REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Na Ursynowie nowy rok szkolny dzieci powinny powitać w nowym przedszkolu, nowym żłobku i wyremontowanych szkołach. Najwięcej obaw budzi przeciągająca się budowa przy ul. Tanecznej oraz remont toalet w podstawówce przy Małcużyńskiego. Dzielnica uspokaja, że nie ma powodów do niepokoju. 

  Przygotowania do nowego roku szkolnego idą pełną parą. Na 2 września czekają uczniowie, przedszkolaki oraz rodzice, również tych najmłodszych, którzy dopiero pójdą do żlobka. Prawie czterdzieści ursynowskich placówek oświatowych w ciągu ostatnich dwóch miesięcy była remontowana, po to, by dzieci miały lepsze warunki do nauki i odpoczynku. Miały być też gotowe dwie nowe inwestycje. Tylko jedna z nich - żlobek przy ul. Cynamonowej - została jednak ukończona w terminie.

  Dzielnica ma pozwolenie na użytkowanie budynku i na dniach stołeczny Zespół Żłobków rozpocznie rekrutację dzieci. Placówka, która od września przyjmie 150 dzieci w wieku 1-3 lat nie będzie jednak dostępna dla wszystkich chętnych. Jest to tzw. żłobek projektowy, w którym pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci, których rodzice lub opiekunowie wracają z urlopów macierzyńskich czy wychowawczych albo byli bezrobotni.

  Poślizg przy Tanecznej

  Nie ma pewności, czy uda się rozpocząć 2 września nowy rok szkolny w przedszkolu przy ul. Tanecznej. Prace początkowo miały zakończyć się w czerwcu, potem 18 sierpnia, ale pomimo ogromnego tempa robót i zapewnień ratusza, że nadał temu zadaniu najwyższy priorytet, mało realne wydaje się ich ukończenie w ciągu paru dni. 

  Termin zakończenia prac został przekroczony, powodem była konieczność zmiany trasy zasilania energetycznego obiektu. Pierwotny punkt zasilania, wskazany przez operatora energetycznego okazał się niemożliwy do realizacji z powodu nieuregulowanego statusu prawnego gruntów, przez które miał przebiegać kabel energetyczny.

  - odpowiada dzielnica na nasze pytania o powód opóźniającego się zakończenia budowy przedszkola na Tanecznej. Placówka, budowana za ponad 7 milionów złotych, ma przyjąć 175 maluchów. Teraz dzieci jeżdżą na ul. Wokalną, gdzie tymczasowo mieści się przedszkole nr 159 z Tanecznej.

  Przypomnijmy, przedszkole to miało być - zgodnie z zapewnieniami ówczesnego burmistrza Piotra Guziała - gotowe w 2015 roku. Wybrany wcześniej w przetargu wykonawca przygotował projekt budowlany, który przez zaniedbania urzędników, okazał się niezgodny z planem miejscowym. Budowę trzeba było wstrzymać - wykonawca wytoczył dzielnicy proces w sądzie. Domaga się prawie 400 tys. złotych odszkodowania za poniesione straty. Sprawa jest w toku.

  Nie udało się też na czas skończyć remontu toalet w budynku Szkoly Podstawowej nr 336 przy ul. Małcużyńskiego. Wykonawca, który podjął się prac zbankrutował.

   Pomimo wielokrotnych prób kontaktu ze strony urzędników, nie udało się z nim skontaktować. W tym tygodniu urząd wysłał do wykonawcy pismo informujące o rozwiązaniu umowy i podjął rozmowy z potencjalnymi nowymi wykonawcami

  - informuje ursynowski ratusz. Szkoła będzie jednak normalnie funkcjonować, bo zamknięte będą tylko cztery z 19 toalet.

  Poza szkołą przy Małcużyńskiego w czasie wakacji remontowano 38 innych ursynowskich placówek oświatowych. Odnawiane były m.in. kuchnie, stołówki, łazienki i place zabaw. Łączny koszt prac to ponad 10 milionów złotych.

  TAK WYGLĄDA PRAWIE UKOŃCZONE PRZEDSZKOLE PRZY TANECZNEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Autochton 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Kto z urzędu dzielnicy poniósł odpowiedzialność za wpadkę z projektem przedszkola przy ul. Tanecznej?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Można takie zapytanie przesłać do ursynowskiego ratusza w trybie zapytania o informację publiczną. Śmiało. ;-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3395 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020