REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Czy zakaz wjazdu rowerów do Parku Kultury w Powsinie powinien zniknąć? Rowerzyści twierdzą, że tak, bo nikt go nie przestrzega. Władze placówki są tego świadome, ale o zdjęciu znaków zakazujących ruchu jednośladów nawet nie myślą.

  - Ten zakaz to absurd jakich mało - mówi Krzysztof, rowerzysta. - Wszędzie stoją znaki zakazujące poruszania się rowerami a nikt ich nie przestrzega. Po co utrzymywać fikcję? - uważa nasz czytelnik.

  Park Kultury w Powsinie to wyjątkowe miejsce rozrywki, chętnie odwiedzanie nie tylko przez ursynowian. Można tu pograć w gry zespołowe na licznych boiskach, w kręgle, odwiedzić siłownię, iść do sauny, popływać czy po prostu iść na lody. Od lat obok atrakcji są też zakazy – rowerzyści muszą zostawiać swój jednoślad na parkingu i w dalszą trasę po parku udać się pieszo. Problem w tym, że prawie nikt tego zakazu nie przestrzega. Po alejkach beztrosko jeżdżą rowerzyści, wymijający pieszych. Od czasu do czasu wybucha awantura o zbyt szybką jazdę, czy o niebezpieczne wyminięcie. 

  - Sama byłam świadkiem jak zwracano uwagę rowerzyście jadącemu alejką. Nic sobie z tego nie robił. Chodzenie po parku z duszą na ramieniu psuje wypoczynek. Tu jest dużo dzieci, które lubią pobiegać. Rowerów naprawdę nie powinno tutaj być - mówi Hanna. 

  Przeciwnego zdania jest Krzysztof. - Tutaj spokojnie można połączyć ruch rowerowy z pieszym. Nikt nie jeździ tu szybko, nie słyszałem też o żadnym wypadku. Poza tym władze parku mogłyby wreszcie wytyczyć alejki dla rowerzystów i stworzyć dla nich odpowiednią infrastrukturę - dodaje.

  - Zakaz jazdy rowerem jest już na szutrowej drodze przy skrzyzowaniu z polaną ogniskową. Kolejny zakaz jest na końcu tej drogi przy bramie parku. Nie bardzo wiem dlaczego szeroką szutrową drogą dla samochodów (upoważnionych) mieliby nie jeździć rowerzyści. To trochę absurdalne! - komentują nasi czytelnicy.

  Park Kultury w Powsinie będzie się zmieniał. Miasto postanowiło przeprowadzić gruntowną modernizację obiektu. Przepisy zakazujące poruszania się rowerów w Parku Kultury nie zostaną jednak zmienione.

  Faktycznie, ponad połowa z nich nie przestrzega zasad, ale staramy się reagować i edukować. Pierwsze efekty już widać, może kiedyś dojdziemy do momentu, kiedy nie będzie trzeba o tym przypominać. Zakaz jazdy na rowerze ma na celu nie tylko ochronę natury, ale i bezpieczeństwo naszych gości – mówi Kamil Lewandowski z Parku Kultury w Powsinie.

  Jest jeszcze aspekt prawny. Przez teren Parku Kultury przebiegają fragmenty szlaków turystycznych PTTK - zielonego i czerwonego. Przekraczają one granicę parku na skrzyżowaniu ul. Maślaków i Nowoursynowskiej. Na początku trasa obydwu szlaków jest wspólna, przebiega fragmentem drogi stanowiącej zachodnią granicę Parku. Dodatkowo, od strony ul. Maślaków, spotkać można na swojej drodze ponad 260-letni dąb szypułkowy "HETMAN", będący pomnikiem przyrody. To sprawia, że pasjonaci jazdy na rowerze na pewno nie doczekają się legalnej możliwości poruszania się jednośladem po parku.

  Czy jazda na rowerze w parku w Powsinie powinna być dozwolona?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 49

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Anzelm 36 ponad rok temuocena: 100% 

   A co Dębowi Hetmanowi szkodzą rowery? Nie kumam. Rowerzysci jadąc spokojnie nikomu nie przeszkodzą. Gorzej gdy zasuwają. Może zamiast zakazu roweru nakaz powolnej jazdy i kultury. Obecnie rowerzyści nie ostrzegają pieszych dzwonkiem i z każdego kąta wyskakują w dzikim tempie, grożąc dzieciom i starszym ludziom dlatego są uciążliwi, ale nie muszą być uciążliwi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RON 35 ponad rok temu

   Niestety część rowerzystów traktuje alejki parkowe, jak tor wyścigowy. Chyba nie wiedzą, że pokazać co potrafią można na Kazurce.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malwina 34 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie dla rowerów w centralnej części parku w Powsinie!!! Jazda rowerami po parku wśród pieszych w tym dzieci jest niebezpieczna. Dodatkowo rowerzysta czuje się panem na alejkach parku, spycha pieszych na boki, żadnej kultury. A ten sam rowerzysta jak będzie przechadzał się z dziećmi po parku to też będzie za zakazem dla rowerów w Powsinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 33 ponad rok temuocena: 60% 

   Szczerze mówiąc nie widzę ani sensu, ani przyjemności w jeżdżeniu na rowerze po parku, zwłaszcza gdy spaceruje tam duzo ludzi

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 32 ponad rok temuocena: 30% 

   proponuję oprócz zakazu jazdy rowerem zakazać wstępu: -dzieciom - hałasują -psom - hałasują i brudzą -osobom otyłym - mogą kogoś rozdeptać -homoseksualistom - budzą grozę proszę dopisywać swoje typy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hrabia 31 ponad rok temuocena: 67% 

   Emerytom - budza ogolna odraze, brzydkim pannom - tak samo, ladnym pannom - jeszcze sie ktos zagapi i przewroci.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 30 ponad rok temuocena: 50% 

   Spokojny, w normalnym tempie, ostrożny na pieszych (szczególnie na dzieci i starsze osoby) przejazd rowerem jest dla mnie ok w Powsinie. Nikt nie musi pędzić i potrącać. Tam jest dużo miejsca, wystarczy brak brawury i zwykła ostrożność. Wiadomo, że jak jest gęsto w weekend przy barach itp, to lepiej zejść niż ryzykować, że się kogoś najedzie. Jednak nie na każdym odcinku, nie o każdej porze i każdego dnia tak jest. Jak parę osób na krzyż w południe w środku tygodnia spaceruje, to co za problem wyminąć je nawet ileś metrów dalej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~OM 29 ponad rok temuocena: 50% 

   Jeden jedzie spokojnie, ale inny pędzi ile pary w kołach. Więc popieram zakaz dla rowerów w parku w Powsinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~elka 28 ponad rok temuocena: 75% 

   Gdzie w takim razie można puścić małe dzieci, żeby sobie pobiegały? Chyba trzeba będzie je prowadzić na smyczy jak psy, żeby rowerzyści mogli sobie poszaleć no i poprzetrącać nogi staruszkom, które mogą niedosłyszeć dzwonka roweru.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rob 27 ponad rok temuocena: 56% 

   Nie panikuj, nikt nie zniesie zakazu jazdy po parku w Powsinie. I nie jest tak, że wszyscy rowerzyści jak wściekli rozjeżdżają dzieci i staruszki. Często bywam w lesie i parku z dziećmi i jakoś nie widzę tych dzikich hord na rowerach. Faktem jest, że w weekendy zwiększa się zagęszczenie kretynów na dwóch kółkach ale tu pomoże edukacja, a nie zakazy. Przeciętny Janusz ma w nosie zakazy, wszak jest mistrzem kierownicy i jeździć umie znakomicie. A jego Grażynka nie będzie sobie zawracała głowy jakimiś zakazami, skoro musi bronić dzieci przed agresywnymi pieszymi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waldek 26 ponad rok temuocena: 85% 

   Normalny człowiek przestrzega tych znaków. Natomiast Buraczana łajza będzie jeździć

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 25 ponad rok temuocena: 100% 

   Wiele lat jeździłem do Powsina rowerem i zawsze w bramie zsiadalem z roweru. W parku jest dużo osób. Wiele starszych i mnóstwo dzieci. O wypadek nietrudno. A park nie jest aż tak wielki żeby 5 minut roweru nie prowadzić. Bez przesady.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 24 ponad rok temuocena: 67% 

   Ja także nie rozumiem dlaczego zakaz jazdy obejmuje szutrową drogę dojazdową do parku. Tam przecież dwa samochody mogą się wyminąć bez problemu. Co do samego parku to zakaz mi nie przeszkadza i wcale nie jest tak, że go wszyscy łamią, bo sporo osób prowadzi rowery. Ja również schodzę, choć nie przeszkadza mi specjalnie jak ktoś minie mnie rowerem, o ile nie gna jak szalony. Ale w Powsinie nikt raczej wyścigów nie urządza. Zdecydowanie bardziej przeszkadzają mi biegające luzem psy i wszechobecne śmieci. A także głośna muzyka na polanie ogniskowej. O durniach wjeżdżających samochodami na polanę już nie wspomnę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary Zgred 23 ponad rok temuocena: 45% 

   Rowerzyści? Nie, to są roweroekooszołomi! Ten zakaz to nie jedyny przepis który łamią, ich zdaniem przepisy obowiązują wszystkich, tylko nie ich! Do parku powinna zawitać Straż Miejska i wystawić odpowiednią ilość mandatów, to może kilku zmądrzeje. To samo na chodnikach -pędzi jeden z drugim slalomem między pieszymi - kiedyś będąc na spacerze z dwuletnim dzieckiem po prosu zastawiłem takiemu idiocie chodnik wózkiem, oczywiście "darł japę", ale miałem to gdzieś. I nie piszcie o Holandii, bo tam nikt nie będzie slalomu między pieszymi wyczyniał - inna kultura. Problem narasta i jeśli Straż Miejska z Policją nie zrobią wreszcie z tym tym towarzystwem porządku, zaczną się samosądy - bójki, "kij w szprychy" itd. Szanowni rowerzyści, gdy was wyprzedza samochód ma zachować odstęp 1m i potraficie walić pięściami w maskę gdy ktoś tego nie przestrzega, ale gdy wy mijacie pieszych "na gazetę" to wszystko jest w porządku? Zakaz wam mają odwołać? Mandat, mandat i jeszcze raz mandat!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 22 ponad rok temuocena: 14% 

   Gdybyś Ty szanował rowerzystów na drodze, to nie jeździli by chodnikiem. A mandat zapłacę, i dalej będę w tym parku jeździł

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 21 ponad rok temuocena: 88% 

   @rowerzysta - właśnie taki burak jak ty to najlepszy przykład tego co jest napisane nad twoim komentarzem! Prawo obowiązuje wszystkich bez wyjątku!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 20 ponad rok temuocena: 59% 

   Ale co to za uogólnienia i wyzwiska? Starych zgredów też kultura obowiązuje, a jak nie umiesz się powstrzymać to gryź paznokcie w domu zamiast pisać opryskliwe bzdury publicznie. To już chyba w polskiej tradycji jest dzielenie na MY i ONI. Rowerzyści to też piesi i kierowcy samochodów, a często wszystko na raz. Roweroekooszołomi... zapewne światowy spisek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 19 ponad rok temuocena: 79% 

   Drogi Rowerzysto, proponuję wytrzeć mleko spod nosa...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 18 ponad rok temuocena: 39% 

   @b0b - ja wymagam poszanowania przepisów od wszystkich bez wyjątku niezależnie od tego czy to pieszy, kierowca czy rowerzysta. Popatrz jak jeżdżą / jeździsz na rowerze a potem się wypowiadaj bo w Warszawie to rowerzyści za przyzwoleniem Hanki i jej pupilka maja przepisy głęboko w d... i kto tu kogo dzieli? Dorosnij

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~b0b 17 ponad rok temuocena: 63% 

   @AZX Sam sobie zaprzeczasz - piszesz, że wymagasz od wszystkich ale jedziesz po rowerzystach, a potem piszesz, że im Hanka pozwala. Jak pozwala? Mówi - łamcie przepisy, bo wam wolno? Tajemniczy układ, rozumiem... Wszystkie przepisy reguluje kodeks. Nie bardzo rozumiem dlaczego mam popatrzeć jak jeżdżę aby się wypowiadać? Sugerujesz, że łamię przepisy? Raczej nie możesz tego wiedzieć. Jak jeżdżą rowerzyści? Niektórzy fatalnie, podobnie jak niektórzy kierowcy. Piesi też bywają nie lepsi i łażą po ścieżkach albo wchodzą na czerwonym na pasy. W każdej grupie łamią przepisy - pojedź samochodem po KEN 50km/h to będziesz robił korek, bo większość jeździ szybciej. Na to też Hanka pozwala? Nie ma dnia, żeby jakiś kierowca nie wymusił na mnie pierwszeństwa jak jadę rowerem. A jak jadę autem jest jakoś spokojniej. Może to prawo, że duży ma pierwszeństwo, nie wiem. Oczywiście, że wielu rowerzystów łamie przepisy, sęk w tym że piesi i kierowcy nie są wcale lepsi. A często to te same osoby.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolor 16 ponad rok temuocena: 20% 

   do Rowerzysta....... Dostaniesz kiedyś w pysk i skończy się twoje BURAKOWANIE

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rob 15 ponad rok temuocena: 67% 

   Szanowny Panie Stary Zgredzie, do tej pory uważałem, że wszystkiemu winni są masoni i cykliści ale teraz Pan mi uświadomił istnienie nieznanej mi wcześniej grupy ekooszołomów. Pytanie do Pana jako do eksperta - jak ich odróżnić od zwykłych rowerzystów? A może to jedno i to samo? Proszę o pomoc, bo nie wiem komu mam kij w szprychy wkładać...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lol 14 ponad rok temu

   Ja bym przeniósł bazarek na dołku do Powsińska

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 13 ponad rok temuocena: 54% 

   Czy Polacy muszą walczyć ze sobą o wszystko? W Holandii takie parki są dostępne dla wszystkich, zarówno pieszych jak i rowerzystów. Nikt nie robi z tego problemu. Tylko polacy mają zawsze ból dupy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 12 ponad rok temuocena: 72% 

   Może w Holandii 100kg faceci nie śmigają 20km/h koło kilkulatków...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 11 ponad rok temuocena: 42% 

   Tak śmigają, i nikt z tego nie robi problemu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary Zgred 10 ponad rok temuocena: 48% 

   W Holandii rowerzyści szanują pieszych, to kwestia kultury - brudnego, wrzeszczącego i śmierdzącego obdartusa nie wpuszcza się na salony...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kk 9 ponad rok temuocena: 73% 

   Zakaz nie nauczy kultury chama ,tylko kara to zrobi. Pozostaje pytanie, dlaczego ci którzy szanują pieszych mają być karani takim zakazem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 8 ponad rok temuocena: 100% 

   @Kk - chyba inaczej rozumiemy słowo " śmigają"...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolec 7 ponad rok temuocena: 66% 

   Pedalarze mają 1000 hektarów Lasu Kabackiego, won z Parku w Powsinie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spec 6 ponad rok temu

   Te kolec bolec...nie panosz się tak na nie swoim , park dla wszystkich byle by kulturalnych

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabatka 5 ponad rok temuocena: 81% 

   Czy rowerzyści muszą jeździć wszędzie? NIE. Oddano Wam Las Kabacki, znów wszędzie możecie śmigać, więc pozwólce innym gdzieś indziej poczuć się swobodnie. Na chodnikach trzeba przed Wami uciekać, choć obok jest ścieżka. W lesie dzieci muszą iść za rękę, bo nigdy nie wiadomo, skąd i z jaką prędkością wypadniecie i może nie uda się Wam ominąć kilkulatka... Odpuście Park Kultury, podkreślam: PARK KULTURY w Powsinie. Zsadźcie pupy z siodełek a jak nie pasuje, można jechać inną drogą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spec 4 ponad rok temu

   W lesie kabackim oszołomy chodzą jak naćpani i nie dają kulturalnym rowerzystom przejechać....lezą raz lewą raz prawą albo i cała szerokością i zdziwieni jak opie...l dostaną.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mike 3 ponad rok temuocena: 90% 

   to, że nikt nie przejmuje się zakazem to nie znaczy, że należy z niego rezygnować to jest park kultury jest tam dużo dzieci i osób starszych wszyscy zrelaksowani niepotrzebni tam są szaleni rowerzyści pędem przejeżdżający przez park, czy w Polsce zejście z roweru na prawdę jest takim problemem ale tutaj wszystko jest problemem :(.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memek 2 ponad rok temuocena: 59% 

   W samym parku powinien być zakaz lub wydzielone ścieżki, ale na dojezdzie szutrem nie powinno być zakazu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 1 ponad rok temuocena: 44% 

   @memek - i co jeszcze? Jeszcze tam wam ścieżek brakuje? Stanowcze NIE za takimi pomyslami

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2658 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019