REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Potrzeba czy fanaberia? To pytanie od początku towarzyszyło powstaniu miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży przed urzędem dzielnicy. Po kilku tygodniach ich funcjonowania sprawdziliśmy, czy ursynowianki z nich korzystają. 

  Koperty namalowano z inicjatywy radnej miejskiej Renaty Niewiteckiej, która zwróciła uwagę, że kobiety mają już takie miejsca na parkingach galerii handlowych, więc nie ma powodu, żeby nie było ich przed urzędami dzielnic. 

  Na Ursynowie miejsca dla ciężarnych zostały wyznaczone tuż przy wejściu do urzędu dzielnicy, od strony parkingu, po lewej stronie, obok istniejących 3 miejsc dla rodzin z dzieckiem. Są szersze niż standardowe miejsca postojowe, dzięki czemu paniom łatwiej jest wysiąść z samochodu.

  Miejsca widać z daleka - na różowym tle namalowana jest postać kobiety z ciążowym brzuchem. Podobna sylwetka jest na stojącej obok tablicy informującej "Parking dla kobiet w ciąży".

  Podczas naszej dzisiejszej, porannej wizyty przed ratuszem oba miejsca były puste. Czy tak jest zawsze, to najlepiej wiedzą pracownicy ochorny, którzy na co dzień obserwują, co dzieje się m.in. na parkingu.  

  - Korzystają z tych miejsc kobiety ciężarne i to często. Widziałem nie raz, że są zadowolone, że nie muszą szukać miejsca, tylko mogą zaparkować przed drzwiami ratusza. Nie spotkałem się z tym, żeby jakiś mężczyzna postawił tam samochód. Ludzie się pilnują - mówi pracownik ochrony ursynowskiego urzędu dzielnicy. 

  "Wstyd panowie"

  Pomysł parkingu tylko dla kobiet w ciąży nie wszystkim jednak się podoba. Spotkał się m.in. z krytyką na portalu DzielnyTata.pl, gdzie zarzuca się tej inicjatywie łamanie konstytucyjnej równości kobiet i mężczyzn.

  - Słyszałam, że niektórzy to krytykują, niestety sami mężczyźni. Gdyby to oni zachodzili w ciążę, to uchwaliliby takie prawo, że mieliby dla siebie cały parking, a nie tylko dwa miejsca. Wstyd panowie - denerwuje się pani Dorota. 

  Wprawdzie miejsc parkingowych dla ciężarnych nie ma w przepisach o ruchu drogowym, ale jest w regulaminie  parkingu i jeśli zaparkuje tam osoba nieuprawniona zarządca może wezwać straż miejską. 

  Po wakacjach, na ratuszowym parkingu pojawią się też dwa miejsca postojowe z ładowarkami dla samochodów elektrycznych. To realizacja projektu z budżetu obywatelskiego. Pod koniec roku, po zakończeniu budowy domu kultury, parking zyska drugi wjazd i wyjazd od strony ul. Gandhi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~profesorBI 9 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Zaszła w ciąże to ma. Z jakiej racji ma się jej coś należeć?! My osoby LGBT+ jesteśmy dyskryminowane, wykluczane i pomijane w każdym aspekcie także na Ursynowskim poletku! Czemu nikt dla nas nic nie robi?! Czemu miasto nie organizuję potańcówek dla osób o innych orientacjach? Czemu nie prowadzi warsztatów z tolerancji i afirmacji zachowań nie heteronormatywnych w szkołach i przedszkolach?! Taka postępowa nasza władza jest. Wszyscy na pasku proboszczów!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 8 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Do wszystkich Panów tak niechętnych tej inicjatywie "pomocowej". 1. Panie w ciąży są za waszą sprawą. 2. Ta inicjatywa wybiega na przeciw związkom jednoplciowym. Bo kto zabroni im imitować ciążę ? A w ogóle to Panowie wstyd i żenada, że czynicie larum w tak dobrej sprawie. Kiedyś już dopinano ciężar ciąży Panom, którzy uważali, że to nic dla kobiet nie znaczy w codziennym ich trudzie. I potem żaden z tych Panów, co zakosztował tej "sielanki" już nie mówił głupot.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwer 7 11 miesięcy temuocena: 88% 

   Przesada. Po pierwsze ciąża to nie choroba, po drugie ile ciężarnych kobiet załatwia sprawy w tym samym momencie? A dla mężczyzn z homorojdami też będą? Potem dla rudych, łysych, z prostatą, odciskami, bólem kolan, na kacu? Przy moim bloku jest 8 miejsc dla niepełnosprawnych, z czego czasami, jedno jest zajęte. Kiedyś były 4, ale że były puste zrobili 8. Czy jest sens aby stały puste?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ewka 6 11 miesięcy temuocena: 83% 

   A czy to ktoś sprawdza? Wystarczy,że jakaś grubsza pani do około 40 +/- założy luźną sukienkę i może sobie parkować do woli i niekoniecznie załatwiać sprawy w urzędzie. Zaawansowana ciąża to stan przejściowy. Ile razy taka pani przyjdzie do urzędu? A coraz jest mniej parkingowych dla zwykłych obywateli.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 5 11 miesięcy temuocena: 43% 

   Dajcie ludzie spokój, macie dosłownie problemy pierwszego świata. Cieszę się, że są takie miejsca. Nie uważam tego za jakieś przywileje. Przywileje to mają górnicy, cwaniaczki w KRUSie, sędziowie, politycy, kościół, rolnicy, patologia na socjalu, mundurowi - tak można jeszcze wymieniać. Parking dla ciężarnej jest w moim odczuciu jakimś cywilizacyjnym gestem - a może jej przez chwilę lżej będzie? Zaraz podniosą się głosy, że szpitale położnicze to enklawy dla kasty uprzywilejowanych - wszak to tylko dla ciężarnych, a miejsca te mogły być przeznaczone dla wszystkich! A plac zabaw? Toż to miejsce zabrane ogółowi i oddane tylko dzieciom i ich opiekunom! Pragnę dodać, że metro podjeżdża dosłownie tuż obok ratusza, nie-ciężarni mają dogodny transport. Za kinem jest też P&R.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 4 11 miesięcy temu

   Poczytaj najpierw zasady korzystania z P&R. Nie każdy może z tego korzystać kiedy chce, więc ta rada jest mało przydatna. Poza tym nieciężarny też może być zmęczony po iluś godzinach pracy, a musiec coś załatwić w urzędzie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~toja 3 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Nie jestem mężczyzną, a też uważam, że kolejne koperty dla uprzywilejowanych to zły pomysł. Podoba mi się to, co ktoś gdzieś zaproponował: wspólne koperty dla uprzywilejowanych, czyli dla niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, osób z małymi dziećmi itp. Wszyscy razem na tych specjalnych kopertach i wtedy może być ich nie dwie, tylko np. 4. I tak na pewno nigdy nie jest tak, że jednocześnie zajęte są wszystkie koperty.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maggie 2 11 miesięcy temuocena: 13% 

   Proponuję naturę oskarżyć o nierówność. Przecież jakby jakiś mężczyzna był w ciąży to spokojnie mógłby na tym miejscu zaparkować. Albo proponuję żeby zachować poprawność, nazwać to miejsce parkingowe po prostu "miejscem dla ciąży". Wtedy każdy kto jest w ciąży będzie mógł skorzystać. Nawet ksiądz.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielone mazowsze 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Mezczyzni moga byc w ciazy urojonej - powinno wystarczyc do parkowania.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3496 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020