejmy nadzieję, że jaśnie państwu lewactwu z kabat ktoś w końcu zablokuje wszystkie ulice wyjazdowe z ich nibylandii i poduszą się w smrodzie własnego ego. Bo jak oni przejeżdżają przez inne dzielnice Warszawy i miejscowości w Polsce i zwożą na kabaty swoje śmierdzące słoje od mamuś to już im nie przeszkadza.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bammucza 6 6 miesięcy temuocena: 33% 

   norbuś "prawku", wiesz że z Twojego komentarza wali cebulą na odległość? ;)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Takpowinnobyc 5 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Skoro widać, że budżet jest o wiele za mały, to dlaczevo bie zwiększyć budzetu? Wszystko po taniości jak zawsze, a później ciagle tylko dzourawe drogi i wieczne remonty! Zapłacić raz więcej i zrobić porządnie!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 4 6 miesięcy temuocena: 90% 

   1400 m ulicy w 6 lat. Autostradę przez ten czas można wybudować.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 3 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Kempa z PO nie napisze listu do HGW o wsparcie? takie piękne frazesy pisał do ZTM żeby Karczewskiemu oddali pętle autobusową to może teraz załatwi coś mieszkańcom!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kocur 2 6 miesięcy temuocena: 52% 

   Od kiedy to Kempa robi coś dla mieszkańców? Pętla autobusowa dla biznesmena Karczewskiego, przedłużenie Belgradzkiej dla deweloperów, tylko dla mieszkańców nie ma pieniędzy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~małpa 1 6 miesięcy temuocena: 59% 

   Kępa nie jest od robienia dla mieszkańców. On i tak nie startuje w wyborach, więc ma wywalone. On jest załatwiaczem przeróżnistych spraw, więc je załatwia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1217 sekundy
  REKLAMA