REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 stycznia 2020, 15:15 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AŁ)

  Z nowym rokiem ruszają zapisy do akcji, w której uczniowie ursynowskich szkół i przedszkoli czują się jak ryba w wodzie! To "Rowerowy Maj", dzięki któremu dzieci i młodzież chętniej dojeżdżają do szkoły nie samochodami rodziców, ale na własnych pojazdach - rowerach czy hulajnogach.

  "Rowerowy Maj" to kampania zachęcająca dzieci i młodzież szkolną do przyjeżdżania na lekcje pojazdami napędzanymi własnymi siłami. Na Ursynowie cieszy się ona ogromną popularnością. Biorą w niej udział wszystkie podstawówki oraz większość przedszkoli. Nic dziwnego, że co roku w maju na przyszkolnych parkingach rowerowych brakuje miejsc.

  Przedszkola i podstawówki na start!

  W tegorocznej akcji po raz drugi wezmą udział przedszkolaki. Kontynuowany będzie także wolontariat, dzięki któremu najstarsi uczniowie podstawówek pomagają tym młodszym w udziale w "Rowerowym Maju", wymyślają dla nich choćby warsztaty i gry związane ze zdrowym transportem.

  - Podstawą kampanii są aktywne dojazdy do szkół oraz przedszkoli, które dają uczestnikom dużo radości. Natomiast najważniejszym filarem jest edukacja. Przez zabawę z elementami rywalizacji uczymy jak bezpiecznie poruszać się rowerem, pokazujemy dobre maniery na drodze, mówimy o wpływie naszych wyborów na środowisko naturalne - mówią organizatorzy kampanii z ramienia Zarządu Dróg Miejskich.

  Zasady akcji są takie same jak poprzednio: promowanie zrównoważonej mobilności, do udziału zgłasza się cała placówka, dla chętnych klas i grup będą organizowane warsztaty, organizatorzy przekażą szkole lub przedszkolu stojaki rowerowe. 

  Na zgłoszenia do "Rowerowego maja" organizatorzy czekają do 10 lutego 2020 r. włącznie. Rejestracja odbywa się za pomocą elektronicznego formularza.

  Ursynów znów na podium?

  Tradycyjnie, ursynowskie szkoły plasują się w czołówce "Rowerowego Maja". Nie inaczej było w ubiegłorocznej edycji. Szkoła Podstawowa nr 318 im. J. Ch. Andersena z ul. Teligi zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół małych (do 400 uczniów). W akcji wzięło udział aż 72,7% jej uczniów, a najaktywniejszą klasą była 6c, której 95% uczniów jeździło codziennie do szkoły na rowerach, hulajnogach lub rolkach.

  Świetny wynik i miejsce na podium osiągnęła też Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara "Rudego” z ul. Małcużyńskiego. Zajęła ona trzecie miejsce w Warszawie wśród szkół dużych z frekwencją 74,4%. Najlepszą klasą z tej szkoły jest 2d z frekwencją 94,1%. Tuż za nią, na 4. pozycji znajduje się SP 330 z Mandarynki (66,5%, najlepsza klasa 4f). Do pierwszej dziesiątki, na 7. miejscu, załapała się jeszcze SP 16 z Kabat (62%, najlepsza klasa 6a).

  Wśród przedszkoli, które w 2019 roku po raz pierwszy brały udział w "Rowerowym Maju", tuż za podium uplasowało się ursynowskie Przedszkole nr 400 z Lokajskiego (frekwencja 71,5%, najlepsza grupa 6L a). 7 i 8 miejsce zajęły przedszkola 395 z ul. Na Uboczu oraz 401 z ul. Dembowskiego. W kategorii szkół podstawowych o średniej liczbie uczniów na czwartym miejscu "Rowerowy Maj" zakończyła SP 81 z Puszczyka (64%, najlepsza klasa 6a).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~natolińczyk 9 miesiąc temuocena: 100% 

   340ta do boju, do bojuuu, wygraaasz! A nie, nie wygrasz. Mało który rodzic z Powsina, Konstancina, Wilanowa, Józefosławia czy Piaseczna puści dziecko same w drogę do szkoły. Rowerem.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~halo 8 miesiąc temuocena: 50% 

   A tam nie ma szkół?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 7 miesiąc temuocena: 71% 

   Czy hulajnogi jeżdżące po chodnikach to dobry pomysł ?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~on 6 miesiąc temuocena: 50% 

   10-15kmh nazywasz pędzeniem? chyba bimbroo

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 5 miesiąc temu

   @on Czy ja użyłem słowa "pędzić" ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mech 4 miesiąc temuocena: 85% 

   Czemu nie rowerowy styczeń?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~on 3 miesiąc temuocena: 33% 

   na styczeń jest dzień suwa

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ uwielbiam_gumowe_gacie 2 miesiąc temuocena: 88% 

   Albo luty. Puchalski nie mógłby się doliczyć rowerków.......

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2978 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020