REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2022, 11:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (WOT)

  Kiedyś bożonarodzeniowe jarmarki były tradycją Ursynowa. Od kilku lat nie są organizowane, za to w najbliższą sobotę startuje niezwykle klimatyczny jarmark świąteczny na Podwalu.

  Ostatni jarmark przed świętami Bożego Narodzenia na Ursynowie odbył się w 2016 roku. Od tego czasu władze dzielnicy nie chcą go organizować. Wytłumaczenie: brak pieniędzy, brak zainteresowania, konkurencja w postaci prywatnych i miejskich jarmarków. I rzeczywiście ostatnia edycja przedświątecznych targów nie była udana. W 2016 roku zawiodła pogoda i klientów było jak na lekarstwo.

  Dzielnica co roku ogranicza przedświąteczne atrakcje. Zrezygnowano też z zagrody reniferów pod ratuszem, które były dużą atrakcją dla dzieci (względy ekologiczne), a nawet z iluminacji świetlnej (ze względów ekonomicznych, w tym roku szczególnie uzasadnionych z powodu szybujących cen energii elektrycznej i inflacji).

  W tym roku urząd ograniczy się do wystawienia choinki przed ratuszem i wyświetlenia świątecznych życzeń na ścianie swojej siedziby. A na 4 grudnia - niedzielę przed Mikołajkami - zaplanowano ostatnią w tym roku ratuszową garażówkę.

  Jarmark świąteczny na Podwalu

  Przedświątecznego klimatu ursynowianie będą musieli szukać gdzie indziej. Miasto - mimo oszczędności i ograniczonej iluminacji na Trakcie Królewskim - zorganizuje też świąteczny jarmark na Podwalu. To impreza, która od lat tworzy nastrój w turystycznej części centrum Warszawy.

  Jarmark Bożonarodzeniowy na Podwalu rusza już w najbliższą sobotę - 26 listopada i potrwa do 6 stycznia przyszłego roku. Będzie działał od godz. 11 do 20, a w piątki i soboty nawet dłużej – do 21:30.

  Na Międzymurzu Piotra Biegańskiego (tak nazywa się ciąg od Placu Zamkowego do ul. Wąski Dunaj), czynne będą świąteczne stragany z wyrobami rękodzieła artystycznego i regionalnego rzemiosła. Będą ręcznie zdobione bombki, bibeloty ze szkła, ceramika, biżuteria, wyroby ze skóry, drewna, lnu, ciepłe szale, czapki, wełniane skarpety i rękawice, haftowane koszule, pamiątki warszawskie. Obok wystawców polskich gościć będą kupcy i rzemieślnicy z Ukrainy i Litwy.

  - Nie zabraknie tradycyjnych przysmaków: góralskich oscypków, świeżych i grillowanych, pajdy ze smalcem, gorących kasztanów, słodyczy takich jak pierniki, owoce w czekoladzie, gofry, lizaki oraz gorących napojów - czekolady, kawy, herbaty, grzańców. Można będzie też kupić żywe choinki - zapowiada stołeczny ratusz.

  Jarmark uatrakcyjnią pokazy kowalstwa artystycznego, chodzący bałwan Olaf, strefa z saniami i reniferem, z której można będzie zrobić zdjęcie z Mikołajem. Dla dzieci przewidziano też konkursy i niespodzianki. Mikołaj będzie obecny na jarmarku w weekendy i święta, a także w tygodniu w godzinach popołudniowych.

  Dodatkowo na soboty 10 i 17 grudnia w godzinach 16-17 jest planowany występ zespołu muzycznego z Ukrainy – grupy Korali. W programie kolędy i lekcja tańca ludowego.

  Będzie też Jarmark na Różycu

  Jeśli ktoś szuka przedświątecznych targów z klimatem dawnego praskiego targowiska, powinien wybrać się 10 lub 11 grudnia na Bazar Różyckiego przy ul. Targowej na Pradze Północ. Odbędzie się tam Jarmark Świąteczny. z 40 stanowiskami handlowymi. Będzie można kupić wytwory rzemieślnicze: wyjątkowe ozdoby świąteczne, dekoracje z drewna, ceramikę czy naturalne kosmetyki.

  Będzie też oferta gastronomiczna: gorące ziemniaki, oscypki, swojskie wędlin. Nie zabraknie również słodkości – będą owoce w czekoladzie, sękacze, pierniki, wata cukrowa, popcorn itp., także napoje – herbata zimowa, grzaniec.

  Święty Mikołaj odwiedzi jarmark w niedzielę w godz. 12-16. Dla maluchów przewidziano też loterie fantowe oraz bezpłatną karuzelę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4612 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023