REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2020, 08:47 komentarzy 77

  (AŁ)

  Przy ulicy Moczydłowskiej, tuż przy torach kolejowych i wejściu do Lasu Kabackiego, stanęły stojaki na rowery. Miłośnicy dwóch kółek cieszą się, a kierowcy nie kryją irytacji, że stracili sporo miejsca dla swoich samochodów. Dzielnica tłumaczy, że prawo nie pozwoliło na inne rozwiązanie.

  Wejść do lasu Kabackiego jest kilka, jedno z bardziej poularnych jest na ul. Moczydłowskiej. To uczęszczana trasa spacerowa, można tu spotkać również biegaczy i rowerzystów. Z myślą o tych ostatnich dzielnica postawiła ostatnio osiem stojaków na rowery. 

  - Stojaki rowerowe przy ul. Moczydłowskiej zostały postawione na prośbę mieszkańców. Były to inicjatywy telefoniczne. Ich koszt to około 18,5 tys. złotych - informuje rzecznik ratusza Kamila Terpiał.

  Rowerzyści odwiedzający Las Kabacki z nieukrywaną radością przyjęli montaż stojaków. 

  - Bardzo mi to odpowiada. Mieszkam przy ul. Stryjeńskich i mam za daleko do Lasu Kabackiego, żeby iść na pieszo, wybieram więc rower. Teraz będę miał wybór i jak mnie najdzie ochota zostawiam rower i na spacerek, albo trochę pobiegam - mówi pan Przemysław. 

  Jedna z rowerzystek, przejeżdżając obok, wskazała na stojaki i uniosła z uśmiechem kciuk w górę.

  Kierowcy czują się poszkodowani

  To, co cieszy cyklistów zirtowało kierowców, przyjeżdżających zażyć trochę ruchu w Lesie Kabackim. Ich największym problemem jest brak parkingu na Moczydłowskiej, obok torów i wejściu do lasu. W rezultacie zajmują każdy możliwy centymetr pobocza, a i tak miejsc jest tylko dla kilku samochodów. Zbudowanie stojaków na rowery jeszcze bardziej ograniczyło przestrzeń, z której korzystali kierowcy.

   - Zapomina się, że Las Kabacki jest dla wszystkich, nie tylko okolicznych mieszkańców, my z mężem przyjeżdżamy tutaj pobiegać z ul. Lanciego. Nie dostaniemy się autobusem, a nie mamy tyle siły, żeby biec do lasu przez pół zaczadzonego Ursynowa - twierdzi pani Monika. 

  Podobnie uważa inny właściciel aurta zaparkowanego na poboczu Moczydłowskiej i odgraża się urzędnikom. 

  - Nie widzę w tym co zrobiono większego sensu. Stojaki będą puste, mogę się założyć. Często tutaj przyjeżdżam i będę dokumentował zdjęciami głupotę tego pomysłu i to wykorzystam, żeby pokazać jak marnotrawione są pieniądze publiczne. Trzeba było zrobić parking, żeby samochody nie niszczyły pobocza, bo i tak ludzie będą tu parkować czy to się komuś podoba czy nie - denerwuje się pan Rafał.

  Tymczasem, jak wyjaśnia burmistrz Robert Kempa, w tym miejscu Moczydłowskiej, zgodnie z planem miejscowym, jest ciąg pieszo-rowerowy i nie ma możliwości zbudowania miejsc postojowych dla samochodów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 142

  • 39
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 30
   BRAK SŁÓW

  77Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lopez 77 7 miesięcy temu

   Pani Monika z Lanciego, wbrew temu co opowiada, ma jak najbardziej możliwość, żeby podjechać autobusem 179 z przystanku Belgradzka/Lanciego do przystanku Os. Wyżyny i wysiada na Moczydłowskiej. Wrócić może dokładnie tak samo. Nie dokładałaby wtedy swoich spalin do zaczadzenia na Ursynowie. No ale Pani Mocine najwyraźniej niewygodnie jeździć z plebsem i musi jechać pod sam las, inaczej ujma na honorze. Podejrzewam, że takich Pań Monik jest więcej, stąd potem rozjeżdzanie Moczydłowskiej, o tym że parkowanie przy torach jest niezgodne z przepisami to już nawet nie wspominam, bo pewnie Pań Monik to w ogóle nie interesuje. A Panu Rafałowi radzę ochłonąć. Moczydłowska jest objęta w całości strefą zamieszkania (wie Pan, Panie Rafale, znaki D-40 - D41). Więc może się zdziwić, jak jemu ktoś będzie robił zdjęcia gdy parkuje tam, gdzie mu nie wolno, gdy on cyka zdjęcia kilku stojaków na rowery, o który ma taki wielki ból pupy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Waciak 76 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Ten artykuł to dno. Przecież tam nie ma miejsc do parkowania. Ludzie łamią przepisy. Czy autorka tego nie widzi, a może nie wie, a może nie chciało się sprawdzić? Co sie dzieje z Haloursynow. Ostatnio to superak, fakt, a nie poważne medium lokalne.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czytelnik 75 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Coś jest nie tak z piszącymi artykuł- jakie góra czyimś kosztem- trzy miejsca dla samochodów które i tak by tam nie powstały wersus 16 dla rowerów? I to taki sukces czyimś kosztem? Daje żółta kartkę

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 74 8 miesięcy temuocena: 42% 

   @janko - chodzi o skrót myślowy dotyczący kreatury w gumowych gaciach, które cisną go tak że krew do mózgu nie dopływa co powoduje wyłączenie u takiego osobnika logicznego myślenia (czytaj świata poza swoją kozą na której się porusza nie widzi i cała reszta czyli piesi kierowcy muszą mu się podporządkować). :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dgfhkjl; 73 8 miesięcy temuocena: 44% 

   Nie rozumiem o co tyle agresji wśród zwolenników samochodów. Tam ich w ogóle nie powinno być! Jeżeli ktoś ma ochotę pobiegać to prosże bardzo , może podbiec od parkingu przy kościele (np.: na przedłużeniu Belgradzkiej). Dlaczego ja mam wdychać spaliny idąc Moczydłowska do lasu ( to apropos pani, która miałaby przez pół Ursynowa biec) - w końcu to takie modne podjechać samochodem do lasu aby pobiegać ...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~janko 72 8 miesięcy temuocena: 54% 

   Pedalarz to kto? W samochodach i w rowerach są pedały.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 71 8 miesięcy temuocena: 79% 

   Ciekawe, czy ktos tam zaparkuje rower. Tylko po co mialby to robic? Zamiast sobie pojezdzic po lesie zapnie go przed lasem zeby po lesie chodzic? Bez sensu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taka prawda 70 8 miesięcy temuocena: 62% 

   Nie ma co jątrzyć kierowcy nie są poszkodowani bo to tylko trzy miejsca które by nie powstały vs 16 na rowery- zmieścimy się wszyscy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 69 8 miesięcy temuocena: 68% 

   Brawo Kempa nieudacznik - płytka 50x50x7 - 2,5mb x 5mb x 17zł/szt (licząc ceny z marketów a nie od dostawcy) = 850zł, obrzeże 8x30x100 - 10szt x 15zł = 150zł. Dodając podsypkę cementowo piaskową - 100zł (grubość 5cm - niecały m3) i kruszywo jeżeli jest grubości 15cm za 130zł to mamy w sumie 1130zł. Dodajmy stojaki i robociznę i niech wyjdzie 4tys zł to pytam gdzie jest k... różnica 14,5tys? Panie Kempa vel Kaczyński czas zejść ze sceny!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podróznik 68 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Wpisuje się to w politykę unijną i nowoczesność. Amsterdam miesiąc temu zlikwidował 10 tysięcy miejsc parkingowych dla samochodów zamieniając je na parki i miejsca postoju rowerów. Wystarczy poczytać jakie są decyzje w innych europejskich metropoliach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~greta t. 67 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Ale wejscie do lasu to nie Amsterdam...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 66 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Nie zlikwidowal, tylko buduja w zamian parkingi podziemne. I nie w calym amsterdamie, tylko w zabytkowej czesci miasta, to tak jakby u nas to zrobili na Starym Mieście. Chcialbym w Warszawie takie ulice, jakie sa w Amsterdamie, tam sie zaden oszolom nie pruje, ze przez miasto przebiegaja trzy-czteropasmowe autostrady i mozna sie sprawnie przemieszczac. I przede wszystkim, Amsterdam to mozna z Lublinem porownywac, a nie Warszawą.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~plo 65 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Tylko weź pod uwagę jaką komunikację ma Amsterdam a jaką Warszawa. I jak się można poruszać płynnie także samochodem poprzez Amsterdam a jak przez Warszawę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~plo 64 8 miesięcy temuocena: 73% 

   Tylko weź pod uwagę jaką komunikację ma Amsterdam a jaką Warszawa. I jak się można poruszać płynnie także samochodem poprzez Amsterdam a jak przez Warszawę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 63 8 miesięcy temuocena: 46% 

   Czekamy na przedłużenie ul. Belgradzkiej wokół górki kazurki do ul. Pileckiego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podróznik 62 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Dla rowerów od zawsze jest przejazd wiec po co jeszcze niszczyć teren i wydawać publiczne pieniądze? Zresztą konsultacje społeczne zagospodarowania terenu już były i wygrał park, a teraz jakieś niedobitki potrzebują "przedłużenia" :)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 61 8 miesięcy temuocena: 78% 

   @podroznik. Ale my nie mówimy o rowerach. Chcesz drugi Amsterdam to najpierw trzeba usprawnić komunikację samochodową

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Do wyboru 60 8 miesięcy temuocena: 53% 

   blachosmrody, sadzomioty, przegrywy, śmierdziele, czy kopciuchy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rokoko 59 8 miesięcy temuocena: 69% 

   do booze Zgadzam się co do butów itp. Wszystko wymaga smrodzenia, czyli transportu (samochodowego lub kolejowego a nie rowerowego)!!! Tylko, że np. buty uważam za niezbędne na obecnym poziomie rozwoju ludzkości. I samochody też (chociaż rozwaga w korzystaniu z prywatnych jest bardzo potrzebna). A rowery w naszych warunkach klimatycznych są wyłącznie rozrywką. I nie mam nic przeciwko temu żeby były tylko nie należy preferować rowerzystów kosztem reszty.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Booze 58 8 miesięcy temuocena: 58% 

   do rokoko twoje argumenty są żałosne i dęte : "budowa ścieżek " wymaga smrodzenia", na tej zasadzie to i budowa chodników i produkcja butów "wymaga smrodzenia", a czy widziałem rowerzystów przepuszczających pieszych? oczywiście , bo sam ich przepuszczam

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rokoko 57 8 miesięcy temuocena: 53% 

   ~~ Booze nie do końca jest jak piszesz. Rowerzysta na drodze powoduje jeszcze większe korki. Budowa śieżek rowerowych i produkcja rowerów też wymaga "smrodzenia". Rowerzyści nie wnoszą nic extra do budżetu jak kierowcy w cenie benzyny. Rozjeżdżają ludzi bo czują się uprzywilejowani. I to jest ich chamstwo. Pieszy ma uciekać bo pan rowerzysta "jadzie". Widziałeś kiedyś rowerzystę który przepuścił pieszego na pasach przez ścieżkę rowerową. Ja nie. I na ogół rowerzysta nie bierze nawet tego pod uwagę. A najważniejsi są PIESI!!! Bo nimi są wszyscy - także pedalarze.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Booze 56 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Tak, rowerzyści to uprzywilejowana kasta, bo nie zatruwaja powietrza ( jak "silniki w dieslu"), zmniejszają korki, zachęcają do rekreacji i ruchu, wpływają pozytywnie na samopoczucie i nastrój ( w przeciwieństwie do samochodów- w 80 % ludzie za kierownićą zmieniaja się i stają się chamami, wystarczy posłuchać tych , którzy udostępniają nagrania z kamerek)) i piszę to zarówno jako kierowca i rowerzysta

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój 55 8 miesięcy temuocena: 21% 

   Przez las Kabacki dano powinien być dojazd z Belgradzkiej do Poławskiej dla samochodów a nie parkingi dla rowerów!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~der 54 8 miesięcy temuocena: 83% 

   wiesz o czym piszesz? Znasz topografię? Czy chcesz tylko wywołać agresję wobec ruchu samochodowego?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wasa 53 8 miesięcy temuocena: 52% 

   A dlaczego niby ma być jakiś punkt obsługi rowerów? Rowerzyści to uprzywilejowana kasta? A "blachosmrodziarze" nie zasługują na żaden punkt? A rowerzyści na wszystko?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój 52 8 miesięcy temuocena: 29% 

   Kiedy wreszcze otworzą Łącznik przez Kazury do Pileckiego, i łącznik przez Kabaty (Kajakowa-Leśna) do Puławskiej które były w starych planach Ursynowa!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 51 8 miesięcy temuocena: 66% 

   16 miejsc dla rowerzystów kontra ewentualne trzy dla samochodów, upór godny lepszej sprawy.Pani biegaczka może wybrać rower i zapiąć go przed lasem teraz.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 50 8 miesięcy temuocena: 55% 

   Frustracja kierowców sięga zenitu ponieważ nie mogą już wszędzie dojechać swoim ulubionym samochodem bo inni kierowcy a nie rowerzyści im w tym przeszkadzają.Wypadaja blado na tle innych droższych leasingowanych marek mimo przeznaczania lwiej części budżetu na auto - ot cała prawda...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielony ludek 49 8 miesięcy temuocena: 45% 

   W takim razie powinien być zakaz jazdy rowerami po lesie, bo tak to jest sprzeczne z logicznym rozumowaniem. Po co te stojaki jak można w lesie rozganiać spacerujących rowerami ? Jest zakaz dla psów to może być i dla rowerzystów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oppo 48 8 miesięcy temuocena: 50% 

   I chyba w znacznej części jest. Ale nikt go nie przestrzega. Bo rowerzyści i psiarze to nowa kasta uprzywilejowana!!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 47 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie jest. Od jakiegoś czasu rowerom w Lesie Kabackim można wszystko. Dawniej było parę wyznaczonych tras. Teraz jest parę z zakazem (również dla pieszych).

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zenon 46 8 miesięcy temu

   Chyba ma rację ~~Nick. Czyli kolejny przykład na nieuzasadnione przywileje dla rowerzystów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 45 8 miesięcy temuocena: 55% 

   Przecież rowerem jedzie się pojeździć DO lasu a nie zostawia się go przed lasem... Trochę to bez sensu. Poza tym zabrano miejsca na może ze dwa samochody a redakcja już ma temat do szczucia jednych na drugich. Jak tu was szanować. Żenujące...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rolo 44 8 miesięcy temu

   Bo te stojaki są dla grzybiarzy, którzy przyjechali do lasu rowerkiem i walnęli coś w krzakach dla wyostrzenie wzroku. Oczywiście w takim razie jest to wbrew prawu bo nie można nic zbierać w rezerwacie, ale jaka władza na Ursynowie każdy wie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaaa 43 8 miesięcy temuocena: 58% 

   Przeciez tam jest strefa zamieszkania, czyli parkowac mozna tylko w wyznaczonych miejscach, a tam nie sa wyznaczone.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 42 8 miesięcy temuocena: 48% 

   "Jedna z rowerzystek .. uniosła z uśmiechem kciuk w górę", nie trzeba być doktorem Freudem żeby wiedzieć o czym fantazjowała...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Neo 41 8 miesięcy temuocena: 47% 

   To jest już faszyzm rowerowy, zwany roweryzmem. Roweryzm jest propagowany przez urzędników warszawskiego Ratusza oraz przez niektóre samorządy lokalne. Warszawiacy mają się przesiąść na ... rowery. Oczywiście nie dotyczy to takich tuzów, jak Trzaskowski, dyrektor ZDM Puchalski, dyrektor Glusman - oni wszyscy jeżdżą samochodami. To samo prezes walczącego z kierowcami stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, Jan Mencewel - on jeździ 30 letnim Saabem. Po prostu zakłamana, oszukańcza mafia ... Ale takie władze sobie wybraliście, ludzie. Więc dlaczego teraz narzekania ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 40 8 miesięcy temuocena: 54% 

   To klasyka sabotażu dzielnicy przez Burmistrza, przy każdej okazji likwiduje parking, z rowerami to nie pierwszy raz, mogą być betonki, trawniki, bez powodu też. Zna się dywersyjnej robocie ale neurobiałki uwielbiają go, lubią jak choć raz w tygodniu ich wybatoży, w przeciwnym wypadku chorują, są niespokojni, he, he.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 39 8 miesięcy temuocena: 70% 

   Z programu platformy obywatelskiej dla Ursynowa, panie Kempa. I tak to sobie wisi od kilkunastu lat: "Budowa parkingu postojowego dla osób przyjeżdżających do Lasu Kabackiego" .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 57 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 38 8 miesięcy temuocena: 64% 

   Pani Moniko, która nie masz siły po 15km biec przez Ursynów na Kabaty - można podjechać metrem lub autobusem pod Tesco. Potem daleko nie jest - robiłem tak wielokrotnie aby potem biegać i dawałem radę! Dojeżdżałem też rowerem, co i Pani proponuję - jeśli skoczy Pani jeszcze na basen w Powsinie to będzie dobra zaprawa przed triathlonem. Samochodem też mi się zdarza ale tak ciekawiej :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NOK 37 8 miesięcy temuocena: 47% 

   Tam powinien być całkowity zakaz parkowania. Trzeba to zgłosić do nowego budżetu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 36 8 miesięcy temuocena: 43% 

   Dokładnie, do lasu nie trzeba wjeżdżać autem. Super pomysł z budżetem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 42 55 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mki 35 8 miesięcy temuocena: 61% 

   I rowerem też!!!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 44 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 34 8 miesięcy temuocena: 34% 

   No i spoko, tam gdzie 2-3 auta, tam stanie wiele rowerów, a przy Moczydlowskiej brakowało takiego miejsca. Tylko, szkoda, że znów kolejny kawalek terenu leśnego został zabetonowany............... mogliby chociaż te 2 pasma kostek usunąć przednie i tylne, po prostu widać, że nikt nie myśli nad tym....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 53 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 33 8 miesięcy temuocena: 65% 

   2-3 auta czyli jak przyjezdza rodzina, a tak z reguly jest to bedzie 10-15 osob. A rowerem nikt nie przyjezdza pod las kabacki, zeby go zostawic i dalej spacerowac, kempa sie nie tych grzybkow w swieta najadł. Czesto widuje jak z tych aut wysiada osoba na wozku inwalidzkim, maja rowerem pedałować, ludzie, k.. wa, co z wami?!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 47 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 32 8 miesięcy temuocena: 34% 

   W pompce mam Twoje auto.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 61 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 31 8 miesięcy temuocena: 41% 

   Na przyjemność trzeba zasłużyć- no i gdzie teraz biedaku zaparkujesz?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 30 8 miesięcy temuocena: 41% 

   Ja zabezpieczam rower grubym łańcuchem ty samochód kluczykiem...Ja zejdę z roweru,wysiadziesz?:)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 29 8 miesięcy temuocena: 56% 

   Jezdzisz do lasu rowerem, z grubym łańcuchem?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 28 8 miesięcy temuocena: 27% 

   Zrozumiesz jak wysiadziesz;)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 27 8 miesięcy temuocena: 76% 

   Ja sie chetnie przekonam co bedzie, jak wysiade. To gdzie i kiedy?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 41 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 26 8 miesięcy temuocena: 32% 

   TS nie podskakuj bo samochodzik ci sholuja

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 25 8 miesięcy temuocena: 76% 

   Czyli tak jak myślałem

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~odzawsze 24 8 miesięcy temuocena: 52% 

   "....żeby biec do lasu przez pół zaczadzonego Ursynowa - twierdzi pani Monika" w artykule ... tak tak wjedźmy do lasu autem napewno będzie świeże powietrze adekwatne dla wszystkich aktywnych :))))))))) ul. Moczydłowska powinna pozostać traktem pieszo-rowerowym, w tym miejscu autom mówimy stanowcze NIE, już za dużo ich wszędzie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 23 8 miesięcy temuocena: 58% 

   A niby dlaczego rowerowym. Co to za uprzywilejowanie? Jesli juz to powinna byc ciagiem pieszym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 38 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popo 22 8 miesięcy temuocena: 57% 

   TS dokładnie tak!!! Tylko piesi. Wtedy nie bedą rozjeżdżani przez szalonych rowerzystów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 39 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mdo 21 8 miesięcy temuocena: 59% 

   W niedzielę na spacerze widziałem te stojaki. Pierwsza myśl była taka, że to idiotyzm, bo są w tym miejscu niepotrzebne. Druga teraz, kiedy przeczytałem, że kosztowały 18,5 tysiąca, to że ktoś znajomy dodatkowo musiał zarobić. A konfliktu z samochodami tu nie widzę - wszyscy dadzą radę, tylko minimum dobrej woli potrzebne. Więc redakcjo - zmieńcie ten durny tytuł bo tylko zaogniacie spory.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ES 20 8 miesięcy temuocena: 85% 

   Dokładnie tak samo zareagowałam, jak zobaczyłam te stojaki na rowery i podczas każdego spaceru do lasu myślę to samo! Zrozumiałabym, gdyby to była stacja rowerów miejskich - myślę,że byłoby wielu chętnych na przejażdżkę po lesie i zwrot roweru w drodze powrotnej. Bardzo się zdziwię, jak zobaczę, że ktoś korzysta z tych stojaków. Wyrzucono pieniądze publiczne bez zastanowienia!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 19 8 miesięcy temuocena: 58% 

   RELAX ważniejszy niż praca, rodzina, normalne życie. Rowerowcy to jakaś subkultura XXI wieku.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 18 8 miesięcy temuocena: 46% 

   No no. tyraj tyraj i nie relaksuj się, korpoludku:) Idzie weekend, uważaj, relaks 150%

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 31 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 17 8 miesięcy temuocena: 61% 

   Następny kretynizm. Tym bardziej,że ludzie raczej jada na rower do lasy ,a nie parkują swoje jednoślady zanim do niego dojadą. Patologia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 16 8 miesięcy temuocena: 58% 

   ...............poza tym niektórzy inteligenci najchętniej ,to by wjechali autem do samego lasu zamiast zaparkować przy Braci Stryjeńskich i przejść te kilkaset metrów. Przecież i tak przyszedł na spacer.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 28 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stryjenska 15 8 miesięcy temuocena: 65% 

   To nie jest ulica Braci Stryjeńskich, tylko ulica Stryjeńskich i wcale to nie byli bracia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 14 8 miesięcy temu

   Jeden z braci to Zośka!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~€&@450 13 8 miesięcy temuocena: 47% 

   Samochodziarze trują powietrze i hałasują, tam w ogóle powinien być zakaz parkowania dla blachosmrodów. Można dojść pieszo od przystanku. A stojaki dla rowerów to bardzo dobry pomysł.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 12 8 miesięcy temuocena: 59% 

   Po co stojaki dla rowerow? Mozna dojsc na piechote, tam w ogole powinien byc zakaz dla rowerów

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rolo 11 8 miesięcy temu

   pewnie że dobrze o wiele lepiej jest się wysrać jak jest poręcz do przytrzymania

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ucho od śledzia 10 8 miesięcy temuocena: 60% 

   to chyba złodzieje rowerów wylobbowali ten pomysł u burmistrzunia

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 9 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Jestem rowerzystą (m.in.), ale wg mnie pomysł chybiony. Jak ktoś dojeżdża do tego miejsca rowerem, to dalej po lesie też jeździ rowerem. Jak przyjeżdża pobiegać (bo ma za daleko dojść), to przyjazd i dojazd samochodem (nie sądzę, że spocona osoba po bieganiu będzie wyziębiać się na rowerze). Zakładam, że stojaki będą wykorzystywane marginalnie. Ucywilizowanie ostatnich 100 metrów Moczydłowskiej przed przejazdem wg mnie jest dobrym pomysłem, bo trwała tu partyzantka i dzikie rozjeżdżanie poboczy przez parkujące samochody (zwłaszcza weekendowo). Po sprawiedliwości - nie robić miejsc do parkowania dla nikogo. Parking przy Kościele wystarczy. Można spokojnie dojść spacerem. Jak będą w tę i z powrotem jeździć tędy samochody, spacerowanie będzie średnią przyjemnością.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~leonidas 8 8 miesięcy temuocena: 66% 

   Przecież kierowcy nic nie stracili. Tam legalnie auta można parkować tylkona wyznaczonych miejscach, a takowych w tym miejscu nigdy nie było.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dorota 7 8 miesięcy temuocena: 53% 

   Ja się bardzo cieszę. Wiele razy myślałam o tym, że chętnie podjechałabym pod las rowerem a potem poszła pobiegać. Do tej pory po lesie jeździłam a teraz będę mogła wybrać, co danego dnia wolę, rower czy bieganie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 6 8 miesięcy temuocena: 66% 

   Niezależnie od istoty sporu, ciekawy jestem ile osób przejeżdża przez Ursynów (bardziej lub mniej zaczadzony) po to, żeby przypiąć rower pod lasem i dalej iść pieszo (?). Jeżdżę po Lesie Kabackim o każdej porze roku, więc wiem że jak już się na rower wsiada, to aby sobie pojeździć "po tej przyrodzie" i -ewentualnie pifko w plenerze wypić, albo nawet wodę ;) Spacerowicze i biegacze mają inne priorytety, więc przemieszczają się na nogach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misiu 5 8 miesięcy temuocena: 54% 

   "- Zapomina się, że Las Kabacki jest dla wszystkich, nie tylko okolicznych mieszkańców, my z mężem przyjeżdżamy tutaj pobiegać z ul. Lanciego. Nie dostaniemy się autobusem, a nie mamy tyle siły, żeby biec do lasu przez pół zaczadzonego Ursynowa - twierdzi pani Monika. " Pani Moniko, jeżeli nie ma pani siły przejść się ten kawałek od przystanku, na który co 15 minut podjeżdża autobus, to może warto się zastanowić nad sobą i się tak nie forsować.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 4 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Co 10 min,

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 3 8 miesięcy temuocena: 44% 

   no tak, dup..e trzeba zawieźć pod sam las, a najlepiej i do samego lasu. ale żeby nie było, mam auto i bardzo lubię prowadzić, ale sorry, na wycieczkę do lasu to jadę autobusem lub metrem. Ale czego się spodziewać....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierownik 2 8 miesięcy temuocena: 62% 

   @pedalarz Luzik - program 1000 minus za wjazd za zakaz ruchu + holowanie za postój na niewyznaczonym miejscu w strefie zamieszkania

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2547 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020