REKLAMAA1 StrefaDiet G4 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 czerwca 2021, 16:52 komentarzy 44

  (Greta Sulik)

  Przepychanek i krzyków nie było, było za to dużo mniej klientów. Kupcom z bazarku "Na dołku" udało się wejść na teren dawnej pętli autobusowej, po opuszczeniu go przez stowarzyszenie, które zarządzało targowiskiem od 20 lat. Rozwód był cywilizowany, choć nie obyło się bez drobnych utrudnień. Działalność rozpoczął dziś także nowy bazarek przy Szpitalu Południowym.

  Na Ursynowie przybyło targowisk. Po konflikcie o teren przy Płaskowickiej, który Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku" zajmowało od trzech lat, część kupców związana z tą organizacją, wyniosła się z "Dołka". Wynajęli prywatną działkę przy Szpitalu Południowym, na której stanęły dziś namioty ze stoiskami.

  "Nasz bazarek" w zamyśle jego prezesa Marka Polanowskiego miał być bardziej uporządkowany i czystszy niż ten na pętli. Klienci to potwierdzają, jednak wskazują na złą nawierzchnię i mimo wszystko słabą estetykę miejsca.

  To jest nieutwardzone, nie ma tu dobrego dojazdu, nie ma parkingu. To powinno przypominać XXI wiek, powinny być jakieś stałe budynki, a nie znowu takie jakieś byle co - oceniał jeden z klientów.

  Innym miejsce przypadło do gustu. Ich zdaniem największą zaletą nowego targowiska są szerokie alejki. - Ci kupcy, u których robię zakupy przeszli tutaj, więc jestem zadowolony. Byłem dziś na obu bazarkach i dostrzegam potencjał tego miejsca - stwierdził jeden z mieszkańców Ursynowa.

  Niektórzy sprzedawcy smucą się, że nie ma wśród nich ich koleżanek i kolegów z pętli. - Uważam, że nie powinniśmy się dzielić. Wszyscy powinni być razem - mówi jedna ze sprzedawczyń jabłek. 

  Szczerze? Nawet w najmniejszym stopniu nie żałuję, że ich tu nie ma. Tu jest grupa ludzi, która chce pracować i jest jednością. Tutaj nie ma skoczków - dodaje sprzedawca sadzonek i kwiatów.

  W sobotę pracował także "Dołek", którego kupcy nie mają tytułu prawnego do zajmowania terenu dawnej pętli. Formalnie wciąż zarządza nim Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "na Dołku" z prezesem Polanowskim na czele. Kupcy, którzy się nie przenieśli i liczą na rychłe przejęcie terenu przez radnego Piotra Karczewskiego - w przeszłości również prezesa stowarzyszenia, obecnie skonfliktowanego z jego władzami - obawiali się, że nie zostaną wpuszczeni na swoje miejsca.

  - Był mały kłopot z otworzeniem bazarku. Bazarek miał być zamknięty, ale pan Karczewski był na miejscu i jakoś udało się otworzyć tę bramę. Dużych krzyków nie było - tak otwarcie relacjonuje nam handlarka.

  Nie obyło się jednak bez drobnych utrudnień. W budce, w której sprzedawcy dotychczas korzystali z toalety, stanął ochroniarz i nie wpuszczał ludzi do środka. Kupcy, którzy mają swoje stragany od strony al. KEN, musieli iść na drugi koniec bazarku do toi-toi. - Drzwi są zamknięte, nie mamy gdzie się załatwić. Nie wiem kto dał polecenie, aby zamknąć ubikacje. Toi-toiki są daleko. Nowy prezes zamówił ich więcej, aby stały i tutaj. Co im przeszkadzała otwarta łazienka tu w pawilonie, to ja nie wiem - żali się kwiaciarka.

  Na obu bazarkach zauważalna dziś była niska frekwencja. Wygląda na to, że wraz z kupcami podzielili się także klienci.

  - Niepotrzebnie się tam przenoszą, byłoby lepiej jakby wszystko było w jednym miejscu. Ludzie się tu przyzwyczaili. Ja tam niby mam bliżej, ale wolę tutaj - ocenia stała klientka "Dołka".

  - Nie ma moich rurek z kremem, ulubionych słodyczy i soków - narzekała inna klientka.

  "Dołek" ma zostać oddany przez Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów dopiero 11 czerwca. Radny Karczewski, który ma prawo zawrzeć z miastem umowę na dzierżawę terenu dawnej pętli na dwa lata chciałby jak najszybciej zawrzeć kontrakt. Ale wszystko wskazuje na to, że również za tydzień kupcy będą zajmowali teren bez tytułu prawnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 102

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 34
   BRAK SŁÓW

  44Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fro 44 13 dni temuocena: 76% 

   MOŻNA przenieść ten SYF ! , MOŻNA!!! :) Teraz czas na całkowita LIKWIDACJE syfnego bazaru!

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aga1 43 13 dni temuocena: 50% 

   I szczury teraz pod szpitalem - fajnie

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Badadż 42 13 dni temuocena: 100% 

   Mniej klientów, przypadek? Nie sądzę, długi weekend.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Kazimierz 41 14 dni temuocena: 68% 

   Polecam wszystkim spojrzeć dziś na piękny widok przy nowym szpitalu południowym. Paskudne namioty i fruwające papiery, pozostawiane. Szpital i bazar w bezpośredniej bliskości, kto na takie coś wydaje zgodę? Dzieciom pod blokami zabrania się grania w piłkę i biegania po trawnikach bo są głośne, a tu ulica przelotowa za chwilę dojazdowa do obwodnicy i bazar z parkującymi autami, latającymi papierami i paskudnymi namiocikami.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don_develop 40 14 dni temuocena: 67% 

   Działka pod szpitalem jest prywatna. Na jakiej podstawie zamierzasz zabronić organizacji tam bazarku? W jaki sposób jego funkcjonowania zakłócić może pracę szpitala? T

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pipi 39 14 dni temuocena: 47% 

   Ten niby bazar działa nie legalnie . A ci sprzedawcy to elita cwaniaczków z różnych bazarów z Warszawy. Z bazaru na dołku przeszło 20 lizusów Polanowskiego . Ciekawostka , że wszystko jest tam droższe niż na dołku i jest tak zorganizowane , aby nie mieli między sobą konkurencji. Zwróćcie na to uwagę i zastanówcie się od kogo kupujecie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don_develop 38 14 dni temuocena: 56% 

   ~pipi - Chciałby zapytać zatem jakie dokładnie przepisy złamano organizując bazarek przy Szpitalu? Dlaczego bazar działa "nie legalnie"...

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Kaziemierz 37 14 dni temuocena: 44% 

   Nie trzeba być osobą myślącą aby wiedzieć, że w sklepie mięsnym nie sprzedaje się artykułów chemicznych, a przy szpitalu gdzie jeżdżą karetki nie ustawia się pod samymi oknami bazaru. Tu nie trzeba tworzyć żadnych przepisów bo każdy normalnie myślący zdaje sobie z tego sprawę. Obowiązują pewne normy społeczne i zdrowe myślenie.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan Kaziemierz 36 14 dni temuocena: 36% 

   Nie trzeba być osobą myślącą aby wiedzieć, że w sklepie mięsnym nie sprzedaje się artykułów chemicznych, a przy szpitalu gdzie jeżdżą karetki nie ustawia się pod samymi oknami bazaru. Tu nie trzeba tworzyć żadnych przepisów bo każdy normalnie myślący zdaje sobie z tego sprawę. Obowiązują pewne normy społeczne i zdrowe myślenie.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 35 14 dni temuocena: 67% 

   Takie normy społeczne każdy sobie może interpretować dowolnie. Ja na przykład uważam, że sąsiad ma za blisko balkon i to jest niezgodne ze zdrowym rozsądkiem. Tak więc, jakie przepisy konkretnie złamano?

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dick 34 13 dni temuocena: 57% 

   Nie wytrzyma konkurencji Lidla.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 33 13 dni temuocena: 71% 

   Fakt, zostalo kilka namiotow. Papierow nie ma, generalnie brednie wypisujesz. Do tego drozej, haha.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rolo 32 13 dni temuocena: 50% 

   Dick ten bazar wytrzyma wszystko - niestety :(

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A 31 14 dni temuocena: 75% 

   I tak kupuja w broniszach. Co prawda swieze i dobre, ale nie ich. Tylko posrednicza i marze narzucaja. Kupuja ziemniaki za 50gr a sprzedaja po 3 zl. Wiem bo sam w Broniszach czasem kupie. 15 kg ziemniakow za 15 zl.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 30 14 dni temuocena: 50% 

   jerzu kolczasty! 15 kg ziemniaków, to jedlibyśmy do następnego przednówka.. ale biznes niezły.. licząc, że do Broniszy jest jakieś 25 km od Ursynowa, to tam i z powrotem spalę 3 litry.. czyli jakieś 15 zł i stracę cenną godzinę.. a mógłbym na słoneczku poleżeć, piwko wypić. A ten straszny bazarek mam pod domem więc.. chyba dam ludziom na tych marżach zarobić

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 29 13 dni temuocena: 41% 

   Kupuja taniej, sprzedaja drozej czyli zarabiaja. Postawili namioty na prywatnej dzialce i nie sepia terenu petli jak banda od karczewskiego. Ostro cwaniakuja :-).

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 28 15 dni temuocena: 56% 

   "Rozwód kupców i debiut nowego bazarku. Na obu targowiskach było mniej klientów" Z tego wynika jeden wniosek: gdzie dwóch się kłoci, tam nikt nie korzysta.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quizz o Ursynowie 27 15 dni temuocena: 72% 

   Który burmistrz zastał naszą dzielnicę murowaną a zostawi słomianą?

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 26 15 dni temuocena: 60% 

   Zabierzcie w końcu ten syf ze środka naszej dzielnicy

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co na to Burmistrz? 25 15 dni temuocena: 37% 

   Czy ja dobrze rozumiem? "Radny" Karczewski bez prawa do użytkowania bazarku otwiera bramę, stawia toytoye? Wpłacił wadium, zapłacił czynsz, zrezygnował z mandatu radnego, żeby mieć do tego prawo? Komuś takiemu, kto od początku nie przestrzega zasad, Burmistrz chce oddać w uzytkowanie teren w sercu Ursynowa? Przywrócić wreszcie pętle mieszkańcom. Dość tej prowizorki z zatoczkami. Teraz jest idealny moment na uporządkowanie tego fragmentu i zadbanie wreszcie o zieleń i wygląd Ursynowa.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 24 15 dni temuocena: 22% 

   Targowisko, bazar? Zacofany sposób robienia zakupów w 21 wieku ! Dzis ludzie chcą robić zakupy nowocześnie ! Wsiadasz w wygodne auto, jedziesz do centrum handlowego na wygodny parking i windą jedziesz na dowolne piętro. Pakujesz wygodnie zakupy do dużego wózka - nie trzeba targać! Są toalety jesli potrzebujesz skorzystać i restauracje jeśli chcesz zjeść, a nawet apteki ! A dla dzieci figloraj. Po wszystkim jedziesz do domu i wszystko masz !

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 64 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 23 15 dni temuocena: 63% 

   Bazar tak,ale nie w takiej syfiastej formie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkk 22 15 dni temuocena: 37% 

   Alez jedz do marketu i rob cywilizacje. A ten kto chce sredniowiecze pojdzie na bazar. Byle bazar nie byl syfem na petli i najlepiej byl na prywatnym terenie. Bo jak jest miastowym to sie zawsze konczy sciema i przekretami = taki radny karczewski

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 11 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 21 14 dni temuocena: 65% 

   ~Kkk Bazar targowisko to wylęgarnie SZCZURÓW !

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konn 20 15 dni temuocena: 36% 

   Bylem przy szpitalu, lokalizacja swietna. Do syfu na petli nie chodzilem od dawna i nigdy tam juz nie pojde. Ludzi mniej bo jest dlugi weekend i wyjechali, do tego niedzielny zakaz handlu bije w bazary tak jak w male sklepy. Ludzie kupuja wagony w biedrze i nie chodza nigdzie indziej. To jest wsparcie "klasy sredniej" przez PiS, tak ..

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Expert 19 15 dni temuocena: 57% 

   PIS ma tak Polaków w dupie ze teraz bardziej zabiega o białorusinów niz emigrantów. Dla pacynka MATOŁuszka najwazniejsze sa bowiem wskazniki ekonomiczne niz Polacy.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 18 15 dni temuocena: 81% 

   To ma być nasza klasa średnia: handlarze- cwaniacy? Expert - dla rządu nie są ważne wskaźniki ekonomiczne. Ważna jest władza i możliwość zarabiania fortun w niejasny sposób.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 17 15 dni temuocena: 40% 

   Bollo: to jest nasza klasa srednia. Spojrz na kraj calosciowo, nie na jedna czy kilka dzielnic zapelnionych korposzczurami. Taka jest rzeczywistosc, a nie iluzja wielkomiejska. Wyniki wyborow chyba jasno pokazuja, ze Polska jest inna niz taki ursynow

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 16 14 dni temuocena: 71% 

   Kkon klasę średnią ma się w dużym stopniu taką jakiej powstaniu sprzyja władza. A ta i poprzednia hołubi drobnych cwaniaków w postaci np. ursynowskich handlarzy. A w kraju jest różnie. Jeżeli handlarz się dorabia ciężką pracą płacąc w miarę uczciwe podatki - nic do niego nie mam. Jeżeli natomiast tak jak u nas pasożytuje czerpiąc zyski z majątku dzielnicy i własnej bezczelności to to mi się nie podoba. PS korposzczurem nie jestem. Natomiast wolę ich niż hehehe "kupców". Kupcem, to jak kiedyś ktoś napisał słusznie na HU był Wokulski. I gdyby nie te korposzczury to znikłaby połowa popytu na targowiskach.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Egon 15 15 dni temuocena: 55% 

   w nie takich " kulturalnych" miastach jak Ursynów z napływowym misz maszem spod Zambrowa i Raciąża istnieja bazarki i jakoś im nie przeszkadzają jak tym ursynowskim wielkomiejskim nuworyszom

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol - stary Warszawiak 14 15 dni temuocena: 62% 

   Aleś ty jeszcze głupiutki. Uśmiechnij się . Mniej nienawiści. NIE DLA BAZAROWEGO SYFU W ŚRODKU DZIELNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ole 13 14 dni temuocena: 17% 

   Panie Egon, Proponuje od takiego Zambrowa się odstosunkować. Tam akurat jest targowica, utwardzona, w wyznaczonym miejscu, z pawilonami i parkingiem dla klientów i kupców. Nie to co w tym wielgomiejskim, warsiawskim Łursynowie BUHAHAHA!

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gienia 12 15 dni temuocena: 77% 

   Bazarek przy szpitalu to jakieś nieporozumienie, w weekend pacjentów będą odwiedzały rodziny, tam powinny być parkingi a nie sprzedawcy (o spokoju dla chorych już nie wspomnę). Miejsca przed szpitalem też nie ma zbyt wiele. To jest po prostu szokujące, że dzielnica nie potrafi wydzielić jakiegoś miejsca o powierzchni zbliżonej do pierwotnego bazarku. Na tym bazarku przy pętli też jest mało miejsca.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 11 15 dni temuocena: 83% 

   Mnie bardziej szokuje, że dzielnica nie potrafi się pozbyć tego syfu i wyegzekwować odpowiednie standardy od handlujących. Natomiast widziałem jak straż miejska ścigała babinę handlującą jakimiś pierdołami w innym miejscu. A ci mogą korzystać bezumownie z terenu i jest git.Przepisy pewnie by się znalazły. Chociażby sanitarne. Przeznaczenie działki itp.

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 30 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anoja 10 15 dni temuocena: 100% 

   Na tym terenie na pewno nie będzie parkingu chyba, że właściciel (tak, tak, to teren prywatny) rozpocznie działalność z usługami parkingowymi - ale wtedy na pewno będzie krzyk, że drogo!

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 9 15 dni temuocena: 71% 

   No więc właśnie. Prywatny właściciel nie może prowadzić dowolnej działalności nawet na własnej działce. Pytanie, czy na tej działce może prowadzić handel? Jeśli tak to chyba musi zapewnić miejsca parkingowe?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 8 15 dni temuocena: 50% 

   Bollo: moze jeszcze ma 500+ placic bo handel otworzyl :-))). Nalezales do pzpr czy co ?

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 7 14 dni temuocena: 71% 

   Klon a kto ma te 500 plus płacić? I nie rozumiem pytania o PZPR. Czy jak ktoś chce przestrzegania prawa to znaczy że należał do PZPR. Widzę, że jesteś wielkim fanem nieboszczki.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bollo 6 14 dni temuocena: 71% 

   I jeszcze jedno. To właśnie PZPR stworzył w latach 70-80 zalążek klasy średniej w postaci sklepikarzy. Tylko, że tamci mieli na ogół własne sklepy a więc inwestowali w biznes. W odróżnieniu od ursynowskich handlarzy którzy nawet śmiesznego czynszu nie chcą płacić za korzystanie z gminnego majątku. I dlatego tamtych nazywam sklepikarza mi a drugich handlarzami cwaniakami.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafałł 5 15 dni temuocena: 80% 

   Podziękujmy Karczewskiemu nito radny nito szefunio nowego-starego bałaganu- w imię swojej kasy podzielił ludzi i utrudnił mieszkańcom zakupy! Cwaniaczek ostatniego sortu!

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 4 15 dni temuocena: 50% 

   Rozumiem kupców, którzy z tego żyją i ludzi, którzy przyzwyczaili się na takim bazarku kupować. Ale to już relikt. Jeśli chodzi o owoce i warzywa, identyczny asortyment jest na tych "ukraińskich" straganach. Tylko że one zajmują znacznie mniej miejsca i/bo są tam, gdzie klienci. Mięso, wędliny i jakieś "artystyczne" sery można z kolei kupić w innych miejscach. Gdzie są trzymane w lodówkach, a na bazarku to tak "jak cię mogę". Jakieś ciuchy, czy "duperele"? Sorry. Pepco albo internet, z dowozem pod nos, do paczkomatu. Ceny? Takie same albo wyższe niż u "Ukraińców" a towar wszędzie ten sam. Giełda Bronisze. W tym roku byłem ze trzy razy na tej "pętli", bo akurat przejeżdżałem w pobliżu i sobie przypomniałem o jabłkach. Za każdym razem miałem poczucie przerostu formy nad treścią. Później już nawet nie wchodziłem, tylko myślałem "aaa, kupię na straganie przy metrze". Ta formuła już się wyczerpała.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kabaciak 3 15 dni temuocena: 68% 

   Takie sredniowieczne smietnisko w sercu Ursynowa to gigantyczny skandal.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moi 2 15 dni temuocena: 80% 

   W niedziele też będą czynne?

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 1 15 dni temuocena: 64% 

   Zaprawdę powiadam Ci, niedzielę świętuj Ty nie zapominając odprowadzić sowity datek na tacę, albowiem życie wieczne czeka Cię wtedy w niebie.

   Edytowany: 14 dni temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3613 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021