REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 maja 2021, 11:00 komentarzy 1

  (SK)

  Ponad 20 rowerów od mieszkańców Ursynowa trafi do ośrodka dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Laskach. Zbiórkę zainicjowały dwie społeczniczki z osiedla Jary. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania!

  Wszystko zaczęło się od hasła rzuconego przez Teresę Grycuk, społeczniczkę z osiedla przy Służby Polsce, które podchwyciła druga społeczniczka, jej sąsiadka Ewa Molak. To one stoją m.in. za pomysłem tężni w parku Jana Pawła II oraz sąsiedzkiego skwerku Słoneczny Jar.

  Ogłoszenie o zbiórce rowerów dla dzieci z ośrodka w Laskach prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi trafiło na podatny grunt. Mieszkańcy przeszukali piwnice i garaże, wyremontowali rowery i zaczęli je przekazywać organizatorom akcji.

  - Mamy przy Dembowskiego dużą wózkownię, pracownię oraz wyrozumiałych sąsiadów. To tu trafiały przekazane rowery, a odezwali się ludzie z całego Ursynowa, Mokotowa, Ochoty i efekty widać - mówi Ewa Molak, współorganizatorka zbiórki.

  "Tej miny u dziecka nie kupimy za żadne pieniądze"

  Przez kilkanaście dni trwania akcji zebrano ponad 20 rowerów, w tym rowerki dla przedszkolaków - wszystkie sprawne techniczne i od razu nadające się do jazdy. Do organizatorów trafiły także kaski ochronne oraz zabawki dla przedszkolaków.

  - Bardzo się ten sprzęt przyda naszym dzieciom! - mówi Maria Roguska, koordynator wolontariatu Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. - Te niewidome jeżdżą na tandemach z opiekunami, a dzieci słabowidzące jeżdżą same np. naszą piękną aleją "Lipówką". I doskonale sobie radzą - dodaje.

  Rowery z Ursynowa posłużą dzieciom z Lasek do rekreacji oraz nauki jazdy. Będą uzupełnieniem bazy sportowej tamtejszych szkół i internatów.

  - Nasze dzieciaki uprawiają różnego rodzaju sporty, nie czują żadnych barier. One czują się pełnosprawne. Szczególnie cieszą rowerki dla przedszkolaków. Dziecko przejeżdża na nich po 100-200 metrów, jadąc za głosem, pod okiem opiekuna. Miny tak zadowolonego dziecka nie kupimy za żadne pieniądze! - mówi Roguska.

  Słynny ośrodek działa od 100 lat

  Rano ciężarówka zabrała wszystkie dary od mieszkańców naszej dzielnicy do Lasek. Na miejscu, na parkingu dzieci powitają transport.

  Słynny ośrodek dla niewidomych i słabowidzących dzieci istnieje od 1911 roku, a w Laskach - od 1921. Na ponad 80 hektarach znajdują się szkoły, internaty, centra rehabilitacyjne. W tej chwili w ośrodku przebywa 250 dzieci z całej Polski, które są przygotowywane do samodzielnego życia.

  Po południu otrzymaliśmy zdjęcia z ośrodka w Laskach. Dzieci już jeżdżą na podarowanych rowerach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4016 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021