REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Stołeczny ratusz zdecydował, że nie będzie odśnieżał podlegających mu ścieżek rowerowych. Miasto woli zaoszczędzić. Zgoła inaczej sprawa ma się w przypadku ursynowskiego ratusza, który zadba o swoje drogi dla cyklistów.

  Władze Warszawy szukają oszczędności. Dlatego w tym roku drogi rowerowe nie zostaną odśnieżone.

  - To trudny temat, czy odśnieżać, czy przeznaczyć te pieniądze na dalszy rozwój. Ale wiemy z liczników rowerowych, że nie ma dużego ruchu rowerów, można powiedzieć, że jest on znikomy – tak w rozmowie z TVN Warszawa decyzję tę tłumaczy Karolina Gałecka, rzecznik urzędu miasta.

  Dodaje również, że koszt jednorazowego odśnieżania to 100 tys. złotych. Jednocześnie przeprasza tych, którzy decyzją władz miasta czują się pokrzywdzeni.

  Rowerzystów wcale nie brakuje

  Ruch rowerowy nie jest jednak wcale taki mały. Tak twierdzi pan Krzysztof, który - z uwagi na swoją pracę - rowerem jeździ codziennie, a po swojej drodze mija innych cyklistów. Przekonuje również o zagrożeniu, jakie powoduje śnieg na ścieżce rowerowej.

  - Rowerzystów niekończących sezonu jest bardzo dużo. Odśnieżanie jest potrzebne. Jak śnieg napada, to zawsze trochę topnieje. Potem niskie temperatury zamieniają tę wodę w lód, a jazda po lodzie jest totalnie niebezpieczna – mówi.

  Na Ursynowie drogi rowerowe mają być odśnieżone. Ale tylko 3,4 km, bo tylko tyle podlega urzędowi dzielnicy. Skoro główne ścieżki pozostaną pokryte śniegiem, to po co urząd będzie odśnieżał te mniej uczęszczane? Odpowiedź jest prosta.

  - Umowa, którą przygotowaliśmy, zakładała odśnieżanie dróg rowerowych. Wcześniej nie mieliśmy żadnych sygnałów od władz Warszawy, że miasto nie będzie tego robić. Dowiedziałem się o tym niedawno z mediów – mówi Bartosz Dominiak, wiceburmistrz Ursynowa.

  "Dajmy miastu przykład"

  Jak przekonuje, urząd dzielnicy przyjrzy się sytuacji i być może podejmie decyzję, by ścieżek jednak nie odśnieżać, bo taka możliwość też istnieje. Dodaje, że dla miasta rzeczywiście jest to duży koszt. Dla dzielnicy, której podlega o wiele mniej dróg, jest to margines. Sam jednak jest za odśnieżaniem dróg dla rowerzystów.

  - Możemy zrezygnować z ich odśnieżania, ale moim zdaniem byłby to zły przykład. To sytuacja niekomfortowa, gdy pozbawiamy ludzi możliwości poruszania się preferowanym środkiem transportu. Powinniśmy zapewniać wszystkim równe warunki. Może rowerzystów jest mniej, bo nie mają jak jeździć – stwierdza Dominiak, wyliczając przy okazji ilu cyklistów przejechało właśnie nieodśnieżoną al. KEN, która podlega miastu.

  Rowerzyści, którzy napotkają na taką nieodśnieżoną ścieżkę, mogą zjechać na jezdnię. Może to jednak budzić konflikty z kierowcami. Gra w tej sytuacji jest dla wielu niewarta świeczki.

  - Ja wiem, że mogę korzystać w takiej sytuacji z jezdni, ale tamci zazwyczaj nie. Wobec tego zaraz zaczną się pretensje – dodaje pan Krzysztof, rowerzysta. 

  Stołeczny ratusz ma zamiar zaoszczędzone pieniądze wydać na dalszy rozwój infrastruktury rowerowej oraz system rowerów publicznych Veturilo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mama 36 miesiąc temuocena: 50% 

   Dopóki mogę jeździć po odśnieżonym chodniku i nikt mnie nie wygania na jezdnię ani na nieodśnieżoną ścieżkę- wszystko jest ok. Jezdze z dziećmi przyczepką rowerową do /z przedszkola. Jasne, wolałabym autem ale nie mam takiej opcji a każdy kto jako rodzic albo współpasażer jezdzil z dziećmi (więcej niż 1) w wieku przedszkolnym autobusem wie, że warto tego unikać (nie mówiąc o względach pandemicznych bo trudno dzieci zmusić do niedotykania wszystkiego i brania rąk do buzi). Siłą rzeczy nie poruszam się jak strzała i naprawdę jestem wdzięczna każdemu, kto zrobi mi miejsce - dziękuję :-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miasto 35 miesiąc temuocena: 75% 

   Szacunek dla Pani, niejaka issa musi mieć aż dwa auta żeby było jej wygodnie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pedałek 34 miesiąc temuocena: 100% 

   Póki co śnieg leżał kilka dni. Jeżeli to jest rzeczywiście taki koszt o którym mówi pani Gałecka to rzeczywiście nie ma sensu wydawać na to pieniędzy. Świat rowerowy przez to nie przestanie istnieć.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miasto 33 miesiąc temuocena: 33% 

   A stać cię na opony do blachosmroda? To po co odśnieżać ulice

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 32 miesiąc temuocena: 0% 

   A czy ja cisnę kogoś żeby odsniezal ulice? Mam 4x4 więc sram na to czy zaśnieżone czy nie.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 31 miesiąc temuocena: 100% 

   "Zgoła inaczej sprawa ma się w przypadku ursynowskiego ratusza, który zadba o swoje drogi dla cyklistów." Zgoła to dobre słowo. Aż za okno wyjrzałem. Śnieg na DDR ubity porządnie. Nie ma go na jezdni i chodnikach. DDR nie tknięta. Tyle byłoby z ratuszowych deklaracji.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pat 30 miesiąc temuocena: 25% 

   Ja w weekend miałem okazję przejechać dwa razy wzdłuż przez cały Ursynów rowerem i po dużej części ścieżek jeździło się słabo, bo zalegało na nich sporo śniegu. W takich warunkach nie ma mowy o jeżdżeniu rowerem po jezdni, tam gdzie na ścieżkach jest zsypany śnieg zostają tylko chodniki. Odśnieżanie przynajmniej ścieżek przy głównych ulicach zdecydowanie by się przydało. Jeżdżenie rowerem przez cały rok (jak np w Holandii) staje się u nas coraz powszechniejsze i miejskie "usługi" powinny się do nich dostosowywać.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 29 miesiąc temuocena: 50% 

   "Rowerzyści, którzy napotkają na taką nieodśnieżoną ścieżkę, mogą zjechać na jezdnię. Może to jednak budzić konflikty z kierowcami. Gra w tej sytuacji jest dla wielu niewarta świeczki." A jaka jest podstawa takiego twierdzenia? Z mojej lektury Pord wynika raczej przeciwna sytuacja, tzn. jak na ulicy słabe warunki, możesz chodnikiem, ustępując pieszym. A jak zawalona śniegiem DDR, to wg mnie nie ma opcji jazdy ulicą. Powinniśmy fruwać. Albo przesiadać się w samochód :-) Jakieś sugestie?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szofer 28 miesiąc temuocena: 50% 

   Przesiądź się na autobus czy tam ubera

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 27 miesiąc temuocena: 50% 

   Dziękuję za wnikliwą analizę przepisów Pord. Wiedziałem, że można liczyć na fachową poradę na tym forum.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szofer 26 miesiąc temuocena: 33% 

   Nie kombinuj

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Figa z makiem 25 miesiąc temuocena: 73% 

   Rowery zamknąć na patyk a nie szaleć po ścieżkach ,przynajmniej jest mniej tych idiotów rowerowych

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 24 miesiąc temuocena: 100% 

   Ciesz się, że jesteś anonimowy.. Moja żona dojeżdża rowerem do pracy. Jako, że tym samym ją obraziłeś, to rozbiłbym ci nos, gdybym wiedział, gdzie jest twoja jama trolla.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 23 miesiąc temuocena: 27% 

   Nie wiem po co odśnieżać ulice, da zimowe opony przecież

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 22 miesiąc temuocena: 73% 

   Niech bartosz wyciągnie z garażu ten elektryczny rower, co go zakupili w 2019 r żeby uciec z kasą na koniec roku budżetowego i da przykład innym rowerzystom.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 21 miesiąc temuocena: 34% 

   W czasie covid rower nadal jest bezpieczny, bo pozwala na dystans, a do tego zdrowy ze względu na ruch fiz. Powinny byc odsniezane, a rowery miejskie tez byc dostepne i po prostu zabezpieczone przed warunkami atm.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 20 miesiąc temuocena: 73% 

   Tak, z pewnością rower jest bezpieczny, tylko niewiele osób z niego korzysta. Nie dlatego, że ścieżki nie są odśnieżone. Przez większą część zimy w Warszawie śniegu nie mamy. Pokażcie wtedy, że jeździcie tłumnie po swoich ścieżkach, a osobiście wówczas napiszę petycje, by odśnieżać wam DDRy w pozostałe dni. Ale skoro w bezśnieżne dni jest was niewielu, to nie ma ekonomicznego sensu odśnieżać ścieżek w pozostałe dni. Sorry, nie mamy kasy tyle co Norwegia. Póki co, bo przecież Pinokio obiecał, że wkrótce będziemy mieli, więc wtedy się odśnieży, nie?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 miesiąc temuocena: 76% 

   "To sytuacja niekomfortowa, gdy pozbawiamy ludzi możliwości poruszania się preferowanym środkiem transportu." - panie Dominiak, ja lubię jeździć na łyżwach. Więc proszę, by każdego lata dzielnicowe ścieżki pokrywać lodem, bym mógł się poruszać swoim preferowanym środkiem transportu. Wystarczy ścieżki dzielnicowe, to miejskie nie muszą być, dam radę. A jak skończysz pan robić lodowisko, to zrób pan kurs ekonomii, prosty jakiś. Np. koszty vs. korzyści. No właśnie, czy można w ramach budżetu obywatelskiego zapisać Dominiaka na kurs ekonomii? Spodziewam się, że sporo osób oddałoby na to głos. Bo o kursie zielni miejskiej to nawet nie śmiałbym marzyć.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 18 miesiąc temuocena: 76% 

   "Jak przekonuje, urząd dzielnicy przyjrzy się sytuacji i być może podejmie decyzję, by ścieżek jednak nie odśnieżać, bo taka możliwość też istnieje". Tak panie wiceburmistrzu. Bardzo prosimy przyjrzec sie sytuacji. A potem jeszcze raz. A jak bedzie trzeba to i jeszcze raz. Wydawanie pieniedzy wszystkich podatników, dla tej zimowej garstki uzytkowników rowerów, nazywa sie niegospodarność. Rowerzysta moze w pelni prawa jechać odśnieżonym chodnikiem. Oczywiście z pelnym poszanowaniem pierwszeństwa pieszych.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 17 miesiąc temuocena: 29% 

   Skrobiarze szyb których nie stać na własne miejsce parkingowe podnoszą larum

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No nie 16 miesiąc temuocena: 72% 

   Co mają skrobiarze szyb do tematu odśnieżania ścieżek rowerowych? Nie rozumiem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 46 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 15 miesiąc temuocena: 71% 

   Gruza to ty masz miedzy uszami. Dyskusja o rowerach a wyskakujesz z samochodami, moze skontaktuj sie z lekarzem lub farmaceutą. Leczenie fobii i urojeń Julki50+ jest poza moimi kompetencjami.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 46 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 14 miesiąc temuocena: 30% 

   Czytaj młotku że zrozumieniem artykul: cytuje, rowerzysta napotykając nieodśnieżoną ścieżkę, mogą zjechać na jezdnię. Może to jednak budzić konflikty z kierowcami. Gra w tej sytuacji jest dla wielu niewarta świeczki. - Ja wiem, że mogę korzystać w takiej sytuacji z jezdni, ale tamci zazwyczaj nie. Wobec tego zaraz zaczną się pretensje – dodaje pan Krzysztof, rowerzysta.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 13 miesiąc temuocena: 68% 

   Teraz jeszcze młotku:))) . Podpowiem ci, zanim sie rozkrecisz dalej. Nie obraża mnie kundel który podbiega i szczeka. Moze łyknij wiec sobie julka meliski, a dla pewnosci powcieraj jeszcze tam i owdzie rumianku. A teraz przeczytaj caly artykul jeszcze raz. I co do tego jednego zdania maja skrobiarze szyb? Zwlaszcza, ze oni sobie sami skrobią i nie robia gwnoburzy o nieodsniezone drogi. Rower nie jest dla kazdego, jak sie ktos boi jechac ulica, to mozesz jechac odsniezonym (oby) chodnikiem. To jedyne co powinno byc robione. A jak cos nie pasuje to przesiadz sie do ponoc bardzo dobrze rozwinietej komunikacji miejskiej, wywalanie kasy na ddr to idiotyzm, co nawet miasto przyznaje.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 41 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 12 miesiąc temuocena: 31% 

   Fani taniego daily i gruza jak na wsi nadal w fornie, korzystam z komunikacji, do kościołks na wsi nie muszę jeździć autem bo jestem stąd, kup sobie jeszcze jednego gruza tylko nie blokuj mi chodnika bo straż założy blokadę i nie pojedziesz

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xyz 11 miesiąc temuocena: 72% 

   A ktos sie ciebie pyta skad jestes? Guano mnie to interesuje. Ale ewidentnie widac kompleksy, że z tą wsią w kółko wyskakujesz. Skąd tyle ksenofobii i szowinizmu?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 41 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 10 miesiąc temuocena: 43% 

   świta racja

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Issaa 9 miesiąc temuocena: 44% 

   Ale nieprawdę mówię?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~No nie 8 miesiąc temuocena: 76% 

   Bezsensowne marnowanie pieniędzy dla garstki użytkowników. Dyktatura grupki która wywalczyła spore wpływy. Koszty odśnieżania się dla nich nie liczą.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 60 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 77% 

   No bez jaj. Na rowerze jeżdżą teraz prawie tylko dowozy jedzenia. Zimą przy takich warunkach ruch prawie zamiera, mimo szumnych przekazów propagatorów rowerów. Nie dajmy się zwariować z tym odśnieżaniem ścieżek rowerowych gdy chodniki wymagają odśnieżania.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 65 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 miesiąc temuocena: 24% 

   usiądż przed tv i napij się wódki - tylko to potrafisz robić leniu

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 miesiąc temuocena: 71% 

   Pół, ja chodzę, a ty tylko wozisz dupę i masz pretensje do wszystkich. Dzisiaj na ulicach Ursynowa widziałem tylko 3 rowerzystów na odcinku 5 km. A wódka to chyba tobie rozum odebrała.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4174 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021