REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 sierpnia 2022, 13:13 komentarzy 13

  (SK)

  Nie ma chodnika i ścieżki rowerowej? Zainteresowani wychodzili i wyjeździli je sobie sami. Kiedy wreszcie wzdłuż Płaskowickiej powstanie cywilizowane przejście i przejazd?

  Brak chodnika i ścieżki rowerowej po południowej stronie ulicy Płaskowickiej to zaniedbanie z czasów projektowania Południowej Obwodnicy Warszawy. Miasto, ani dzielnica, na etapie przetargu na POW w 2013 roku, nie zadbały o to, by Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad po zakończeniu budowy tunelu zbudowała także coś nowego na powierzchni. W efekcie zamiast chodnika i drogi rowerowej po południowej stronie ulicy ciągnie się kilometrowa łąka, obok której w przyszłości ma powstać park linearny obiecywany przez władze dzielnicy.

  Park wciąż jest na papierze, jego budowa rozłożona będzie na wiele lat. Pierwszy etap - sadzenie drzew ma ruszyć jesienią. Na razie przydałyby się drogi dla pieszych i jednośladów. Miasto obiecało, że po przekazaniu ul. Płaskowickiej z powrotem w zarząd miejskich drogowców, doprowadzi chodniki do porządku i wybuduje nowe po drugiej stronie ulicy.

  O ile udało się wybudować ścieżkę rowerową między aleją KEN a Pileckiego i ogłosić przetarg na remont jeszcze w tym roku starego wysłużonego chodnika do ulicy Dereniowej, o tyle prace nad odcinkiem po drugiej stronie alei Komisji Edukacji Narodowej wydłużają się.

  Teleport na 400 metrów

  Piesi i rowerzyści nie mają już cierpliwości. Ile można nadrabiać kilometrów, przechodząc na drugą stronę ulicy, bądź  schodzić z roweru, by ominąć "teleport"?

  - Nie ma jak dojść do przystanku, a od KEN do Lanciego trzeba iść drugą stroną. Rowerem też, bo nowa ścieżka nagle urywa się. Nie dziwię się, że wiele osób chodzi przy krawędzi drogi trawą - mówi Witek, mieszkaniec sąsiednich bloków.

  Osób takich jak on musi być bardzo dużo, bo sąsiedzi z czasem wydreptali ścieżkę wzdłuż Płaskowickiej, na której nie odrasta już trawa, i którą najłatwiej - pieszo i rowerowo - pokonać przerwę między istniejącymi chodnikami i drogą dla jednośladów.

  - Jadę od Pileckiego. Piękną, nową ścieżką. Jedzie się bardzo przyjemnie. Nareszcie jest! Ale urywa się za KEN-em, a kolejny odcinek zaczyna na wysokości Cynamonowej. I co? Mam przeprowadzać rower na drugą stroną ulicy, na bardzo zniszczony chodnik? Wolę jechać tą dróżką i później chodnikiem od Lanciego - mówi Sylwek.

  Chodzi o zaledwie 400 metrowy odcinek. Kiedy drogowcy go wybudują? Chodniki i droga rowerowa stały się zakładnikami projektowanego ronda przy Lanciego. 

  Cały układ drogowy na nowo

  Drogowcy stwierdzili bowiem, a dzielnica temu przyklasnęła, że powstanie skrzyżowania okrężnego ułatwi wyjazd z tej osiedlowej uliczki, a w przyszłości także z uliczki po drugiej stronie Płaskowickiej, która zostanie wytyczona po wybudowanie w tym rejonie budynków przewidzianych w projekcie planu miejscowego - chodzi o obiekt użyteczności publicznej i bloki mieszkalne. Na razie przyszłe rondo zablokowało szybsze powstanie udogodnień dla pieszych.

  - Odcinek z rondem projektujemy. Wątpię, żeby udało się wybudować go jeszcze w tym roku - mówił nam w maju Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. Do dziś nic się nie zmieniło - projektowanie nowego układu drogowego trwa.

  Ścieżka i chodnik nie zostaną wybudowane wcześniej. - Realizacja ostatniego brakującego fragmentu, czyli od al. KEN do zakresu prac GDDKiA na wysokości ul. Cynamonowej, jest wstępnie planowana na przyszły rok - informuje ZDM.

  Chodnik i ścieżka zlikwiduje istniejący od dziesięcioleci "teleport", czyli dziurę w ciągłości chodników na Płaskowickiej. Przypomnijmy, do początku budowy POW istniał tam gęsto porośnięty skwerek, przy którym nie było chodnika. Z kolei uzupełnienie rowerowe załata ostatnią dziurę w liczącej aż 32 kilometry trasy rowerowej wzdłuż POW. Do czasu zakończenia inwestycji ursynowianom pozostaje korzystać z prowizorycznej dróżki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 69

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 32
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Niech zyje bazarek! 13 miesiąc temuocena: 74% 

   I jeszcze to piekne koczowisko przepieknych namiotow widoczne na jednym ze zdjeć. Juz nie mogę sie doczekać jak piękny park linearny będzie zaczynał się namiotami, folią i śmieciami, hmmmm cudo

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby
  • ~Antonio 12 miesiąc temuocena: 60% 

   była akcja likwidacji przedeptów, więc pora na zaoranie dzikich ścieżek

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby
  • ~TK 11 miesiąc temuocena: 100% 

   No cóż, jesli nie potrafią odebrać do dziś pasa skrętu Gandhi-Cynamonowa, to nie wymagajcie cudów...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 0 wpisy tej osoby
  • ~Znawca 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Chciałeś napisać skrętu Gandhi-Rosoła, z Cynamonową nie było nic robione.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~aster 9 miesiąc temuocena: 100% 

   Ta to skrzyżowanie to jest hit, dwa miesiące gotowe, nie mogą odebrać. Przydał by się tam jakiś większy wypadek, po 2 dniach by wszystko działało.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~Rowerem44 8 miesiąc temuocena: 53% 

   Nie dziwie się. Aż się tam prosi o ścieżkę. Jazda ulica tam nie jest komfortowa

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 19 wpisy tej osoby
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 89% 

   A kiedy będą prawidłowo oznakowane przejście dla pieszych przez skrzyżowanie ddr przy rondzie na al. KEN? Czy też jak zwykle radźcie sobie sami? Czy piesi muszą wciąż umykać przed nadjeżdżającymi rowerami z czterech stron?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 5 wpisy tej osoby
  • ~Elyts 6 miesiąc temuocena: 59% 

   Płaskowicka idealnie pokazuje priorytety sekcji rowerkowców w zdm, zeby budowac scieżki rowerowe, a chodnik moze poczekac. A tu trawa zniszczona i wszystko jest ok, ale niech tylko jakis kierowca stanie 5 cm na ziemi, to mireczek z leszkiem nie nadążają z wyciskaniem sobie wągrów ze zdenerwowania No wiec mireczku, rowerzysci mają tu psi obowiazek jechac rowerem po ulicy a nie niszczyć trawnik i policja powinna tu sadzić srogie mandaty za jej zniszczenie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 26 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 5 miesiąc temuocena: 43% 

   Płaskowicka już nie żyje nieuku. Nic nie pokazuje.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 30 wpisy tej osoby
  • ~Rowerem44 4 miesiąc temuocena: 30% 

   Eltys - do nauki marsz! To ci właśnie pokazała „Płaskowicka”!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 30 wpisy tej osoby
  • ~Rowerem44 3 miesiąc temuocena: 23% 

   @MrFrosty - idealnie w punkt!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 31 wpisy tej osoby
  • ~ORMOwiec 2 miesiąc temuocena: 40% 

   Eltys, do roboty. Stój tam i pilnuj. A jak nie będą przestrzegać prawa to zrób obywatelskie zatrzymanie. Na pewno dostaniesz medal.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 15 wpisy tej osoby
  • ~pol 1 miesiąc temuocena: 38% 

   Mniej nienawiści!!!! W tym kraju jest wszędzie tylko zaniedbana trawa zamiast porządnej infrastruktury

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 15 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.478 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022