REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 listopada 2021, 09:00 komentarzy 3

  (KW)

  Po wielu latach ursynowski komisariat policji przy Janowskiego doczekał się rozbudowy. W remoncie jest w tej chwili stara część budynku. Ale już teraz mundurowi, którzy przez lata pracowali w kiepskich warunkach zgodnie mówią: niebo a ziemia. A będzie tylko lepiej.

  Ursynów to ogromna dzielnica z prawie 150 tys. mieszkańców i to licząc tylko tych zameldowanych. O porządek dba tutaj blisko 200 policjantów, którzy przez wiele lat musieli gnieździć się w malutkim - jak na potrzeby Ursynowa - komisariacie przy ul. Janowskiego 7.

  Budowa nowego skrzydła ruszyła w połowie 2019 roku, trwała dwa lata i kosztowała blisko 25 mln złotych. Było warto - mówią policjanci.

  - Stary budynek był już w opłakanym stanie. Teraz warunki są o wiele lepsze. A jak się siedzi w lepszych warunkach, to też od razu człowiek lepiej pracuje - mówią ursynowscy funkcjonariusze.

  Wszystko pachnie nowością

  Wraz z nowym skrzydłem policjanci dostali również nowe wyposażenie. Wygodne krzesła, stabilne biurka, czy wreszcie komputery, które nie pamiętają poprzedniej epoki. Jak wspominają mundurowi, wcześniej na cały komisariat był tylko jeden punkt dostępu do policyjnego systemu. Teraz te czasy odeszły w niepamięć.

  Pracowałem już tutaj wcześniej. Wówczas budynek spełniał oczekiwane standardy. Od momentu kiedy opuszczałem jednostkę ponad 20 lat temu do chwili, gdy zapadła decyzja o remoncie, budynek wyglądał tak samo. W wyniku jego wieloletniej eksploatacji wiele elementów wymagało wymiany lub gruntownej naprawy. Obecny gmach trudno jest porównać z poprzednim, gdyż jest to zupełnie nowy budynek, dostosowany do obecnych potrzeb obywateli oraz policjantów. Moim zdaniem, obecnie policjanci i pracownicy cywilni realizują swoje zadania służbowe w bardzo dobrych warunkach. Do dyspozycji mają bardzo dobre wyposażenie, sprzęt i umeblowanie - mówi komendant ursynowskiego komisariatu kom. Krzysztof Pasek.

  Samo nowe skrzydło wygląda bardzo nowocześnie. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku dominują zimne i stonowane kolory, a cały budynek sprawia wrażenie dobrze zaprojektowanego i funkcjonalnego. Zainwestowano także w udogodnienia dla niepełnosprawnych, nie brakuje windy. Korytarze wydają się odrobinę klaustrofobiczne, natomiast pokoje, w których pracują policjanci, są dosyć przestronne. Docelowo - po zakończeniu remontu starej części budynku w czerwcu przyszłego roku - na jeden pokój ma przypadać dwóch funkcjonariuszy. W nowym budynku na stałe zostaną wydziały wywiadowczo-patrolowy i prewencji oraz dzielnicowi. Natomiast do wyremontowanego starego skrzydła wrócą wydziały dochodzeniowo-śledczy i kryminalny.

  Jeszcze chwilę trzeba przecierpieć

  Niewygody muszą także przeboleć mieszkańcy, którzy na razie w kolejce do załatwienia swojej sprawy na komisariacie muszą czekać... na klatce schodowej. Dyżurka z poczekalnią z prawdziwego zdarzenia znajdzie się dopiero w odnowionym starym skrzydle. Również parkowanie może być pewną niedogodnością dla interesantów - parking dla petentów będzie w pełni dostępny dopiero po zakończeniu remontu. Jednak - jak mówi kom. Pasek - mieszkańcy wykazują się zrozumieniem i nie mają większych pretensji o tymczasowe warunki.

  Dzięki rozbudowie komisariatu ursynowskim mundurowym na pewno jest luźniej i przyjemniej się im pracuje. Możliwe, że mają nawet więcej miejsca niż ich koledzy z mokotowskiej komendy. Jednak dzielnica się rozrasta, więc z czasem i policjantów będzie musiało być więcej. Czy nowe skrzydło wystarczy, żeby wszyscy się zmieścili na Janowskiego?

  - W nowym komisariacie znajdzie się miejsce dla naprawdę dużej liczby policjantów. Jednak chcielibyśmy, aby w newralgicznych miejscach dzielnicy Ursynów zostały zorganizowane obiekty będące rewirami, aby policja była bliżej obywateli oraz ich potrzeb. Wiadomo, że liczyłoby się to z kolejnymi nakładami finansowymi. Kiedyś przy ul. Belgradzkiej znajdował się nasz wydział wywiadowczo-patrolowy, ale musieliśmy oddać budynek, w którym się znajdował. Nie ukrywam, że dodatkowy budynek, na przykład na Kabatach, z pewnością by się nam przydał - stwierdza komendant ursynowskiego komisariatu.

  Będzie komenda?

  Dodatkowe budynki policji na mapie Ursynowa nie tylko pozwoliłyby odciążyć komisariat, ale dzięki nim mundurowi byliby jeszcze bliżej mieszkańców. Żeby załatwić jakąkolwiek sprawę, ursynowianie muszą jeździć na Janowskiego. O ile wysoki Ursynów jest dobrze skomunikowany, tak Zielony - zwłaszcza części oddalone od ul. Puławskiej - już gorzej. Wszystko rozbija się jednak o koszty. Podobnie jak awans ursynowskiego komisariatu na komendę rejonową.

  - Ursynów to duża dzielnica. Myślę, że zarówno terytorialnie, jak i ludnościowo spełnia wymogi do posiadania własnej komendy rejonowej policji. Ale stworzenie jeszcze jednej jednostki o takim charakterze wiązałoby się z zapewnieniem większej liczby etatów, stworzenia zupełnie innej struktury, rozbudowania wydziałów, zwiększenia liczby radiowozów, sprzętu oraz wielu innych elementów koniecznych dla funkcjonowania komendy rejonowej - zauważa kom. Pasek.

  Zapewnia również, że w razie przekształcenia budynek przy Janowskiego w zupełności wystarczy. A już zwłaszcza, gdyby do tego czasu pojawiły się dodatkowe rewiry. Na razie ursynowscy mundurowi cieszą się z tego, co mają. I nic dziwnego. W końcu czekali bardzo długo, by móc wreszcie pracować w normalnych warunkach.

  ZOBACZ JAK WYGLĄDA NOWY KOMISARIAT:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 62

  • 40
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pa-ko 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Parkowanie na Janowskiego to zmora. Tam przecież ciągnie się od lat budowa ogromnego hotelowca. Ciekawe jak będzie gdy ten wielki hotelowiec ruszy, jak będzie z dojazdem.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby
  • ~AAA 2 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Teraz to już policjanta nie zobaczysz w terenie wszyscy będą siedzieć na komisariacie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby
  • ~Fazi 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Siedzą od dawna. Od lat nie widziałem patrolu na Kabatach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5983 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022