REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2019, 07:32 komentarzy 37

  (ZTM)

  REKLAMA

  Awantura o rower w autobusie. Kierowca linii 504 nie wpuścił do pustego pojazdu pasażera z jednośladem, utrudniał mu wejście, pogroził mu palcem i celowo odjechał. Sprawę wyjaśni Zarząd Transportu Miejskiego.

  W ubiegłą niedzielę nasza czytelniczka była świadkiem scysji wokół roweru w autobusie, a raczej przed wejściem do autobusu, bo ostatecznie pasażera z jednośladem nie wpuszczono do środka. Rzecz działa się na przystanku linii 504 przy skrzyżowaniu Poleczki i Puławskiej.

  Mężczyzna w średnim wieku chciał skorzystać z podwózki autobusem, zwłaszcza, że pogoda była kiepska - przypomnijmy równo tydzień temu wiało i padało.

  - Autobus był całkowicie pusty, nie było wózków, nie było innych rowerów. Ale kierowca odmówił wpuszczenia rowerzysty i powiedział, że nie ma przepisu, który go do tego zobowiązuje - relacjonuje czytelniczka Anna.

  Wcześniej kierowca autobusu miał jednoznacznie pokazać pasażerowi "gdzie jego miejsce". Mężczyzna z rowerem celował jednośladem w środkowe wejście, gdy zobaczył to kierujący autobusem, celowo odjechał tak, by czekający na otwarcie drzwi człowiek znalazł się poza zasięgiem pojazdu. - Kierowca pogroził palcem rowerzyście i odjechał - opisuje pani Anna.

  Co na to Zarząd Transportu Miejskiego? Wiktor Paul z biura prasowego ZTM nie zaprzecza, że kierowca nie ma obowiązku wpuszczania rowerzysty do autobusu, ale zachowanie kierowcy linii 504 zostanie przeanalizowane.

  - Przekażemy sprawę przewoźnikowi z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji - mówi Paul i przypomina podstawowe zasady przewożenia rowerów w komunikacji miejskiej. 

  Po pierwsze: ostatnie słowo należy do kierowcy, który - gdy widzi, że autobus jest pełny lub są w nim wózki, albo jest to popularna linia wśród matek z dziećmi - może odmówić przewozu roweru.

  - Staramy się też przekonać rowerzystów, że wsiadanie do autobusu z jednośladem powinni zostawiać na szczególne okoliczności, np. awarię roweru czy załamanie pogody - mówi Wiktor Paul z ZTM.

  Kierowcy chętniej pozwalają na przewóz rowerów poza godzinami szczytu oraz gdy autobus jest pusty. Tak jak było w przypadku opisanym przez naszą czytelniczkę. Jak widać od zasad są wyjątki, z których kierowca będzie się musiał wytłumaczyć. Przypomnijmy, trzy lata temu ZTM przygotował filmiki instruktażowe, które wyjaśniały podstawowe zasady korzystania z przewozu jednośladów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 163

  • 46
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 41
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bik 37 miesiąc temuocena: 70% 

   I słusznie. Jak ma rower niech jedzie rowerem, a nie autobusem, metrem czy tramwajem!!! Wejdzie taki z rowerem do autobusu, pobrudzi innych, rozpycha się, opieprzy mamę z wózkiem bo ma rower.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zażenowana 36 miesiąc temuocena: 100% 

   Nic nie przebije metra w sezonie wiosenno-jesiennym, kiedy w godzinach szczytu w pierwsze i ostatnie wagony pakuje się kilka, a czasem kilkanaście rowerów, zastawiając i totalnie blokując wejścia. Wielokrotnie byłam świadkiem jak taki rowerzysta ubrzudził lub uderzył kogoś kołem, wpychając 5 rower na siłę. Raz też byłam świadkiem, jak rowerzysta powiedział "odpier*** się" do pani z wózkiem dziecięcym, która usiłowała wejść do metra, na którejś środkowej stacji, tłumacząc pedalarzowi, że to miejsce jest w pierwszej kolejności (jak wskazują oznaczenia) dla wózków inwalidzkich i dziecięcych i poprosiła, aby zrobili dla niej miejsce. Kiedyś na przewóz roweru czy większego gabarytowo przedmiotu trzeba było skasować drugi bilet, i to powinno wrócić.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qba 35 miesiąc temuocena: 80% 

   O, więc kierowca będzie mógł się powołać na to, że jest to uczęszczana linia przez matki z wózkami i tyle w temacie. Jak matka z wózkiem będzie chciała wejść na nast przystanku, to nie bedzie musiał tracić czasu na wyrzucanie i tłumaczenie rowerzyście!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XxX 34 miesiąc temuocena: 70% 

   Dla mnie to jest chore. Biorę rower nie korzystam z komunikacji, korzystam z komunikacji nie biorę roweru. Jak ktoś nie jest w stanie przejechać większego dystansu niech jeździ komunikacją i tyle, a rowerkiem rekreacyjnie blisko domu...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysio79 33 miesiąc temuocena: 44% 

   Typologie polskie zachowanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmm 32 miesiąc temuocena: 42% 

   Pewnie kierowca ostatnio się naciął na rowerzystach w autobusie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pietrzakmk3 31 miesiąc temuocena: 98% 

   Jeśli autobus nie jest zatłoczony to ok, niech sobie wstawia rower. Ale ja jadąc do pracy rano notorycznie widziałem kolesia który pchał się do zatłoczonego autobusu, koła ubłocone, wisisz na uchwycie żeby się nie ubabrać a ten sobie jedzie 10 przystanków, słuchawki na uszach i w dupie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiskus 30 miesiąc temuocena: 65% 

   Przestańcie generalizować, To czy lubicie rowerzystów, czy nie, nie ma tu żadnego znaczenia. Fakty są proste: 1. Autobus był pusty, wiec rowerzysta nikomu nie przeszkadzał; 2. Było załamanie pogody - jak rowerzystę dorwała ulewa, to się chciał przed nią schować w autobusie - większość na jego miejscu postąpiłaby podobnie; 3. KAŻDY (z wyjątkiem ściśle wskazanych przypadków) ma prawo do skorzystania z komunikacji miejskiej - a w tej sytuacji nie było prawa do odmowy; 4. W normalnym kraju po czymś takim ZTM wypłaciłby wielotysięczne odszkodowanie, a kierowca dostałby naganę. PS. Jak ocenialibyście to zachowanie kierowcy gdyby rowerzysta był czarnoskóry lub miał pejsy? Jakie wtedy byłyby kary dla kierowcy? Dlaczego biały rowerzysta ma być traktowany gorzej?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 29 miesiąc temuocena: 45% 

   Świetny koment. Trochę prowokacyjny, ale nadal celny i rzeczowy :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~padet 28 miesiąc temuocena: 71% 

   A mnie denerwuje widzimisię kierowców. Powinien być jasny regulamin- albo tak albo nie a nie "to zależy". Uważam, że w pustym można a w zatłoczonym nie. I koniec. Kiedyś, będąc młodym chłopakiem wygrałem rower w konkursie. Musiałem go odebrać z Dziadkiem z drugiego końca miasta. W tramwaju było ok ale w pustym autobusie 500 przy rondzie Radosława ledwo weszliśmy do pojazdu, skasowaliśmy bilety a wysiadł kierowca i kazał nam się wynosić! Innym razem do pustego 162 na Pradze dzieciak wsiadł z małym rowerkiem i też kierowca go popędził, jeszcze się szczycił, że małolat to nie napisze skargi! Z drugiej strony wsiadają do zapchanych tramwajów rowerzyści z ubłoconymi kołami i jeszcze nie widziałem, żeby któregoś wyproszono!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 27 miesiąc temuocena: 65% 

   Regulamin istnieje. Napisałam o nim 3 godziny temu. Nie jest to trudny, hermetyczny tekst prawny. Każdy może przeczytać. Każdego, kto korzysta z komunikacji miejskiej, obowiązuje. Warto znać swoje obowiązki, i prawa też.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jolor 26 miesiąc temuocena: 67% 

   Regulamin regulaminem a życie życiem, trzeba jeździć komunikacją z wydrukiem regulaminu, kamerą i dyktafonem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~er 25 miesiąc temuocena: 29% 

   Pokaż mi jednego kierowce z wyższym wykształceniem a Cie ozłocę. Wszak do kręcenia kółkiem wystarczy podstawówka, stąd chamstwo i grubiaństwo wśród kierowców.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ultra 24 miesiąc temuocena: 58% 

   Też mnie denerwują ludzie którzy mając rower i pakują sie do komunikacji,pseudo kolarze.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 23 miesiąc temuocena: 42% 

   Pseudo to jesteś inteligentem., jak nie widzisz różnicy pomiędzy kolarzem a zwykłym rowerzystą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mick 22 miesiąc temuocena: 75% 

   Obserwuję jednego młodzieńca, który jedzie duzy kawał trasy autobusem z rowerem a potem z tym rowerem przesiada się do metra. Pewnie ostatnich kilkaset metrów dojeżdża rowerem do pracy i chwali się kolegom jaki to z niego kolarz. I tak się to powtarza codziennie...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamE 21 miesiąc temuocena: 43% 

   Mick - ale to już jego sprawa. Ty może jedziesz metrem do pracy a ostatnie 100m Uberem by pokazać ze z fasonem autkiem dojeżdżasz :-) Może tez każdego dnia widzę Cię w metrze i tak o Tobie myśle :-) Bardzo łatwo jest innych osądzać, co? Teraz już to powinieneś zauważyć :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 20 miesiąc temuocena: 49% 

   § 12 przepisów porządkowych obowiązujących w lokalnym transporcie zbiorowym organizowanym przez m. st. Warszawa (Uchwała nr XXVI/658/2016 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 21 kwietnia 2016) reguluje kwestię jasno. Kierowca naruszył ten regulamin, który z racji wykonywanej pracy powinien znać na pamięć. Tyle w temacie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 19 miesiąc temuocena: 50% 

   Jeden z dwóch komentarzy "do rzeczy" pod tym artykułem. A łapki w dół... Cóż, cyklofobia to stan umysłu...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiotrekW 18 miesiąc temuocena: 43% 

   Woźnica to stan umysłu

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystiax 17 miesiąc temuocena: 59% 

   jak ktoś taszczy rower to niech na nim jeżdzi, a nie zagraca autobus i matki z wózkami nie mają gdzie się zmieścić. Powinień byc zakaz wożenia rowerów. MAsz rower to jezdzij na nim, i dupy nie zawracaj.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 16 miesiąc temuocena: 46% 

   Jak rozumiem szanowny czytajacy nie wyniosl ze szkoly podstaw czytania ze zrozumieniem ? Wyraznie jest napisane w artykule ze pojazd byl prawie pusty- nie bylo innych rowerow, wozkow . Rozumialbym zlosc gdyby autobus byl wypelniony lub miejsce dla roweru blokowalby wozek- ale tak nie bylo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 42 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamE 15 miesiąc temuocena: 44% 

   @Krystiax - a ty czasem tyłeczek wozisz rowerem czy tylko samochodem lub komunikacja by się nie spocić ciutkę? Czasem jest tak (pogoda? awaria? siły?) ze trzeba skorzystać z autobusu z rowerem - takie życie. Warto być bardziej empatycznym.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystiax 14 miesiąc temuocena: 41% 

   AdamE tak ja furką śmigam po mieście. Czasem z plebsem śmigne metrem, ale sorry menele i rowrzysci w autobusie to przęgięcie. Pusty czy nie, zabrałeś rower to smigaj. Chcesz do busa - to bez szajsu. A najlepiej kup furkę i skończ z tym wariactwem. P.S. tak samo stare baby w szczycie z rana, z siatami po 3 w każdej ręce. Przęgięcie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 25 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 13 miesiąc temuocena: 43% 

   @~Krystiax równie dobrze mógłbym napisać, że wpychanie się na siłę matek z dziećmi w wózkach kiedy w autobus nie wsadzisz nawet ręki w godzinach szczytu też jest chamstwem i buractwem a takie drą gębę najgłośniej wtedy, że olaboga ona nie może wsiadać i mają jej ustępować wszyscy bo raczyła rozłożyć komuś nogi i wyprodukować swojego bachora. Może tak żyj i daj żyć innym? Bo zakazy (zwłaszcza głupie) niczego nie zmieniają. Zresztą jesteś przykładem typowego plebejskiego wsioka, który kupił jakieś stare truchło szumnie nazywane "furką" (jakoś blisko do furmanki? Naleciałości zostały?) i się nagle panoszy. Pewnie do opłakania w kwestii zakazów dotyczących aut jesteś pierwszy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamE 12 miesiąc temuocena: 49% 

   Krystiax -ale dlaczego od razu mnie szufladkujesz? Może mam samochód? Może dużo lepszy od Twojego? Może nie jeżdżę na rowerze? A może jeżdżę? To nic nie zmienia, ze jak jest regulamin to trzeba go przestrzegać. Kierowca musi go znać. I przy okazji: hipotetyczna sytuacja - jak już kiedyś pojedziesz sobie gdzieś tą swoją „furka” i odmówi Ci posłuszeństwa z jakichś względów to pamiętaj - wracaj pieszo! Masz przecież auto i tylko nim powinieneś jeździć skoro nim z domu rano wyjechałeś. Empatia! I szersze spojrzenie! Tego życzę na wiosnę :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystiax 11 miesiąc temuocena: 63% 

   MArcin, dla mnie nie liczy sie Twoja opinia. Jesteś typowym trybykiem w maszynie. tu popala, tam sie pogniewa. Nic nie zrobi. Furkę jeżdze po mieście, tylko dlatego, aby z takim plebsem jak Ty nie rozmawiać. Aczkolwiek uważam, że komunikacja miejska jest sprawna. gdyby nie kretyni z rowerami, menele, i rozmowy po niemiecku, to moze bym korzystał częściej. AdamE raczej Ty zapamiętaj - litość to zbrodnia. Gdy furka odmówi posłuszeństwa, zostanie odholowana, a ja wróce taksówką lub z ziomeczkiem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 10 miesiąc temuocena: 33% 

   @~Krystiax "Furkę jeżdzę po mieście, tylko dlatego, aby z takim plebsem jak Ty nie rozmawiać" - To dokładnie pokazuje, że może i kupiłeś jakiegoś starego rupiecia, którego nazywasz furką i wozisz nim leniwy tyłek natomiast słoma z butów nadal ci sterczy równo i coś mi tu ciągnie gnojem od ciebie. A to definitywnie dykredytuje cię nawet jako romówcę. Jak to ująłes ładnie...na plebs szkoda czasu bo będzie próbował ściągać cię do swojego poziomu a tam niestety pokona cię doświadczeniem :) Tak więc odpuszczam.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystiax 9 miesiąc temuocena: 67% 

   MArcin, a coś do powiedzenia w ogole masz, czy tylko Cie moja furka intersuje? chcesz zobaczyć? mogę tez pokazać Ci inne rzeczy, może się dowartościujesz?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~007 8 miesiąc temuocena: 56% 

   POPIERAM KIEROWCĘ. D na rower i rowerem jechać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pedalarz 7 miesiąc temuocena: 53% 

   To skandal, iż kierowca autobusu nie ukorzył się przed Übermenschem pedalarzem, nie rozwinął czerwonego dywanu - ba - nie zaproponował nawet kawy!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamE 6 miesiąc temuocena: 48% 

   Czytaj ze zrozumieniem. Nikt tego nie wymaga. Jeśli jest autobus pusty, jest miejsce to w takim przypadku to tylko czysta złośliwość kierowcy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 44 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zadumany 5 miesiąc temuocena: 42% 

   Kolegi "pedalarza" obsesja na punkcie rowerzystów ma chyba podłoże seksualne, bo sądząc po komentarzach pod każdym tekstem o rowerach o niczym innym nie myśli. Może to przez te umięśnione łydki i obcisłe stroje?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 4 miesiąc temuocena: 52% 

   Albo rower albo autobus. Transport publiczny w godzinach szczytu a tu się sportowiec ładuję. Poszła won! Starej babie, babie w dzieckiem ustąpię ale leniwemu rowerakowi bezczelowi nie!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamE 3 miesiąc temuocena: 49% 

   A gdzie napisano ze to w szczycie? Przykre jak niektórzy maja problem by zwykły tekst przeczytać ze zrozumieniem. Daj sobie szanse i przeczytaj ponownie :-) Poza tym jak sam napisałeś to transport publiczny - czyli dla wszystkich.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 43 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 2 miesiąc temuocena: 57% 

   @~erykantykleryk. Nie jestem generalnie za obrażaniem ludzi bo nie uważam to za skuteczne ale szczerze mówiąc jak jesteś kompletnym debilem to się nie wypowiadaj. I naucz się czytać, bo uczą tego na etapie podstawowej edukacji, której najwyraźniej nie zaliczyłeś. 1. To nie były godziny szczytu a pusty autobus. 2. Kiepska pogoda czasem zmusza do zejścia z roweru. Czy tego chcemy czy nie. 3. Zgodnie z regulaminem ZTM rower też masz prawo przewozić środkami komunikacji miejskiej (tramwaj, autobus, metro).

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak, jak tiry 1 miesiąc temuocena: 44% 

   Rowery na tory!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2607 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-04----10-05-2019