REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZDM)

  Remont chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Wąwozowej nie dojdzie w tym roku do skutku. Wszystko przez nieudany przetarg.

  Do końca roku rowerzyści mieli jeździć po świeżo wyremontowanej drodze przy Wąwozowej, a piesi chodzić po nowych chodnikach. Nic z tego. Prace już na pewno nie rozpoczną się w tym roku. Wszystko przez nieudany konkurs na wykonawcę remontu.

  Pod koniec października drogowcy otworzyli koperty z ofertami. Wpłynęły propozycje od dwóch firm. Stawki prawie dwukrotnie przekroczyły budżet inwestycji. Firma Falbruk za remont odcinka między aleją KEN i Rosoła chciał 2,44 mln złotych, a Planeta - 2,43 mln. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich zarezerwował na to tylko 1,26 mln złotych, które w tym roku dostał od dzielnicy.

  - Trudno mówić o zaskoczeniu. W trakcie pandemii na pewno trudniej firmom oszacować ofertę – komentuje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

  Ursynowianie na remont ścieżek przy Wąwozowej czekają od lat. Chodnik i droga dla rowerów są bardzo zniszczone. Remont zapowiedział Rafał Trzaskowski w trakcie kampanii wyborczej dwa lata temu. Co dalej? Będzie kolejny przetarg, ale już nie w tym roku.

  - Zwrócimy się do Rady m.st. Warszawy o przesunięcie tych środków na kolejny rok i mamy nadzieję, że uda się zrealizować remont w 2021 roku – dodaje Dybalski.

  Przypomnijmy, środki na sfinansowanie inwestycji przy Wąwozowej przekazała dzielnica. Pomiędzy al. KEN a ul. Rosoła ma powstać nowa nawierzchnia drogi rowerowej, chodników, staną też wiaty rowerowe.

  ZOBACZSchemat zmian na Wawozowej. Ciemnoszare ciągi to chodniki, które zostaną na nowo wybudowane, niebieskie ciągi to nowe ścieżki rowerowe, linia przerywana to rezerwa na dobudowanie ścieżki w przyszłości, czerwone krzyżyki oznaczają likwidację starego chodnika. (na podst. projektu organizacji ruchu ZDM)

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pedalinho loco 3 2 miesiące temuocena: 62% 

   Nie wiem, no nie wiem jak pedalarze przetrwają zimę bez tej ścieżki.....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~7+6=13 2 2 miesiące temuocena: 67% 

   Nie martw się, jakoś damy radę. Będziemy po prostu dalej rozjeżdżać staruszki na chodnikach i tamować ruch na drogach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pedalinho loco 1 2 miesiące temu

   A, jak tak to spoko....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3703 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021