REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2021, 09:12 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Ursynów dołącza do akcji "Różowe skrzyneczki". W szkołach i miejscach publicznych wkrótce pojawią się pojemniki z bezpłatnymi środkami higieny dla kobiet, ruszy też akcja edukacyjna w szkołach na temat miesiączkowania.

  Różowa Skrzyneczka to oddolna inicjatywa kobiet w całej Polsce, której celem jest walka z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym, a także zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. 

  W Warszawie rusza właśnie pilotaż akcji. W 114 miejscach - m.in. szkołach, domach kultury, bibliotekach i ośrodkach sportu można skorzystać ze środków higienicznych. 

  - O  miesiączce wciąż mówi się̨ za mało i nierzetelnie, a to prowadzić może do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie może być tak, że w XXI wieku dziewczynki opuszczają̨ zajęcia szkolne przez to, że nie mają podpaski bądź wstydzą się o nią poprosić - mówią pomysłodawczynie Różowej Skrzyneczki. 

  Na Ursynowie na razie jedna skrzyneczka

  Do akcji dołącza także Ursynów, apelowały o to niedawno lokalne radne. 

  - Różowa skrzyneczka pojawi się w placówkach oświatowych, ale też w budynku urzędu, bibliotekach, domach kultury, Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji. Planujemy również nawiązać współpracę m.in. z organizacjami pozarządowymi, działającymi na rzecz poprawy sytuacji kobiet - poinformował urząd dzielnicy.

  Inicjatywa nie ogranicza się tylko do udostępniania bezpłatnych artykułów higienicznych. Od września w warszawskich szkołach, w których pojawią się różowe skrzyneczki, przeprowadzone zostaną zajęcia edukacyjne na temat menstruacji.

  Miasto uruchomiło cyfrową mapę lokalizacji, w których znajdują się skrzyneczki. Będzie ona na bieżąco uaktualniana o kolejne adresy. Na razie. na Ursynowie zaznaczony jest jeden punkt - biblioteka przy ul. 6 sierpnia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 109

  • 55
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 22
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Olgierd Z 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Tylko pokolorujcie, albo inaczej oznaczcie te produkty dla Pań - mogę się założyć, że będą potem krążyć na allegro, albo OLX. Druga sprawa - ktoś zwrócił uwagę - dlaczego w bibliotekach nie ma toalet?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • next_door_neighbour 5 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Niech mi ktoś powie gdzie się podziały te wszystkie hasła moje „ciało moja sprawa”, albo „moja cipka moja sprawa”, gdy przychodzi do płacenia. Na po prostu XD.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • next_door_neighbour 4 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Kolejny bez sensu przywilej, sprzeczny z równością płciową. Każdy będzie musiał na to płacić a skorzysta jedynie połowa. Gdyby ktoś wpadł na pomysł i walczył z ubóstwem „barberskim” (niebieskie skrzyneczki z maszynkami i żelem do golenia), to by to wywołało wielkie oburzenie. Cytując klasykę jak państwowe czyli niczyje, hulaj dusza piekła nie ma, jak daleko jeszcze musimy zabrnąć w socjal żeby się okazało że to nie mam sensu…

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna W. 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Genialny pomysł zwłaszcza w bibliotekach na Ursynowie, które nie maja toalet dla czytelników. Nasze społeczeństwo nie dorosło do tego typu form pomocy. Pokazują to jadłodzielnie i podzielnie z których ludzie kradną na handel i ciągle się kłócą.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rule_of_law 2 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Cieszę się z zajęcia się tematem "ubóstwa menstruacyjnego", ale gdyby radni mogli się zająć jeszcze innymi ważnymi dla mieszkańców tematami, wynikającymi z kompetencji jednostek samorządu terytorialnego, byłoby naprawdę super!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 6 miesięcy temuocena: 57% 

   Ważne że religia jest w szkole, a nie tam.. ;)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5067 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022