REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (ZDM)

  Ponad 65 tys. uczestników i półtora miliona przejazdów na rowerach, hulajnogach czy rolkach. Zakończyła się kolejna edycja akcji "Rowerowy Maj". Szkoły z Ursynowa znów należą do najlepszych!

  "Rowerowy Maj" to kampania zachęcająca dzieci i młodzież szkolną do przyjeżdżania na lekcje pojazdami napędzanymi włąsnymi siłami. Na Ursynowie akcja cieszy się ogromną popularnością. Biorą w niej udział wszystkie podstawówki oraz większość przedszkoli. Nic dziwnego, że w maju na przyszkolnych parkingach rowerowych brakował miejsc.

  - Razem wszyscy uczestnicy akcji z całej Warszawy odbyli blisko półtora miliona aktywnych przejazdów! Wielu z nich przekonało się, że aktywny rodzaj podróżowania to wygodny i wartościowy sposób dotarcia na zajęcia. Nabyli pewności siebie w podróżowaniu po mieście, są bardziej samodzielni, zdrowsi i bardziej skoncentrowani na nauce, do aktywnych podróży przekonali się też rodzice - informują organizatorzy "Rowerowego Maja".

  Aktywnych uczestników było ponad 65 tysięcy. Na rowery, rolki hulajnogi przesiadł się prawie każdy: do szkół i przedszkoli dotarło aktywnie 3 na 4 uczniów i przedszkolaków. Większą aktywnością wykazały się przedszkolaki niż uczniowie: 86% przedszkolaków przynajmniej raz dotarło do przedszkola na jednośladach, takich uczniów było za to 74%. Wskaźnikiem wykorzystywanym w kampanii jest frekwencja, czyli liczba aktywnych dojazdów do szkoły względem wszystkich możliwych. W całej Warszawie wyniosła ona 43%.

  Ursynów znów na podium

  Tradycyjnie, ursynowskie szkoły plasują się w czołówce "Rowerowego Maja". Nie inaczej jest także tym razem. Szkoła Podstawowa nr 318 im. J. Ch. Andersena z ul. Teligi zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkół małych (do 400 uczniów). W akcji wzięło udział aż 72,7% jej uczniów, a najaktywniejszą klasą była 6c, której 95% uczniów jeździło codziennie do szkoły na rowerach, hulajnogach lub rolkach.

  Świetny wynik i miejsce na podium osiągnęła też Szkoła Podstawowa nr 336 im. Janka Bytnara "Rudego” z ul. Małcużyńskiego. Zajęła ona trzecie miejsce w Warszawie wśród szkół dużych z frekwencją 74,4%. Najlepszą klasą z tej szkoły jest 2d z frekwencją 94,1%. Tuż za nią, na 4. pozycji znajduje się SP 330 z Mandarynki (66,5%, najlepsza klasa 4f). Do pierwszej dziesiątki, na 7. miejscu, załapała się jeszcze SP 16 z Kabat (62%, najlepsza klasa 6a).

  Wśród przedszkoli, które po raz pierwszy brały udział w "Rowerowym Maju", tuż za podium uplasowało się ursynowskie Przedszkole nr 400 z Lokajskiego (frekwencja 71,5%, najlepsza grupa 6L a). 7 i 8 miejsce zajęły przedszkola 395 z ul. Na Uboczu oraz 401 z ul. Dembowskiego. W kategorii szkół podstawowych o średniej liczbie uczniów na czwartym miejscu "Rowerowy Maj" zakończyła SP 81 z Puszczyka (64%, najlepsza klasa 6a).

  Najaktywniejszą placówką w Warszawie okazała się Szkoła Podstawowa nr 66 z dzielnicy Włochy (92% frekwencji) – weteran kampanii, od lat zajmujący czołowe miejsca w rowerowych rankingach. Drugą szkołą jest SP 356 z Białołęki (85%), która dołączyła do rywalizacji w zeszłym roku. Trzecie miejsce pod kątem frekwencji zajęło przedszkole 35 ze Śródmieścia, startujące w kampanii po raz pierwszy.

  I choć rywalizacja majowa już się zakończyła w wielu placówkach, choć nieoficjalnie, rozpoczął się rowerowy czerwiec. Następna edycja "Rowerowego Maja" już za rok.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Konrad 6 11 miesięcy temu

   wszystko pięknie. Tylko, żeby przy okazji, zaszczepić młodym, naukę przepisów i zachowania na tych pojazdach!! W nagrodę ,wszyscy uczestnicy powinni dostać księżeczki z zasadami i przepisami ruchu rowerowego!!!!! Może choć kilku ,w przyszłości będzie stosowało się do zasad i przepisów? Bo, jakie młodych wychowanie, tooo takie,dorosłych zachowanie!!!! IIII to tyle, od jeżdżącego rowerem.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tyr 5 11 miesięcy temu

   Niestety ten cały "rowerowy maj" to ściema. Rodzice przyworzą dziecko samochodem, wyciągają hulajnogę z bagażnika i dziecko podjeżdża do szkoły zdobywając punkty... Widziałem nie raz i nie dwa...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 4 12 miesięcy temu

   SP318 wygrała akcję, a klasa, która była najlepsza w szkole otrzymała w nagrodę 2-dniową wycieczkę ze znanego biura organizującego wycieczki dla młodzieży. Wygląda jednak na to, że na wycieczkę nie pojadą. Dyrektor szkoły nie chce oddelegować wychowawcy jako opiekuna, bo jak twierdzi, szkoła nie jest organizatorem wyjazdu. Ot i obraz oświaty i pedagogicznego podejścia w pełnej krasie.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 ponad rok temuocena: 50% 

   Wspaniała akcja i dobra prognoza na przyszłość. W końcu rower to tez pojazd, którym można się sprawnie przemieszczać po mieście.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowelover 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Dokładnie. Czekamy na rowerowy październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 1 ponad rok temuocena: 42% 

   Brawo dzieciaki!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3292 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020