REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Minęły pierwsze dwa tygodnie akcji "Rowerowy Maj". Najlepsza ursynowska szkoła w rankingu warszawskich placówek jest teraz na 4. miejscu. Ponad 70 procent uczniów Szkoły Podstawowej nr 318  przy ul. Teligi na zajęcia przyjeżdża rowerem lub hulajnogą. Inne placówki też dzielnie walczą. Na poprawienie wyników został jeszcze czas do końca miesiąca. 

  Podsumowanie pierwszych dwóch tygodni akcji zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego, która w rankigu obecnie jest na 10. miejscu. Przed szkołą przy ul. Lokajskiego aż gęsto od rowerów i hulajnóg, dla których brakuje już stojaków.

  - Ja mieszkam blisko i mogę rowerem albo hulanogą przyjechać do szkoły. Ja też lubię czasami na rolkach, albo deskorolce. Tak jest przyjemniej i szybciej niż nogami. Trochę gorzej jak pada, ale dajemy radę - mówią Oliwia, Gaja, Ala i Marysia z SP 340.  

  Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejkę i zaznaczoną obecność w dzienniku.

  - Na Ursynowie w "Rowerowym Maju" bierze udział 30 szkół, w tym wszystkie placówki publiczne, oraz 11 z 21 przedszkoli. Ja też podjąłem wyzwanie i mam nadzieję, nie tylko w tym miesiącu będę przemieszczał się po dzielnicy rowerem - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  W tym roku po raz pierwszy do akcji zostały włączone przedszkola. Wśród 101 warszawskich placówek, najlepszymi wynikami na Ursynowie mogą pochwalić się przedszkola  nr 401 z Dembowskiego (ponad 64%) oraz nr 400 z Lokajskiego (65%). Zajmują one 4. i 5. miejsce. Wśród szkół podstawowych najlepiej wypada w naszej dzielnicy SP nr 318 przy ul. Teligi (70%).

  Gra toczy się o dużą stawkę - komplety rowerów, hulajnóg lub innego sprzętu sportowego dla placówki, mobilne miasteczko ruchu drogowego albo wiatę na parking rowerowy, a także o wycieczki i wyjścia dla całych grup.

  - W tej akcji chodzi też o wyrabianie wśród dzieci prawidłowych nawyków jak bezpiecznie korzystać z przestrzeni drogowej. W tym roku nie mieliśmy w Warszawie żadnej ofiary śmiertelnej wśród rowerzystów i wierzymy, że ta passa będzie trwała dalej - mówił Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu.

  Rekordowa akcja

  W "Rowerowym Maju" w całej stolicy bierze udział 229 placówek, do których uczęszcza prawie 86 tys. dzieci. Przez pierwsze dwa tygodnie maja zaliczyli oni ponad 600 tys. aktywnych przejazdów

  - To już czwarta edycja akcji i dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli jest coraz popularniejsza, co pokazują dotychczasowe wyniki. Cieszymy się, że udaje się promować zdrowy i aktywny styl życia od najmłodszych lat - mówił wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński. 

  W szkolnej sali gimnastycznej przy ul. Lokajskiego powstało zaimprowizowane miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci, bawiąc się, mogły poznać zasady bezpieczeństwa

  - My pomysł tej akcji przywieźliśmy z Gdańska, zachęcał nas do niej prezydent Paweł Adamowicz i myślę, że to co się teraz dzieje, jest jego najlepszym pomnikiem, jaki można sobie wyobrazić - mówił Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

  Ostateczne wyniki akcji "Rowerowy Maj" poznamy 1 czerwca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Konrad 6 2 miesiące temu

   AAAA, czy ktoś pomyślał, ooo nauce tych młodych, przyszłych rowerzystów, przepisów i zasad zachowania się kierując pojazdem?! AAA jest dobra okazja,żeby zainteresować młodych tymi zagadnieniami.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yellow 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Brawo zdjęcie nr 5! Zablokowana droga ewakuacyjna. Mimo kartki na drzwiach. Latorośle biorą przykład z rodziców, którzy potrafili nawet przypiąć rowery na cały dzień do tych drzwi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yellow 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Brawo zdjęcie nr 5! Zablokowana droga ewakuacyjna. Mimo kartki na drzwiach. Latorośle biorą przykład z rodziców, którzy potrafili nawet przypiąć rowery na cały dzień do tych drzwi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   Pragnę zwrócić uwagę, że wśród dużych podstawówek najlepsza na Ursynowie jest SP336 (3. miejsce w Warszawie), wspomniana w "artykule" SP340 jest dopiero 14.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość 2 3 miesiące temu

   A dokładnie klasa 2d ! Trzymamy za Was kciuki!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 1 2 miesiące temu

   czy za zwycięstwo dostaną w nagrode ,Zasady ruchu i poruszanie się rowerem? Jeżeli nie dostaną takich przepisów tooo cała akcja jest zmarnowana! Bo nikt nie próbuje nauczyć dzieciaków, bo liczy się tylko zwycięstwo? AA jest dobra okazja żeby dzieciakom zaszczepić naukę przepisów i zasad!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2792 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019