REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2021, 05:13

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Alternatywą dla tradycyjnych rowerów są jednoślady elektryczne. Coraz częściej możemy je spotkać na miejskich ścieżkach rowerowych, a także podczas dłuższych wypraw. Na czym polega funkcjonowanie jednośladu elektrycznego? Czy warto go kupić? To najczęstsze pytania osób, które zaczynają się interesować elektrycznymi „dwoma kółkami”. Czas na nie odpowiedzieć!

  Rowery elektryczne stały się standardową pozycją w ofercie wielu producentów. Dostępne w sprzedaży modele przystosowane są do różnych rodzajów jazdy. Możemy zatem kupić rower elektryczny MTB, trekkingowy, crossowy, a także miejski. Zanim jednak przejdziemy do wyboru odpowiedniego modelu dla siebie, warto poznać sposób działania takiego jednośladu. Różnic w stosunku do tradycyjnych rowerów może nie ma zbyt wiele, ale wprowadzają ciekawe usprawnienia w jeździe i pokonywaniu kolejnych kilometrów.

  Rower elektryczny - na czym polega?

  Kiedy przyjrzymy się rowerowi elektrycznemu i jego tradycyjnemu odpowiednikowi, zauważyć możemy kilka znaczących różnic. Przede wszystkim to obecność:

  • silnika elektrycznego,
  • akumulatora,
  • sterownika,
  • a w niektórych modelach także wyświetlacza.

  Poza tymi elementami nie ma większych różnic. Nadal to jednoślad, który ma dwa koła, kierownicę, siodełko. Zmienia się jednak sposób jego funkcjonowania. Kiedy zaczynamy pedałować, silnik elektryczny rozpoczyna swoją pracę. Dzięki temu wspomaga nas w napędzaniu roweru. Gdy przestajemy pedałować, silnik również kończy swoją pracę.

  Aktywność silnika elektrycznego zależy od:

  • stanu naładowania baterii,
  • osiąganej prędkości - w modelach rowerów typu Pedelec to 25 km/h (po jej osiągnięciu silnik przestaje pracować), w jednośladach S-Pedelec to 45 km/h.

  Czy warto kupić rower elektryczny?

  Rower elektryczny w dzisiejszych czasach to nowoczesna konstrukcja, wykorzystująca najlepsze rozwiązania technologiczne. Czy warto kupić taki jednoślad? Niewątpliwie tak. Jazda rowerem elektrycznym dostarcza mnóstwo frajdy.

  Wykorzystanie silnika elektrycznego sprawia, że:

  • łatwiej pokonujemy podjazdy i wzniesienia,
  • możemy przejechać większy dystans,
  • możemy jechać szybciej.

  Rower elektryczny przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników, bez względu na wiek oraz płeć. To doskonały wybór na jazdę w trudniejszym terenie, przestrzeni miejskiej, a także na długie wyprawy. Swoimi właściwościami rower elektryczny zapewni nam komfortowe poruszanie się w rozmaitych warunkach. Mogą z niego korzystać zarówno osoby starsze, jak i młodsze. Każdy doceni pomoc silnika elektrycznego podczas pedałowania. Takie jednoślady to także doskonały wybór dla osób, które przeszły rozmaite kontuzje, szybko się męczą lub posiadają inne dolegliwości, które uniemożliwiają im korzystanie z tradycyjnych rowerów.

  Podsumowanie

  Rower elektryczny wykorzystuje silnik do wspomagania nas w pedałowaniu. Dzięki temu możemy uzyskiwać większe prędkości, a także pokonywać dłuższe odcinki drogi. Rower elektryczny pomoże nam również w trudniejszych podjazdach. To konstrukcja, która dostarcza mnóstwa pozytywnych wrażeń, a przy tym ma tak samo dobry wpływ na nasze zdrowie, jak tradycyjny jednoślad.

  Artykuł załadowany: 0.3355 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021