REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Trakt Królewski przez 2 tygodnie będzie deptakiem

  Trakt Królewski przez 2 tygodnie będzie deptakiem (UM)

  Przez blisko dwa tygodnie, w okresie świąteczno-noworocznym, Trakt Królewski będzie deptakiem. Warto więc wybrać się do centrum stolicy, by zobaczyć świąteczne iluminacje.

  Także w tym roku świąteczna iluminacja w Warszawie robi ogromne wrażenie. Główną jej osią jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie do Belwederu. Dodatkowo świąteczne dekoracje zdobią też Stare Miasto, Al. Jerozolimskie wraz z mostem Józefa Poniatowskiego, al. „Solidarności” oraz most Śląsko-Dąbrowski, plac Bankowy, ulice Marszałkowską, Świętokrzyską, Mokotowską i Targową.

  W okresie świąteczno-noworocznym, do 6 stycznia, będziemy mogli wybrać się na świąteczny spacer Traktem Królewskim, który tradycyjnie zamieni się w deptak i pozwoli przechodniom cieszyć się wyjątkową iluminacją.

  - Już dziś się tam wybieram, jak co roku. Wieczorem jest naprawdę pięknie - mówi nam pani Justyna. Dziś i jutro - w pierwszy i drugi dzień świąt - można się zatem spodziewać tłumów. Ale i taka wędrówka ma swój urok i klimat. Tym bardziej, że na Trakcie Królewskim nie ma samochodów.

  Deptak oznacza zmiany w ruchu 

  Już od nocy z 23 na 24 grudnia zamknięte dla aut zostały ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, od ronda gen. de Gaulle’a do Miodowej (dopuszczony jest ruch rowerów). Ruch wróci na ten ciąg w nocy z poniedziałku na wtorek, z 6 na 7 stycznia. Przejezdna jest natomiast ul. Świętokrzyska przez skrzyżowanie z ul. Nowy Świat.

  A co z komunikacją miejską? Autobusy linii: E-2, 111, 116, 180, 222, 503, 518 w kierunku północnym kursują objazdem ulicami Kruczą, Szpitalną, Mazowiecką i Królewską, a w przeciwnym: Kredytową, Jasną, Zgoda i Kruczą (178 ulicami: Mazowiecką i Królewską, w przeciwnym kierunku Kredytową i Jasną). Autobusy linii 102 i 105 w kierunku PKP Olszynki Grochowskiej i Browarnej pojadą ulicami Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. W drodze powrotnej będą kursowały ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką. Z kolei autobusy linii 128 i 175 pojadą ulicami Marszałkowską i Królewską, autobusy linii N44 w kierunku Żoliborza Marszałkowską, Królewską i Senatorską, natomiast w kierunku Dworca Centralnego Senatorską, Królewską i Marszałkowską.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4222 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020