REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 maja 2021, 14:52 komentarzy 68

  (SK)

  - Bazarek "Na dołku" znika z dawnej pętli na Płaskowickiej. 29 i 30 maja mają być ostatnimi dniami handlu, później kupcy mają zdemontować swoje stoiska - zawiadomił zarząd stowarzyszenia prowadzącego targowisko. Ale większość handlujących twierdzi, że pozostaje w tym samym miejscu. Wszystko wskazuje na to, że wśród kupców dojdzie do rozłamu i powstaną dwa targowiska - jedno prowadzone na terenie dawnej pętli przez nowego zarządcę, a drugie z zarządem "dołka" przy Szpitalu Południowym.

  Stowarzyszenie kupców, które od 20 lat zarządza bazarkiem "Na dołku" musi wynieść się z zajmowanego terenu.

  Pod koniec lutego stowarzyszenie wygrało licytację na dzierżawę terenu od miasta na kolejne lata z radnym Piotrem Karczewskim, swoim byłym prezesem, który postanowił odzyskać kontrolę nad bazarkiem. Oferenci tak wywindowali opłatę za dzierżawę (z 32 do ok. 90 tys. złotych miesięcznie), że ostatecznie kupcy zrezygnowali z prawa do zawarcia umowy. Zgodnie z zapisami starej umowy powinni jak najszybciej opuścić teren, ale zdecydowali się płacić podwójny czynsz karny za zajmowanie go bez tytułu prawnego.

  Stowarzyszenie czekało też na rozstrzygnięcia swoich wniosków o unieważnienie licytacji. Zarzucało Karczewskiemu, że z racji tego, że jest radnym, nie może brać udziału na wynajem mienia miejskiego. Wniosek o unieważnienie licytacji złożył zresztą także Karczewski. Zarzucał stowarzyszeniu, że przystąpiło do licytacji, mając nieuregulowane długi wobec miasta, czego zakazuje zarządzenie prezydenta stolicy, w szczegółach określające, kto może dzierżawić mienie komunalne.

  29 i 30 maja - ostatnie dni handlu na pętli

  Dziś stowarzyszenie jest już pogodzone z koniecznością opuszczenia dawnej pętli autobusowej. Wnioski o unieważnienie licytacji nie zostały uwzględnione. Miasto nakazało zwolnienie terenu, ma też prawo wysłać do kupców komornika, by ten zmusił ich do opróżnienia miejsca na podstawie oświadczenia, które wynajmujący sami podpisali.

  W sobotę zarząd stowarzyszenia kupców ogłosił handlującym, że bazarek będzie działał na pętli tylko do 30 maja, wezwał też do usunięcia stoisk i namiotów w terminie do 3 czerwca. Przyszły weekend ma być ostatnim weekendem z handlem na pętli. 

  Ale ogłoszono też, że zarząd pozyskał nowy teren dla bazarku. Jest to prywatna działka przy Szpitalu Południowym, u zbiegu ul. Pileckiego i Gandhi.

  - Podpisaliśmy umowę na trzy lata. To lepsze miejsce niż pętla - klienci będą mieli możliwość zaparkowania. Znajdzie się tam miejsce dla około 80 handlujących. Sądzę, że dwie trzecie kupców z pętli, którym to zaoferowaliśmy, pójdzie z nami - mówi Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na dołku".

  powyżej: prywatna działka wynajęta przez zarząd kupców pod "Nasz Bazarek", który ma działać od 5 czerwca. Została już ogrodzona

  Targowisko pod nazwą "Nasz Bazarek" w nowym miejscu ma ruszyć w sobotę, 5 czerwca. Ale nie wiadomo, ilu kupców dołączy do zarządu. Wśród handlujących rysuje się wyraźny podział. Duża część nie wyobraża sobie kolejnej wyprowadzki. Chce zostać przy Płaskowickiej.

  - Ja zostaję, wyprowadza się tylko "elita" związana z zarządem. Nam tego nie zaproponowano. Większość handlujących zostaje - mówi nam jeden z kupców. Na większości stoisk w niedzielę kupcy wywiesili kartoniki z informacją "Zostajemy tutaj". Inni mówią, że pojawią się w nowym miejscu.

  Rozłam wśród kupców i przeciąganie liny

  Podział wykorzystuje radny Piotr Karczewski, skonfliktowany ze stowarzyszeniem przyszły operator bazarku na pętli, który w niedzielę przekonywał handlujących do pozostania na miejscu. Twierdzi, że stowarzyszenie chce zablokować powstanie jego targowiska - temu służy manewr z wyprowadzką. W rozdawanej ulotce informuje kupców, że "nie muszą się wyprowadzać, wyprowadzić musi się jedynie zarząd stowarzyszenia. Gdy stowarzyszenie odejdzie, operatorem targowiska będą ja".

  Wraz z Karczewskim ulotki rozdawała Agnieszka Kurek, wyrzucona przed tygodniem członkini stowarzyszenia kupców.

  - Wszyscy chcemy zostać na bazarku, tylko garstka jest za zarządzem - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl i pokazuje listę 104 osób, które chcą pozostać na pętli.

  - Zarząd chce zdewastować mienie, instalację wodną, nagłośnienie, które zostały zapłacone z naszych opłat. A przecież my mamy swoją markę, swoich klientów, chcemy tutaj zostać! Żądamy, aby zarząd miał chociaż trochę honoru i odszedł. I żeby teren przejął nowy operator. Chcemy pracować i mamy do tego prawo - powiedziała Agnieszka Kurek.

  Ale spora część kupców nie ufa Piotrowi Karczewskiemu, który w przeszłości wpędził stowarzyszenie kupców w kłopoty. Obecny zarząd zarzuca mu, że zostawił organizację z potężnymi długami.

  - Ja nie wierzę w to, że Karczewski zrobi bazarek. Poza tym miasto nie dba o ten teren. Parkingu tu nie ma. Straż miejska przyjeżdża, rozdaje mandaty. W nowym miejscu będzie więcej miejsc do parkowania - mówi nam sprzedawca jabłek, który zdecydował o przeprowadzce.

  Od kilku tygodni Piotr Karczewski prowadzi kampanię przeciwko zarządowi stowarzyszenia kupców w mediach społecznościowych oraz na łamach tygodnika "Passa", oskarżając zarząd, że "pobiera haracz od kupców" oraz że "nie chce odejść". Obiecuje kupcom, którzy będą chcieli handlować pod jego zarządem, "szeroką promocję ich oferty" oraz "estetyzację" bazarku. Poprzednich swoich obietnic - sprzed przeprowadzki z ul. Braci Wagów - jednak nie spełnił.

  Klienci: Czy będzie Pan za tydzień?

  Zdezorientowani są klienci bazarku, którzy pytają sprzedawców, czy się przeprowadzają, czy nie. Rozłam wśród kupców budzi ich niepokój.

  - Mamy tu swoich ulubionych sprzedawców. Część się przeprowadza, a cześć zostaje. Dla nas nowa lokalizacja jest wygodniejsza, ale dla wielu będzie gorsza. Szkoda, że tak to wszystko przez kłótnie się zmarnuje - mówi pani Danuta.

  - Kupuję tu miód i chciałabym go nadal kupować u tego samego sprzedawcy. Żal byłoby, gdyby ci kupcy rozporszyli się po całym Ursynowie. Może bazarek powinien zostać przejęty przez miasto? - zastanawia się pani Monika, stały bywalec "Dołka".

  Taki plan istnieje, jednak dopiero po zakończeniu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy i rozpoczęciu budowy Parku nad POW. W koncepcji parku przewidziano miejsce na kameralny bazarek. Niewykluczone, że jego organizacją zajmie się jedna z miejskich spółek. Ale dojść do tego może najwcześniej za rok, dwa, jeśli nie później.

  powyżej: Zarząd stowarzyszenia kontra Piotr Karczewski - ulotki rozdawane na bazarku w niedzielę

  Do tego czasu okaże się czy dwa bazarki powstałe w wyniku rozłamu wśród ursynowskich kupców przetrwają próbę czasu i rentowności.

  Targowisko pod wodzą Piotra Karczewskiego, które może ruszyć jeszcze na początku czerwca, po zwolnieniu pętli przez stowarzyszenie, będzie obciążone gigantycznymi opłatami za dzierżawę, sięgającymi ok. 100 tys. zł miesięcznie, oraz kosztami bieżącego utrzymania. Radny musi także na wstępie, zaraz po podpisaniu umowy na dzierżawę zapłacić ok. 350 tys. złotych tytułem kaucji i dwóch czynszów. Skąd pieniądze?

  - Prowadzę cały czas rozmowy. Być może uda się zapłacić to z "górki", którą nadpłacą kupcy, poza tym jest możliwość rozłożenia tego na raty - mówi nam Piotr Karczewski. Jednocześnie obiecuje kupcom "brak podwyżek opłat handlowych".

  Z kolei przed zarządem stowarzyszenia kupców, które prze do przeprowadzki, ryzykowna operacja: testowanie nowego miejsca. Teren u zbiegu Pileckiego i Gandhi jest nieco bardziej oddalony od centrum Ursynowa, a przede wszystkim dużo mniejszy - pomieści najwyżej 80 stoisk - połowę tego co na pętli. Nie wszystkim stałym klientom "Dołka", przyzwyczajonym od dziesięcioleci do starej lokalizacji, będzie pasował dojazd czy dojście do "Naszego Bazarku". Nie wiadomo też, ilu ostatecznie kupców zdecyduje się handlować w nowym miejscu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 282

  • 58
   BARDZO PRZYDATNY
  • 27
   ZASKOCZONY
  • 25
   PRZYDATNY
  • 17
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 81
   WKURZONY
  • 69
   BRAK SŁÓW

  68Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fro 68 miesiąc temuocena: 100% 

   MOŻNA przenieść ten SYF ! , MOŻNA!!! :) Teraz czas na całkowita LIKWIDACJE syfnego bazaru!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obudź się bazarek 67 miesiąc temuocena: 100% 

   Karczewski już raz obiecał przeprowadzkę z braci Wagów do pawilonów i ładny bazarek ..... Mamił kupców do samego końca. Wtedy miał większość zarządu kupil go brakiem czynszu czy zatrudnieniem jako babcia klozetowa.... Teraz cześć baranów znowu w to wierzy. Zamiast samemu wziąć sprawy w swoje ręce bez pasożyta. A zamiast tego mógłby zrobić to dobrze i czerpać dobry zysk mało łyżka.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~protest 66 miesiąc temuocena: 100% 

   WON- BĘDZIE PROTEST LUDZIE TRZEBA SIĘ ZJEDNOCZYĆ I PRZEGONIĆ TĄ MAFIE PO JESZCZE RAZ WON

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~protest 65 miesiąc temuocena: 100% 

   WON- BĘDZIE PROTEST LUDZIE TRZEBA SIĘ ZJEDNOCZYĆ I PRZEGONIĆ TĄ MAFIE PO JESZCZE RAZ WON

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pipi 64 miesiąc temuocena: 100% 

   Na tym przyszpitalnym niby bazarku nie ma wody , prądu , sanitariatów i drogi przeciwpożarowej . Ciasta ,mięsa ,wędliny i garmażerka ze słoneczka zapewni wam elegancki rozstrój żołądka . Gdzie taki handlarz umyje rączki po załatwieniu potrzeb fizjologicznych ? Najpewniej nie umyje . Życzę wszystkim smacznego . Ten bazarek będzie takim samym niewypałem jak elektrownia atomowa w Żarnowcu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka Kazury 63 miesiąc temuocena: 0% 

   Balagan związany z bazarkiem podzieli się na dwa. Oczywiście robię zakupy na pętli autobusowej. Do nowej lokalizacji będę miała bliżej, ale bazar pod oknami szpitala to kompromitacja na całą Warszawę. Tak przy okazji - co z terenem przy Multikinie, gdzie miał stanąć Fortepian Ursynowski? Oj - dużo interesów własnych się ujawnia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WonZbazarem 62 miesiąc temuocena: 77% 

   Paszoł won z tym badziewiem na wioche!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarolinNka 61 2 miesiące temuocena: 38% 

   Czy sprzedający tam robią komuś coś złego? Uczciwie pracują w ciężkich warunkach, bo czy upał czy deszcz oni stoją na posterunku. Niesamowicie doceniam pracę takich ludzi. Zamiast przenosić czy likwidować bazarek, powinno się zrobić coś przeciwnego - zmodernizować go, ulepszyć. Poza tym kolejna dziwna sprawa - komuś zależy na tym terenie, a dokoła są same wieżowce. Czyżby ktoś chciał wybudować kolejny?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 60 2 miesiące temuocena: 74% 

   a podzielisz sie informacja gdzie mieszkasz? Napewno nie w scislych okolicach bazarku - by wtedy tak bys nie pisala. Bazarek jest potrzebny, ale to co mamy od kilku lat to jest jeden wielki chlew. W tygodni straszydlo, w weekend mamy zmasowana rzesze osob ktorzy MUSZA konieczne swoimi samochodami podjechac pod sam bazarek , nie wazne czy chodnik trawnik - ONI MUSZA. A nie widze szans aby w obecnej czy tej tymczasowej nowej lokalizacji nagle zapanowal ład i porzadek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • operator_hermitowski 59 2 miesiące temuocena: 76% 

   @KarolinNka zmodernizować i ulepszyć bazarek na pętli? Zdajesz sobie sprawę z tego co napisałaś? Pomyślałaś przez moment co wysypało Ci się spod palców? Moim zdaniem nie! Otóż pętla autobusowa z założenia ma służyć jej pierwotnemu przeznaczeniu, czyli postojowi środków komunikacji zbiorowej kończącym bieg. Mam nadzieję, że pomogłem?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 58 2 miesiące temuocena: 75% 

   a kto i za czyje pieniądze ? ma zmodernizować i ulepszyć bazarek? Kupcy przenosząc się na pętle obiecali , ze w nowym miejscu będzie lad i porządek a nawet nowe pawilony które sami sobie kupią i zorganizują normalne miejsce targowe !!!! , a jak był SYF na dołku tak jest teraz SYF na pętli! Jak dla Mnie to Bazar do całkowitej likwidacji , Ci ludzie nie potrafią się dostosować do miejskich standardów!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Truskawki po 25 zł 57 2 miesiące temuocena: 77% 

   Połączenie idealne szpital i bazar. Czy ktoś nad tym panuje? Jeżeli wcześniej zlikwidowali pętlę, autobusy stoją na ulicy tarasując przejścia dla pieszych i ruch na Płaskowickiej po to, aby zrobić na pętli bazar to nic nikogo już nie powinno dziwić. Teraz się podzielili i będą dwa bazary, a później kto wie może 3 lub 4. Może to początek tej nowej narodowej sieci handlowej?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zorro 56 2 miesiące temuocena: 82% 

   A samochody dostawcze a może i klientów będą tarasować przejazd ul. Gandhi która ma być dolotówką do POW. A śmieci będą lądować za ogrodzeniem w Szpitalu Południowym. Takie rzeczy tylko w Polsce.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 27 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 55 2 miesiące temuocena: 75% 

   MOŻNA przenieść ten SYF ! , MOŻNA!!! :) niedługo sami się zlikwidują :D , stawki wolnorynkowe za powierzchnie targowa ich wykończa !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 54 2 miesiące temuocena: 52% 

   Człowiek ze wsi wyjdzie, ale wieś z człowieka nigdy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Earthling 53 2 miesiące temuocena: 86% 

   Prowincja to stan ducha a nie miejsce zamieszkania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ナシイバナシュカナシュ 52 2 miesiące temuocena: 72% 

   a na zdjęciu "szanowni klyjęci" .... *facepalm!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 51 2 miesiące temuocena: 57% 

   plebs..

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~młot na głupców 50 2 miesiące temuocena: 58% 

   Polskie społeczeństwo nie składa się wyłącznie z korposzczurów, którzy właśnie zostali wywaleni ze śmieciowego stanowiska na zbity pysk i z rozpaczy klepią durne posty w swoim Huaweiu. Polskie społeczeństwo to np. ogromna rzesza bardzo ciężko pracujących rolników, którzy nie żebrzą o śmieciowe umowy, ale są biznesmenami na wolnym rynku produktów rolnych, którzy potrafią planować, produkować, sprzedawać i zarabiać. Zostawić takiego bezrobotnego korposzczura samego w przeciętnym gospodarstwie rolnym, w którym hoduje się wiele zwierząt i uprawia różne gatunki roślin i przyjechać po tygodniu... Masakra!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~Jan 49 2 miesiące temuocena: 10% 

   To akurat fonetycznie trochę pasuje do praskiej gwary i mi się podoba. Pisowni szukaj w słowniku a nie na bazarze panie mądry.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 48 2 miesiące temuocena: 50% 

   To tak samo jak ciebie zostawić w biurze, też by była masakra - młocie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ul.Polaka 47 2 miesiące temuocena: 79% 

   Mam nadzieję, że bazarek z pętli szybko wyniesie się do końca. Zniknie wreszcie też odgłos tej megafonowej szczekaczki, która potrafi w niedzielny poranek już komunikaty nadawać z charakterystycznym dźwiękiem inicjującym...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 46 2 miesiące temuocena: 74% 

   Doskonała lokalizacja, nie ma co... Ale mam jeszcze lepszy pomysł. Proponuję przenieść bazar pod krematorium koło jakiegoś cmentarza.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co na to Burmistrz? 45 2 miesiące temuocena: 78% 

   Sprzątnąć wreszcie pasiaste budy z centrum Ursynowa! Przenoszący się kupcy widzą bezsens i brak perspektyw obecnej lokalizacji (brak miejsc parkingowych, naloty straży miejskiej, brak szans na długoterminowy rozwój). Szkoda, że "nasz" Burmistrz tego nie widzi i wspiera radnego Karczewskiego w kontynuacji tego syfu- na zmianę estetyki nie ma co liczyć- jak wyglądał bazar za czasów władania r. Karczewskiego wszyscy sąsiedzi pamiętamy. A to właśnie przez poprzedni bazar nie ma teraz fragmentu chodnika wzdłuż KEN i trzeba chodzić przez przystanek, żeby dojść do przejścia dla pieszych na rodzie Krahelskiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 44 2 miesiące temuocena: 69% 

   Tylko na Ursynowie burmistrz działa na szkodę mieszkańców, a w interesie handlarzy towaru z Bronisz i deweloperów.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 31 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 43 2 miesiące temuocena: 41% 

   w wielu miastach zachodniej Europy sa takie weekendowe bazary - tylko Polak wyżej doope ma niż sr_a...oraz razi to wioche przybylą do miasta ...bo, niewatpliwie, kojarzy sie z jego dzieciństwem, kiedy wrzucał kartofle na fure, żeby zawieźć do miasta. A teraz, qrna, ynteligencik w garniaku... - robiacy zakupy wyłącznie w markecie, z przemysłowego rolnictwa

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 42 2 miesiące temuocena: 75% 

   Zostało tylko półtora roku handlu na pętli bez możliwości przedłużenia ,więc o co ta walka ?Sąsiedzi z Polaka jeszcze trochę i odpoczniemy od tego s...u . Pozdrawiam

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co na to Burmistrz? 41 2 miesiące temuocena: 84% 

   Pan Burmistrz powinien trochę pomyśleć, co zostawi po sobie na Ursynowie. Czy to będą paździerzowe, pasiaste bazary jego imienia, czy może zadbał by o powstanie ekologicznych terenów zielonych nad tunelem POW. Nie musi to być zaraz fantazyjny Park Liniowy, wystarczy zadbany teren zielony z nasadzeniami finansowanymi z budżetów partycypacyjnych czy innych środków zdobytych ponad podziałami. Podobno jest główny Ogrodnik na Ursynowie- miałby pole do popisu. Czy jak zwykle sto wymówek dlaczego się nie da Panie Burmistrzu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 26 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 40 2 miesiące temuocena: 77% 

   Bazarek pod szpitalem? Kto na to pozwolił?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 39 2 miesiące temuocena: 17% 

   Najwyraźniej się drogiej redakcji HU tzw. trzy siódemki pomyliły z wekslem. Albo pomieszały jej się roszczenia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan Sławek 38 2 miesiące temuocena: 25% 

   Kińczyk mącił, szczuł jednych na drugich to teraz takie są rezultaty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 37 2 miesiące temuocena: 11% 

   Rezultaty są takie, że redakcja HU nie wie, o czym pisze i instytucje prawne jej się mylą? Z logicznego punktu widzenia zdanie "jeżeli Kińczyk mącił i szczuł, to redakcja HU nie odróżnia tzw. trzech siódemek od weksla" jest prawdziwe, ale czy sensowne?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DuzaGosia 36 2 miesiące temuocena: 92% 

   Małgosia - szczuł? Gdzie? Ja widzę, że po prostu opisuje. Gosia - zmień dawkowanie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ul. Polaka 35 2 miesiące temuocena: 82% 

   Przeceniacie możliwości redakcji mi się wydaje. To już nie można jakiegoś tematu poruszać, jak komuś on nie wsmak? Czy odróżniacie fukcję informacyjną? Jeśli ktoś pisze o czymś, niekonicznie jest za czy przeciw - warto to przyswoić.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 34 2 miesiące temuocena: 84% 

   ha ha to jest właśnie polsza! jeden wielki meksyk, teraz śmietnik bazarowy będzie w dwóch miejscach ha ha

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U la la 33 2 miesiące temuocena: 66% 

   P . Karczewski skłócił i podzielił kupców . Pazerny radny od afer i siania fermentu . Gratulacje dla Naszego Ursynowa , że mamy takiego wspaniałego radnego , żal ludzi którzy oddali na Niego głosy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wielki Brat 32 2 miesiące temuocena: 63% 

   OBYWATELE I OBYWATEKI LUDU PRACUJĄCY STOLICY A W SZCZEGÓLNOŚCI URSYNOWA NASZ ZAUFANY TOWARZYSZ NIESTRUDZONY samorządowiec WIELCE SZANOWNY pan PIOTR KARCZEWSKI W NIE ZROZUMIAŁYCH DLA NIEGO OKOLICZNOŚCIACH MA MOŻLIWOŚĆ ZREZYGNOWAĆ Z MANDATU RADNEGO I STAĆ SIĘ WRESZCIE BOGATYM CZŁOWIEKIEM I NIE BĘDZIE MUSIAŁ LICZYĆ NA KIESZONKOWE OD Ż O N Y . DLATEGO TEŻ ZWRACOMY SIĘ DO WAS OBYWATELE I OBYWATELI URSUNOWA O J A Ł O M U Ż NĘ DLA pana RADNEGO ' BEZ WASZEGO WSPARCIA WSZYSTKIE PLANY pana PIOTRA LEGNĄ W GRUZACH POTRZEBA TYLKO 350 TYSIĘCY ZŁOTYCH POLSKICH , KOCHANI KUPCY POMÓŻCIE SPEŁNIĆ MARZENIE O BOGACTWIE pana piotra karczewskiego.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 31 2 miesiące temuocena: 52% 

   Wielki Brat ? raczej mały gównojad z kręgu propagandy obecnego zarządu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 30 2 miesiące temuocena: 43% 

   Polanowski zaproponował 40 miejsc swoim uległym i bezgranicznie w nim zakochanych lizusach . A 40 miejsc to nie jest nawet 1/4 obecnego stanu. I jeszcze jedno . Cała infrastruktura na obecnym bazarku była finansowana z pieniędzy kupców , także Polanowski łapy precz od cudzej własności. Twoja prezesura to dno ,muł i wodorosty .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 29 2 miesiące temuocena: 100% 

   czy zostanie zabrany przyszpitalny parking, który byłby wykorzystywany przez szpitalnych 'interesantów'??

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 28 2 miesiące temuocena: 90% 

   Parking dla klientów będzie płatny.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 27 2 miesiące temuocena: 86% 

   Proponuję CAŁY TEN BAJZEL przenieść na ul. Mandarynki... skoro taki fajny ten bazar.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Malcolm 26 2 miesiące temuocena: 29% 

   Tobie debilu pod dom przenieść ten syf! Od Mandarynki się odpi.....ol!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tańcowały dwa włodarze 25 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jeden na ul. Manadarynki, a drugi na ul. Nowoczesną.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 24 2 miesiące temuocena: 86% 

   I taki bajzel zapewnił nam burmistrz Kempa... Ten, który powinien dbać o nasze mienie, załatwił kilkuletni syf i dewastację dzielnicy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zacnie 23 2 miesiące temuocena: 75% 

   Bedansie rozkladac przez szpitalem jak pokazane na zdjeciu? Hehe dobra miejscowka. Zacna.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wsn 22 2 miesiące temuocena: 86% 

   Ale wiocha.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 21 2 miesiące temuocena: 26% 

   Bazarek zostaje na starym miejscu a przenoszą się wybrańcy zarządu ( dupowłazy) . Zarząd wpuścił w kanał część kupców bo to taki zarząd co dba tylko o swoje interesy i wybranej grupki cwaniaków. My normalni zostajemy w tym samym miejscu ale z innym prezesem .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 20 2 miesiące temuocena: 79% 

   nie chcemy żebyście byli w tym samym miejscu ,to nie jest miejsce na bazar my z tego osiedla chcemy park a nie bazarowe śmietnisko

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 53 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alem 19 2 miesiące temuocena: 13% 

   MELA może nie mów 'my'.. ja też mieszkam przy tym bazarze i mi pasuje..

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zorro 18 2 miesiące temuocena: 82% 

   I tak będziemy mieli kolejny zasyfiony kawałek Ursynowa. Przecież tam nie ma żadnej infrastruktury. Skończyć wreszcie z tą hecą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 17 2 miesiące temuocena: 74% 

   niech się z tamtą wynoszą a na tym bardzo proszę o park

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 16 2 miesiące temuocena: 85% 

   Będziesz mieć park . po 2023 w postaci wieżowca .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 34 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Handlujący 15 2 miesiące temuocena: 63% 

   A dlaczego już teraz Karczewski twierdzi, że zostając z nim,będziemy musieli mu płacić min.2500zl pensji? A co to - rekompensata za mandat? A mało mu jeszcze?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~15 14 2 miesiące temuocena: 41% 

   Bo Karczewski to facet z klasą a nie jak ten obecny prezesik -spec od robieni ludzi w konia i brania kasy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 13 2 miesiące temuocena: 25% 

   Bo trzeba będzie nadpłacić, żeby Karczewski miał za co zapłacić 350.000 i to wy zapłacicie handlujący a nie on .

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~buc 12 2 miesiące temuocena: 47% 

   Proponuję ich przenieść do Parku Motyli...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 11 2 miesiące temuocena: 37% 

   jestem "za"...Przynajmniej bedę miec blisko i zero problemow z parkowaniem. A "park motyli" i tak nikomu nie sluzy, bardziej przysłuzy sie weekendowy bazarek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedawno skończyłem odsiadkę 10 2 miesiące temuocena: 75% 

   Łapy precz od parku motyli. Gdzie my z kumplami spod celi byśmy żłopali wódę, jakby tam zrobili bazar? A tak to mamy altankę, pijemy z gwinta obok przedszkolaków i jest git.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olaboga 9 2 miesiące temuocena: 80% 

   Niektórzy lubią latać samolotami ale to nie znaczy że chcą mieć pod domem lotnisko Obecny stan bazarku jest żałosny i wygląda jak.... ekhmmm... przez te stragany i jakaś budowlaną samowolkę nie może tam się dostać żadna maszyna sprzątająca i lata gość z miotłą który rozmazuje owoce po asfalcie \(°o°)/

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 8 2 miesiące temuocena: 12% 

   no ale to lotnisko GDZIEŚ musi byc, bezmyslna Ola dla boga..Chyba ze masz na mysli lotnisko dla baranow....gdzie trzeba (jednak) dojechać kilkaset km... - ale to tylko dla baranow. Normalny człowiek woli lotnisko w swoim poblizu. "Maszyna sprzatajaca"???odbilo ci, Ola dla boga?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 7 2 miesiące temuocena: 64% 

   Cóż, bazar w mieście nie ma racji bytu. Kiedyś były targowiska, niektóre całkiem fajne, jak na Polnej, ale to już nie te czasy. Jest milion żabek i setki ukraińskich mobilnych straganów. Szkoda czasu na takie bazarki, no ale niektórzy to traktują jak sport, albo chodzą tam przez sentyment.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan bazarek 6 2 miesiące temuocena: 82% 

   A dlaczego Karczewski dalej pełni mandat. Czemu się dziwić,że PIS wygrywa z PO, skoro w PO takie przekręty.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 2 miesiące temuocena: 44% 

   PISlamisto. Spójrz na przekręty swojego uzurpatora z Żoliborza. Mówią ci coś dwie wieże ?????? Na tacę już dałeś cwaniakowi z Torunia,żeby nie musiał mówić ,że nowe limuzyny dostał od bezdomnych?????? Patologia

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojciech 4 2 miesiące temuocena: 79% 

   A nie mozna ich przeniesc na parking przed blokami na Kazury, pomiedzy Pileckiego a Stryjeńskich? Duzo przestrzeni, dobry punkt, wszyscy sie zmieszcza. Parku i tak tam nie bedzie, bo i tak to wszystko wybetonowali pod parkingi

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ros 3 2 miesiące temuocena: 64% 

   Sam się człowieku tam przenieś...nikt ich tu nie chce...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 2 2 miesiące temuocena: 86% 

   O, to to. Skoro nie chcą przedłużenia Belgradzkiej do Pileckiego wokół górki Kazurki to na miejscu tych betonowych parkingów niech powstanie bazarek.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 1 2 miesiące temuocena: 94% 

   Likwidacja przez pączkowanie. Nowy Ład

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4078 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021