REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (FAR)

  REKLAMA

  W Arenie Ursynów trwa turniej jednej z najbardziej widowiskowych, emocjonujących oraz kontaktowych dyscyplin paraolimpijskich - Rugby na Wózkach. Przez cały weekend o miano najlepszych drużyn w kraju rywalizują zespoły z I i II ligi.

  W turnieju bierze udział 6 zespołów z I ligi oraz 5 zespołów III ligi, które walczą nie tylko o mistrzostwo poszczególnych lig, ale również o awans do turniejów pucharowych.

  - Rugby na Wózkach to mieszanka kilku dyscyplin sportowych: futbolu amerykańskiego, hokeja i koszykówki. W grze biorą udział dwie drużyny po czterech zawodników, a punkty zdobywa się przejeżdżając przez bramkę z piłką - mówi  Jarosław Malec z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR, organizatora zawodów.

  Rugby na Wózkach powstało jako element rehabilitacji osób po urazach rdzenia kręgowego, natomiast od 2000 roku stało się oficjalną dyscypliną paraolimpijską. Do Polski rugby na wózkach dotarło w 1997 roku, a rozgrywki ligowe organizowane są od 2001 roku. Obecnie Polska Liga prowadzona jest przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji FAR, a kadrą narodową zajmuje się Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych SSON. W sezonie 2016 turnieje Polskiej Ligi  organizowane są dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji PZU. 

  Zawody w Arenie Ursynów trwają przez cały weekend - dziś do godz. 20:00 a jutro od 8:40 do 15:20. Organizatorzy zapraszają wszystkich ursynowian do kibicowania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.129 sekundy
  REKLAMA