REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2013, 21:19 komentarzy 4
  Tesco na Kabatach. Jeszcze przed rozbudową...

  Tesco na Kabatach. Jeszcze przed rozbudową... (SK)

  Zarząd Dzielnicy Ursynów chce zwołania specjalnej sesji Rady Dzielnicy w sprawie ew. rozbudowy Tesco na Kabatach. Wniosek w tej sprawie jest już gotowy. Jak już informowaliśmy, we wtorek na spotkaniu mieszkańców części Kabat z Piotrem Guziałem, sporo skarg i wniosków dotyczyło właśnie tego tematu.

  Mieszkańcy obawiają się, że planowane przekształcenie hipermarketu Tesco w dużą galerię handlową zakorkuje ul. Wąwozową i al. KEN, a hałas powstający wokół galerii będzie nie do zniesienia. Wielu ludzi pytało burmistrza wprost: co dalej z planami rozbudowy, czy zamierza do niej dopuścić? Piotr Guział wił się jak piskorz - wydanie pozwolenia na rozbudowę nie należy bowiem do kompetencji urzędu dzielnicy. Obiecał jedynie, że zaproponuje zwołanie specjalnej sesji Rady Dzielnicy Ursynów, na którą zostaną zaproszeni przedstawiciele warszawskiego Ratusza oraz przedstawiciele inwestora (Tesco).

  Już dziś, podczas posiedzenia zarządu dzielnicy Guział zaproponował skierowanie do szefa Rady Dzielnicy, prof. Lecha Królikowskiego, wniosku o zorganizowanie takiej tematycznej sesji. Wszyscy członkowie zarządu poparli to stanowisko, więc wniosek został do przewodniczącego wysłany.

  Niewykluczone, że podczas takiej specjalnej sesji rady dowiemy się czegoś więcej na temat planów rozbudowy Tesco na Kabatach oraz poznamy wreszcie jasne stanowisko dzielnicy w tej sprawie. Bo choć ursynowskie władze nie mają w ręku kompetencji do wydawania pozwolenia lub zakazu budowy, to jak mogą unikają konkretnej odpowiedzi na pytanie czy są "za" czy "przeciw". Wyraźnie sondują co na ten temat mają do powiedzenia mieszkańcy Ursynowa.

  Koncepcja rozbudowy hipermarketu Tesco Kabaty pojawiła się kilka lat temu. Pierwsze plany przewidywały wybudowanie siedmiopiętrowej galerii handlowej na całej działce przyległej do obecnego marketu oraz 10-piętrową wieżę biurowo-mieszkalną. Takiego molocha nie przewiduje jednak miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Plan rozbudowy Tesco okrojono więc do czterech kondygnacji i 45.000 m2 powierzchni. Nowa wersja przewiduje także podziemny parking na prawie 2 tysiące samochodów oraz kino z 9 salami. 

  Tak ma wyglądać nowe Tesco, wg projektantów i inwestora

  Plany rozbudowy wzbudzają emocje, zwłaszcza wśród mieszkańców okolicy. Tesco jednak nie składa broni. Stara się o uzyskanie pozwolenia na budowę obiektu. Procedury ciągle się przedłużają. Terminy rozpoczęcia inwestycji były już kilkakrotnie przesuwane. 

  Warto dodać, że w tym rejonie Ursynowa nie ma galerii handlowej, a Tesco Kabaty jest jedynym marketem w dzielnicy czynnym 24 godziny na dobę. Wielu mieszkańcom dzielnicy podoba się pomysł wybudowania galerii podobnej rozmiarami do Galerii Mokotów czy Warszawa Wileńska. Najbliżsi sąsiedzi wskazują na zagrożenia. Przed władzami miasta twardy orzech do zgryzienia...

  Ankieta nie istnieje

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mariusz99 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Niech szybciej robią tą galerię zamiast Tesco. Fajnie by było pójść tak blisko do kina czy na kręgle w nowej galerii.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdziarek 3 ponad rok temuocena: 75% 

   Durny pomysl....mieszkam na Ursynowie. May Lidla, Leclerc, Real, Tesco, Biedronki, Multikino itd.... Zamiast rozbudowanego Tesco wolę park, lub boisko dloa dzieciakóW!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • pord 2 ponad rok temuocena: 43% 

   Galeria powinna być wybudowana. Czekamy na nią na Kabatach od lat. Ten szpetny market powinien stamtąd zniknąć!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kid 1 ponad rok temuocena: 63% 

   Galeria na Kabatach nikomu nie jest potrzebna , a szpetny market mozna wyremontowac ( taj jak przy Gorczewskiej) . Nikt na swiecie nie stawia takich molochow, w dodatku najnizszej kategorii, w srodku osiedla mieszkaniowego. Problem z uzyskaniem akceptacji m.in. Ochrony Środowiska z czegoś widocznie wynika ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2937 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019