REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  W przyszłym tygodniu ma ruszyć budowa skrzyżowania Rosnowskiego z Relaksową oraz drugiej nitki ul. Relaksowej. W sobotę drogowcy przygotowywali teren pod nowe połączenie, zwożono także ciężki sprzęt. Gotowa jest tymczasowa organizacja ruchu dla kierowców.

  Przebudowa Relaksowej ruszy z kilkumiesięcznym poślizgiem. Dzielnicy nie udawało się rozstrzygnąć przetargów - oferenci zaskakiwali wyższymi cenami. Ostatecznie ratusz, aby nie wstrzymywać inwestycji, podzielił ją na dwie części. Skrzyżowanie Wąwozowej z Relaksową, budowa skrzyżowania z Rosnowskiego oraz poszerzenie Relaksowej wykonane zostaną w tym roku. A czekający na drugą nitkę odcinek Rosoła od Jeżewskiego do Wąwozowej poczeka do wiosny przyszłego roku.

  W sobotę firma budująca Rosnowskiego - czyli nowe połączenie z Wilanowem - przygotowywała grunt pod wylanie asfaltu łączącego nową ulicę z Relaksową. Zwożono też ciężki sprzęt, który za kilka dni ma zacząć pracować przy przebudowie Relaksowej. Operacji przyglądało się kilkunastu gapiów.

  - Ciekawe czy zdążą przed końcem roku zrobić tę ulicę? - zastanawia się pan Zdzisław z Kabat. - Wiem, że ludzie boją się potoku samochodów, ale przecież już teraz stoją one w korku do wąskiego zjazdu na Wilanów - dodaje.

  Od kiedy utrudnienia na Relaksowej?

  Wraz z rozpoczęciem przebudowy koniecznej do uruchomienia pierwszego połączenia dzielnicy Ursynów i Wilanów, korki mogą być jeszcze większe. Co prawda Relaksowa ma być cały czas przejezdna, ale na pewno na czas robót będzie węższa.

  - Mamy gotową zarówno tymczasową organizację ruchu, która będzie wdrażana w kilku etapach, jak i stałą organizację - mówi burmistrz Robert Kempa.

  W skrócie - Relaksową kierowcy będą przejeżdżać na początku starą nitką a po włączeniu do ruchu ul. Rosnowskiego - także nową ulicą odbarczeniową (biegnącą równolegle do Relaksowej, po wschodniej stronie jezdni), która wybudowana zostanie w pierwszym etapie. Po wybudowanie nowej nitki Relaksowej, nastąpi zamiana - kierowcy pojadą nową nitką, by drogowcy mogli budować zachodnią jezdnię ulicy. O szczegółach będziemy jeszcze pisać.

  Kiedy ruszą prace? Wykonawca jest gotowy. Ostatnią przeszkodą jest brak umowy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji.

  - Potrzebujemy zgody zarządu wodociągów na umowę niestandardową, w ostatni wtorek posiedzenie się nie odbyło. Mam nadzieję, że w najbliższy wtorek już będziemy mieli tę umowę - mówi Robert Kempa.

  Przebudowa Relaksowej wraz z budową skrzyżowania ma się zakończyć do końca roku. Ulica Rosnowskiego ma zostać włączona do ruchu w trybie "przejezdności" nieco wcześniej - być może na przełomie listopada i grudnia. Choć ciągłe przeszkody, które się pojawiają przy tej inwestycji, każą wątpić w te terminy.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROSNOWSKIEGO:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mk 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Do redakcji. Czy wiadomo co jest przyczyną tego że na budowie znowu nic się nie dzieje?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fgf 6 ponad rok temu

   Nowy IV PRL

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 5 ponad rok temu

   Tam się nic nie dzieje wczoraj przy mnie wywozili maszyny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieczysław 4 ponad rok temuocena: 50% 

   Pani Krysiu pani szybko przeklepie i po sprawie będzie. Bo znowu drogowcom sie oberwie ze nic nie robią

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 3 ponad rok temuocena: 93% 

   A jak nie w najbliższy wtorek, to moze w następny. No chyba że się pani Krysia z MPWiK rozchoruje i nie przygotuje papierów do podpisu. A potem się okaże, żę przyszła zima i zabrakło tego jednego tygodnia, żeby wszystko było gotowe.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 2 ponad rok temuocena: 83% 

   bo Kryśka ma pieczątkę tylko we wtorki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ppp 1 ponad rok temuocena: 83% 

   W końcu Krycha mieszka na Kabatach...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2726 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019